Sobota, 30.05.2020, Imieniny: Joanna, Feliks, Ferdynand
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Pokonaj 366 schodów, a zobaczysz Elbląg z innej perspektywy. Dziś otwarto taras widokowy na szczycie wieży Katedry!

18.04.2017, 19:00:58 Rozmiar tekstu: A A A
Pokonaj 366 schodów, a zobaczysz Elbląg z innej perspektywy. Dziś otwarto taras widokowy na szczycie wieży Katedry!
fot. Ryszard Biel

Dziś, 18 kwietnia, otwarto taras widokowy znajdujący się na szczycie wieży Katedry św. Mikołaja. Okazało się, że mimo kapryśnej pogody znaleźli się chętni, by skorzystać z tej atrakcji.

Rewitalizacja wieży katedralnej pochłonęła 3 mln 800 tys. złotych. Projekt otrzymał dofinansowanie ze środków unijnych w ramach Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013 z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w wysokości  2mln 600 tys. złotych.  Inwestycję zakończono w 2015 r.

Każdy, kto zdecyduje się zobaczyć Elbląg z innej perspektywy będzie miał do pokonania 5 poziomów wieży i 366 schodków. Taras widokowy znajduje się na wysokości 67,08 m.

Warto pamiętać o tym, że zgodnie z regulaminem korzystanie z Wieży odbywa się na własną odpowiedzialność. Od dziś, 15 kwietnia, można z niej korzystać od wtorku do piątku w godzinach między 10.00 a 17.00, w soboty między 10.00 a 14.00 oraz w niedzielę między 14.00 a 17.00. W poniedziałki Wieża jest nieczynna.

Ustalone godziny będą dokładnie przestrzegane ze względu na Msze Święte i wszelkie uroczystości kościelne, podczas których zabronione jest przebywanie na Wieży.

Jeśli planowane jest zorganizowanie większej grupy zwiedzających należy wcześniej zgłosić to do Informacji Turystycznej. Można to zrobić  pisemnie na adres ielblag@umelblag.pl.

Ze względów bezpieczeństwa jedynie 10 osób może przebywać jednocześnie w Wieży od poziomu drugiego, a czas trwania wycieczki nie może przekraczać 20 minut.

Surowo zabronione jest m.in. niszczenia sprzętu, zrzucanie na zewnątrz obiektu wszelkich przedmiotów, wnoszenia toreb, plecaków lub innego bagażu podręcznego uniemożliwiającego swoimi gabarytami poruszanie się drogami komunikacyjnymi, wspinania, przechylania się i wchodzenia na barierkę tarasu widokowego, karmienia ptaków czy palenia papierosów.

Mimo zimnego, silnego wiatru, znaleźli się śmiałkowie, którzy postanowili w dzień otwarcia skorzystać z możliwości zobaczenia Elbląga z lotu ptaka. - Wchodzi się ciężko. Ostatnie dwa poziomy są strome – przyznała Iza Penkalska. - Chcieliśmy zobaczyć widoki. Są piękne.

 

Szkoda, że dziś jest pochmurnie i zimno, ale Elbląg mamy ładny. Polecamy wszystkim, żeby skorzystali z tej możliwości. To zupełnie inne doświadczenie. Można zobaczyć Elbląg z innej perspektywy. Na pewno więcej ludzi skorzysta z tego wiedząc, że jest to darmowe

– dodał Kuba Kornaga.

Na pół godziny przed końcem zamykane są drzwi wejściowe. Przekonali się o tym dwaj elblążanie, którzy na wieżę chcieli wejść o 16.35.

Chciałem zobaczyć piękną panoramę naszego wspaniałego miasta. Spojrzeć z góry na Stare Miasto, odnaleźć swój dom w gęstwinie budynków. Rok temu byłem na wieży i bardzo mi się podobało. Byłem usatysfakcjonowany

– mówił Bartłomiej Borowiec.

Widok był na tyle zachwycający, że elblążanin polecał swoim znajomym, by skorzystali z tej atrakcji.

- Nigdy nie byłem na górze i chciałem zobaczyć, jak to wygląda. Przechodziłem niedaleko i myślałem, że się uda. Niestety jest zamknięta. Jak znowu będę niedaleko to na pewno zajdę – stwierdził Daniel Brzózka.

W 2015 roku na wieżę weszło 27 tys. osób. W ubiegłym sezonie z tej możliwości skorzystalo już 23 tys. osób. Jak będzie w tym roku?
 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Galeria / Otwarto taras widokowy na wieży Katedry ( zdjęć 32 )
Dodano: 2017-04-18 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (2)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +2
  ~ Tomek
  Wtorek, 18.04

  super wiadomość Dzieki!!!!!!

 2. 2
  +1
  ~ patrykus
  Wtorek, 18.04

  Film w HD :) Panorama Elbląga z Katedry św Mikołaja zwiedziłem jako pierwszy a taras widokowy dostępny jest od dziś za darmo https://www.youtube.com/watch?v=LiVfhzA43dk

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.