Czwartek, 2.04.2020, Imieniny: Maria, Franciszek, Urban
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Elbląski WOPR otrzymał łódź. „Zwiększy ona możliwości ratownicze oraz bezpieczeństwo na wodzie”

28.06.2016, 13:05:47 Rozmiar tekstu: A A A
Elbląski WOPR otrzymał łódź. „Zwiększy ona możliwości ratownicze oraz bezpieczeństwo na wodzie”
Fot. Ryszard Biel
O godz. 11.00 przy Bulwarze Zygmunta Augusta Wojewoda Artur Chojecki przekazał elbląskiemu WOPR łódź ratunkową o wartości ponad 70 tys. zł oraz „Tablice Życia” informujące jak udzielać pierwszej pomocy, które rozmieszczone będą wzdłuż okolicznych szlaków wodnych. 
 
Od dawna marzeniem elbląskiego WOPR było pozyskanie łodzi, która będzie mogła pływać po Zalewie Wiślanym w różnych warunkach atmosferycznych. 
 
Do tej pory radziliśmy sobie, jak mogliśmy. Ta łódź jest lepsza od sprzętu, z którego korzystaliśmy. Z pewnością zwiększy ona nasze możliwości ratownicze i co za tym idzie także poczucie bezpieczeństwa na wodzie.
- mówi Bożena Ruszkowska, Prezes WOPR w Elblągu 
 
Oprócz łodzi elbląscy ratownicy otrzymali również zestaw tablic, które rozmieszczone będą wzdłuż szlaków wodnych i informować będą o tym, w jaki sposób udzielić pierwszej pomocy.
 
W naszym województwie bezpieczeństwo na wodzie, zwłaszcza w okresie letnim, to sprawa kluczowa. W tym roku na całe województwo przekazaliśmy w tym celu kwotę 850 tys. zł. Nasze województwo kojarzy się z wodami, a zadaniem władz jest sprawić zeby kojarzyło się z bezpiecznym wypoczynkiem nad wodą.
- informuje Artur Chojecki, wojewoda warmińsko-mazurski.
 
Ceremonii przecięcia wstęgi dokonali wspólnie wojewoda Artur Chojecki oraz Bożena Ruszkowska, Prezes WOPR w Elblągu. Jednostka typu Horizon 620, o nazwie Oczlik, będzie stacjonowała w Tolkmicku. Zostanie powołana specjalna grupa ratunkowa do patrolowania Zalewu.
 
- Mamy jeszcze jedno marzenie - mówi Bożena Ruszkowska. - Chcielibyśmy reaktywować naszą stanicę WOPR-owską, która kiedyś działała nad Zalewem. Gdyby to się udało moglibyśmy tam dyżurować przez cały rok. 
 
W uroczystości przekazania łodzi wzięli udział wojewoda Artur Chojecki, poseł Jerzy Wilk, prezydent Elbląga Witold Wróblewski, przewodniczący Rady Miejskiej Marek Pruszak, prezes WOPR w Elblągu Bożena Ruszkowska, komendant KMP Elbląg Krzysztof Konert, komendant PSP Elbląg Łukasz Kochan.
Paweł Rodziewicz

Oceń tekst:

Ocen: 3

%66.7 %33.3


Galeria / Motorówka dla WOPR ( zdjęć 24 )
Dodano: 2016-06-28 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (11)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +6
  ~ Baro Munchausen
  Wtorek, 28.06

  Ręce opadają! Jako motorowodniak ze stażem i wyobraźnią oraz niemałym doświadczeniem proszę o odpowiedź czy nie było łodzi z jeszcze wyższą burtą ???! Bardzo chętnie obejrzę pokazowa akcje ratowania i wciągnięcia do łodzi na przykład mężczyzny 180 około 90 kg wagi podczas silnego wiatru i fali. Załóżmy, że wywrócił się jacht i trzeba zebrać oszołomiona załogę. No czekam na słów kilka.....

 2. 2
  +3
  ~ ok
  Wtorek, 28.06

  Dobrze że ta łódż do nas trafiła.Ale tak na marginesie olsztyn i mazury dostają krocie a Elbląg okazjonalnie.DLACZEGO????

 3. 3
  +1
  ~ widze
  Wtorek, 28.06

  Widać że spółdzielnia pracy pt. ElWopr ma się dobrze, żonka kierowniczka biura z mężem ratownikiem na łódeczce brakuje tylko teściowej księgowej, ciekawe jak wyglądają ich rozliczenia, łódż spacerowa a nie do udzielania pomocy, dostali spadek z mazur na którym pływali tzw. działacze. Wopry są podzielone i za stan bezpieczeństwa odpowiada dana gmina a nie Olsztyn. Stanisław do ostatnich swoich dni kurczowo trzyma się wopr, chyba czas na" dobrą zmianę."

 4. 4
  +2
  ~ nowe idzie
  Wtorek, 28.06

  Czym to się podniecać? Znowu dostaliśmy przechodzony sprzęt. 70 tys. to cena księgowa czy rynkowa. Nowe poszło do Giżycka. Wstyd panie wojewodo z Elbląga, wstyd. Fakt liczy się sztuka, to dobre i to, tylko dlaczego nie nowe? Nie wierzę, że zabrali z Giżycka i nie dali nic w zamian.

 5. 5
  +6
  ~ kizi
  Wtorek, 28.06

  przecież to jest łódź turystyczna, a nie do akcji ratowniczych przy dużej fali na zalewie

 6. 6
  +6
  ~ rybcia
  Wtorek, 28.06

  Baro Munchausen masz całkowitą racje to jest łódz typowo turystyczna ,pokładu do udzielania pomocy brak ,burty wysokie tylko patrzeć jak urzędasy będą nową zabawką pływać po zalewie.Ale dzięki i za to z chęcią przyjrzę się pokazowi podejmowania człowieka z wody na te łódz.

 7. 7
  0
  ~ j23
  Wtorek, 28.06

  co niektórzy maja parcie na szkło........

 8. 8
  +1
  ~ swojak
  Wtorek, 28.06

  MARZY MI SIE DOCELOWO CALY ROK NAD ZALEWEM W TROSCE CHYBA O MORSOW ALE MORSY JUZ MAJA SWOJE ZAPLECZE .MIEMAM ZE N ZIME PRZYDAL BY SIE NA WZOR TEJ LODZI ODUSZKOWIEC TURYSTYCZNY SKUTER SNIEZNY A NAJLEPIEJ KILKA SCHRONISK PLYWJACYCH ITP OKRESKAPIELISK KONCZY SIE Z KONCEM WAKACJI , NO TAK ZAPOMIALEM ALE ZEGLARSKI TRWA I TRWAA ZE LUDZ RZYSTOSOWANA TO SZKOD ABY REKREJI NIE PODCIAGNC PO ATROLOWANIE A MOZE W WOPRZE COS WIEDA O WYSYPIE PLAZOWICZOW TEJ JESINI I ZIMY O ILE WIEM NA GLUPOTE I PIJANSTWO WODNIAKOW I KUSOWNIKOW POZA SEZONAE JEST STRAZ PRZYBRZENA PRZEDSTAWICIELE ELBLASKIEGO WOPRU WEEEEEEEZZZZZZZZCCCCCCIIIIEEEEEEE ZZZZZZZZIIIIIIMMMMNNNNNAAAA KAPIEL

 9. 9
  +2
  ~ WWW
  Środa, 29.06

  A gdzie jest obiecany Poduszkowiec ?

 10. 10
  +1
  ~ stary elblążanin
  Środa, 29.06

  Dostali fajną zabawkę do rodzinnych wycieczek. Na zdjęciach brakuje mi Księdza święcącego przekazaną łódkę. Gdyby łódka miała poprawić bezpieczeństwo na wodzie to powinna wyglądać jak ta policyjna w głębi.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.