Sobota, 6.06.2020, Imieniny: Dominika, Laura, Norbert
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Roman Korzeniowski: „Mamy ponad 600 dni bez wypadku”. Za nami Dzień BHP w elbląskim Browarze

04.11.2014, 07:00:10 Rozmiar tekstu: A A A
 Roman Korzeniowski: „Mamy ponad 600 dni bez wypadku”. Za nami Dzień BHP w elbląskim Browarze
fot. Adrian Sajko

„Dobra komunikacja – elementem bezpiecznej pracy” to temat wczorajszej (03.11.) kampanii społecznej zorganizowanej w elbląskim Browarze podczas Dnia BHP.  - Bezpieczeństwo na stanowisku pracy zależy tylko od ciebie – to hasło chcemy przekazać wszystkim pracownikom – mówił Roman Korzeniowski, dyrektor Browaru w Elblągu.

Państwowa Inspekcja Pracy, Centralny Instytut Ochrony Pracy i Browar w Elblągu po raz piąty połączyły siły, by zorganizować kampanię społeczną. Wczorajsze wydarzenie zostało poświęcone bezpieczeństwu.

Tym razem w konferencji wzięli udział m. in. reprezentanci firm Dekorglass, Michelin Polska czy Grupy LOTOS. - Będą prezentowane dobre praktyki z naszych zaprzyjaźnionych firm – zapowiadał Roman Korzeniowski. - Podczas każdej konferencji pada wiele pomysłów, które możemy później wdrożyć u siebie.

Kolejnym elementem wydarzenia były tzw. imprezy towarzyszące. Wśród nich znalazło się „Zdrowie na co dzień”. - To ćwiczenia praktyczne dotyczące postępowania w nagłym zatrzymaniu krążenia przy użyciu defibrylatora oraz fantoma. Chcieliśmy, aby pracownicy w sposób praktyczny wykonali takie działania – wyjaśnia Roman Korzeniowski.  - Są również badania profilaktyczne, czyli badania krwi w kierunku oceny ryzyka miażdżycy, funkcji nerek, narządów miąższowych. Ponadto jest też wystawa techniki mycia rąk.

Jak podkreśla Roman Korzeniowski czujnym należy być zawsze. - Ważnym elementem jest też bezpieczeństwo pracowników poza Browarem, czyli bezpieczeństwo na drodze - zaznacza. - Przygotowaliśmy specjalny pakiet pokazowy na terenie Browaru. Podczas trzech sesji będziemy mogli zobaczyć symulację dachowania podczas wypadku, bezpieczną jazdę podczas zimy i lata, pokaz  prawidłowego ładowania towaru na samochód i pokaz filmów  instruktażowych ze skutkami wypadków.

Elbląski Browar należy do Grupy Żywiec, która jest częścią koncernu Heineken. - Jesteśmy browarem wiodącym w kwestii bezpieczeństwa – z dumą mówi Roman Korzeniowski. - Wiele naszych praktyk jest transferowanych do innych browarów w Heinekenie. Jako jedyny browar w Europie Środkowo-Wschodniej tego typu działania robimy i dzielimy się tą wiedzą z pozostałymi browarami.

Myślą przewodnią wczorajszego spotkania było hasło „Bezpieczeństwo na stanowisku pracy zależy tylko od ciebie”.  - To przesłanie będzie zawsze aktualne. Bezpieczeństwo już na poziomie warsztatów, linii rozlewniczych mamy mocno wdrożone. Minęły czasy, gdy to dyrektor browaru czy inspektor pracy odpowiadał za bezpieczeństwo. Teraz wszyscy pracujemy w tym kierunku, żeby czuć się bezpiecznie. Jestem dumny z tego, że browar jest miejscem bezpiecznym. Mamy ponad 600 dni bez wypadku – podkreślił Roman Korzeniowski.

W konferencji wzięli udział m. in. Marek Wójcik – Okręgowy Inspektor Państwowej Inspekcji Pracy w Olsztynie, Marek Jarosz – dyrektor Państwowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Elblągu, Eugeniusz Dąbrowski – nadinspektor Państwowej Inspekcji Pracy, Ireneusz Litwinowicz – prezes Zarządu Lotos,  Tadeusz Kohel – starszy Inspektor Państwowej Inspekcji Pracy w Elblągu, Roland Bednarski – kierownik Higieny Pracy Państwowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej.

O tym jak ważne jest dbanie o bezpieczeństwo przekonywał Marek Wójcik. - Jeżeli popatrzymy na przyczyny wypadków, do których dochodzi w naszym województwie, to 2/3 przyczyn stanowią przyczyny ludzkie. To świadczy o tym, że trzeba wpływać na zmianę zachowań – mówił. - Zagadnienia, które im częściej w naszej świadomości istnieją, tym mamy je wyżej w naszej hierarchii wartości. W skali kraju rocznie dochodzi do 90 tys. wypadków. W naszym rejonie jest  ok. 3,5 tys. wypadków przy pracy. To jest bardzo dużo.

Za zaangażowanie i działania poprawiające bezpieczeństwo w elbląskim browarze,podczas konferencji nagrodzeni  zostali: Dariusz Wiśniewski, Piotr Dratwa, Paweł Kopytowski i Dariusz Fidale.

Wyróżniona została także Grażyna Niedzielska, która bezpieczeństwem zajmuje się od 35 lat.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia.

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 23

%100.0 %0.0


Galeria / Ebląski Browar. Konferencja Bezpieczeństwa Pracy ( zdjęć 64 )
Dodano: 2014-11-03 |  fot. Adrian Sajko
0

Komentarze do artykułu (8)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +1
  ~ AM ale już nie koniecznie
  Wtorek, 04.11

  jakoś nie łapię przesłania artykułu - a kiedy będą dni dobrego piwa i do tego "ELBLĄSKIEGO" ????

 2. 2
  --1
  ~ Kłamstwo
  Wtorek, 04.11

  a Zbyszek z Leśmiana złamana ręka i noga

 3. 3
  +10
  ~ mius
  Wtorek, 04.11

  ~ Kłamstwo : ale złamał w Browarze, czy po browarze ??? Bo to różnica ...

 4. 4
  +7
  ~ kazik
  Wtorek, 04.11

  Jak mało kto tam pracuje to i wypadków nie ma, znam zakłady gdzie nie było wypadków 6000 dni

 5. 5
  +5
  ~ Marek
  Wtorek, 04.11

  Wypadków mało, bo niewiele zostało pracowników. Szkoda - a takie fajne piwo produkowali.

 6. 6
  +1
  ~ :)
  Wtorek, 04.11

  tam nie ma wypadków, bo produkcja to same roboty:)))) szkoda tylko, że one piwa nie wypiją .....

 7. 7
  0
  ~ elbląźusiaczek EB
  Wtorek, 04.11

  Kiedyś elbląskie piwo słynne było na całą Polskę ! A teraz ? ?.........powiem w ten sposób , teraz kupuję inne piwka a Specjal spadł jakościowo o 5 stopni niźej. Ostatnim czasem kupuję piwo Braniewo i jestem mile zaskoczony. Smakuje jak legendarne piwo z Elbląga .

 8. 8
  0
  ~ Ryszard
  Środa, 05.11

  W mojej firmie nie ma wypadków od 5 lat - czym to się chwalić. Co to za wiadomość, wydarzenie. !!!!

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.