Piątek, 10.07.2020, Imieniny: Amelia, Filip, Witalis
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Do biegu, gotowi, start! Truchtem przez przejście - inaczej spotkasz się z tramwajem. Materiał filmowy

27.01.2014, 11:20:32 Rozmiar tekstu: A A A
Do biegu, gotowi, start! Truchtem przez przejście - inaczej spotkasz się z tramwajem. Materiał filmowy
fot. AS

Rozwiązanie to wprawdzie tymczasowe, ale już stwarza wiele problemów - szczególnie dla podróżujących tamtędy pieszych. Mowa o dwuetapowym przejściu na skrzyżowaniu ulic Teatralnej, Nowowiejskiej, 12 Lutego i Płk. Dąbka. Niebezpiecznym, bo przecinają go tory tramwajowe, co skutkuje tym, że aby uniknąć groźnych sytuacji piesi muszą biegiem pokonywać cały ciąg przejścia od ul. Nowowiejskiej do Teatralnej, albo ryzykować i poczekać na drugi cykl zielonego światła na wysepce rozdzielczej, konkurując na niej o miejsce ... z tramwajem.

Żeby przekonać się, jak w praktyce wygląda feralne przejście, udaliśmy się na wspomniane skrzyżowanie. Większość mieszkańców zagadniętych w temacie nie ma wątpliwości - Tylko patrzeć jak dojdzie tu do jakiegoś nieszczęścia - wieszczą ci, z którymi rozmawialiśmy o tym rozwiązaniu.

Elblążanie skarżą się również na natarczywy dźwięk sygnalizatorów, zlewających się w tym miejscu w jedną całość - Kakofonia dźwięków jest nie do wytrzymania - wskazuje elblążanka. - To ogromny problem szczególnie dla osób niewidomych i słabowidzących, dla których dźwięk sygnalizatorów na pewno jest dezorientujący.

Zasadnym staje się więc pytanie o to, dlaczego zaprojektowano to przejście jako dwuetapowe? I czy jest możliwość, by sygnalizacja w tym miejscu została tak przeprojektowana, by przejście to przestało być dwuetapowym i by można wydłużyć czas trwania zielonego światła?

Na to pytanie odpowiedzieli nam miejscy urzędnicy. Zapraszamy do materiału wideo.
 

Aleksandra Szymańska

Oceń tekst:

Ocen: 15

%86.7 %13.3


Komentarze do artykułu (21)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +5
  ~ pieszy
  Poniedziałek, 27.01

  Ludzie widząc tramwaj i tak pchają się na ten wąski azyl jakby to pomogło mu szybciej przejść,a tam jest namalowana (teraz przykrył śnieg)gruba krecha STOP!!!

 2. 2
  +10
  ~ krzys76767649
  Poniedziałek, 27.01

  to przejście to poraszka, przed modernizacją można było przejść idąc szybkim krokiem, a obecnie to jedynie lecąc i to z wiatrem ( od strony Kalingradzkiej) Czy ten inzynier ruchu, miasta , czy czegoś tam jest ąz tak głupi i nie potrafi rozwiązać tego problemu. Druga gwiazdka to następne przejscie przy ING, czeka sie b.długo , a efektem tego jest ,że ludzie przechodzą na czerwonym. Brawo UM Elbląg

 3. 3
  +9
  ~ Taki klimat
  Poniedziałek, 27.01

  nie ma co się denerwować, za rok dwa ruszy kolejna przebudowa (z waszych podatków lub "funduszy unijnych") tego skrzyżowania chyba 4 na przestrzeni ostatnich 15 lat

 4. 4
  +12
  ~ turban
  Poniedziałek, 27.01

  czy nie bgyloby lepiej wsadzic do wiezienia na 25 lat ciezkich robot osoby ktore to projektowaly,zatwierdzily i odebraly? dlaczego w POlsce panuje takie bezprawie na budowach? projektanci robia co chca i pozniej wychodza takie buble!

 5. 5
  +2
  ~ pieszych ma się w d.
  Poniedziałek, 27.01

  Dlaczego jesteście rządzący tak uparci a mowa o tym KIEDY zaczniecie budowę przejść podziemnych w Elblągu .To skrzyżowanie az sie prosi o takie przejście .Poczekajmy jeszcze trochę to będą konkretne korki bo samo9chodów przybywa i wtedy pukniecie sie w czachy i zaczniecie budowę tych przejść.

 6. 6
  +3
  ~ edek
  Poniedziałek, 27.01

  to jest tragedia sam sie na to natknelem - cos powinnno sie z tym zrobic bo tak niemoze byc !!!

 7. 7
  +7
  ~ urzednikkk
  Poniedziałek, 27.01

  niech urząd miasta zamiast oznkowania wynajmie dwóch trzech poganiaczy z batami, naganiacze lali by pieszych i piesi wtedy szli by szybciej i by zdązyli, urzad maista ma plan taki i on jest sluszny

 8. 8
  --1
  ~ janusz
  Poniedziałek, 27.01

  do krzyś 76767649 porażka ,porażka ,porażka!!

 9. 9
  +9
  ~ Przejście dla ieszych czyli jak skutecznie zlikwidować Elblążan- to mieli w zamyśłe urzędasy z UM
  Poniedziałek, 27.01

  Ale przecież było bezpieczne przejście dla pieszych z ul.Nowowiejskiej w kierunku Pl.Jagiellonczyka, to buraki z UM, ten Mierzejeski, nie wiedzą co mówią. Oni dupy w samochodach wożą. To to ezpieczne przejście zostało zlikwidowane. A zostawione to niebezpieczne. powinno być odwrotnie.

 10. 10
  +2
  ~ wowa
  Poniedziałek, 27.01

  To nie jest jedyne przejście przez które pieszy się ściga ,tak będzie do puki ktoś nie zginie.Czy w innych miastach jest tak samo,może podglądnąć jak oni to rozwiązali,ta nie wstyd się uczyć od lepszych a fochy schować do kieszeni.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.