Sobota, 23.01.2021, Imieniny: Maria, Ildefons, Rajmund
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Prewencja i edukacja w partnerstwie z Bułgarami

30.08.2013, 07:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Prewencja i edukacja w partnerstwie z Bułgarami
fot. arch. red.
Od sierpnia br. Urząd Miejski w Elblągu w partnerstwie z władzami miasta Berkovitsa (Bułgaria) realizuje projekt pn. „Prevention and education - cooperation of local authorities and police addressed to schools and educational institutions” (Prewencja i edukacja- system współpracy samorządu lokalnego i policji na rzecz szkół i placówek oświatowych). Projekt współfinansowany jest ze srodków Unii Europejskiej w ramach programu „Uczenie się przez całe życie“ Comenius akcja Partnerskie Projekty Regio.

Partnerami lokalnymi po stronie polskiej są: Urząd Miejski w Elblągu, Komenda Miejska Policji w Elblągu, Gimnazjum nr 6 w Elblągu, Zespół Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących w Elblągu.

Głównym celem projektu jest zwiększenie oddziaływań szkoły w sytuacjach zagrożenia dzieci i młodzieży przestępczością i demoralizacją. W ramach projektu zostanie opracowana strategia działań wychowawczych oraz interwencyjnych wobec dzieci i młodzieży oraz procedury postępowania.

Cele szczegółowe projektu:


- utworzenie koalicji (organ prowadzący szkoły, szkoły i policja) na rzecz przeciwdziałania zagrożeniom dzieci i młodzieży w szkołach,
- wypracowanie długofalowej współpracy profilaktyczno-wychowawczej pomiędzy samorządem, szkołami i policją (skuteczne reagowanie i ograniczanie zjawisk patologii społecznych- narkomanii, alkoholizmu, przemocy, prostytucji itp.),
-wypracowanie procedur postępowania (jednolite, spójne i efektywne działanie, którego celem jest pomoc dzieciom i młodzieży),
- podniesienie poziomu świadomości wśród dzieci i młodzieży na temat zagrożeń, wytworzenie w uczniach poczucia odpowiedzialności za przestrzeganie prawa, zasad i norm społecznych,
- wzmocnienie jakości i wymiaru kształcenia nauczycieli w zakresie profilaktyki zagrożeń,
- wypracowanie innowacyjnych metod dydaktycznych w zakresie profilaktyki zagrożeń,
- zwiększenie oddziaływania szkoły w sytuacjach zagrożenia dzieci i młodzieży przestępczością i demoralizacją,
- zmniejszenie ilości czynów karalnych popełnianych na terenie szkoły, ograniczenie przemocy i przestępczości, lepsze rozpoznanie negatywnych zjawisk, wzrost wykrywalności przestępstw,
- obniżenie poziomu strachu i agresji wśród uczniów oraz kadry nauczycielskiej, podniesienie poziomu bezpieczeństwa w szkole,
- uświadomienia społeczności lokalnej o występujących zagrożeniach i sposobach przeciwdziałania im, pobudzenia inicjatyw społecznych w kierunku działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa.
- wzrost prestiżu szkoły i policji wśród uczniów.

Projekt będzie realizowany w okresie dwuletnim 01.08.2013-31.07.2015. Całkowita wartość projektu 45000 EUR, w tym kwota dofinansowania 38750 EUR.
UM Elbląg
 

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (1)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ AAA
  Piątek, 30.08

  "pobudzenia inicjatyw społecznych w kierunku działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa." - dajcie ludziom broń to zadbają o swoje bezpieczeństwo.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.3904349803925