Środa, 28.09.2022, Imieniny: Marek, Waclaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Dawny szpital wojskowy ma nowego (byłego) dyrektora

04.02.2013, 09:44:07 Rozmiar tekstu: A A A
Dawny szpital wojskowy ma nowego (byłego) dyrektora
fot. Mateusz Smoliński

Miasto rozstrzygnęło konkurs wyłaniający dyrektora byłego szpitala wojskowego,  obecnie Elbląskiego Szpitala Specjalistycznego z Przychodnią SP ZOZ. Został nim Mirosław Gorbaczewski, który placówką tą zarządzał już wcześniej. Nadal jednak nie wyłoniono kandydata na dyrektora Szpitala Miejskiego im. Jana Pawła II. Po głośnej sprawie związanej z dyscyplinarnym zwolnieniem byłej już dyrektorki Szpitala Miejskiego, Wiesławy Lech, której zarzucono nieprawidłowości w pracy, działania na szkodę szpitala oraz zawieranie  niekorzystnych dla tej placówki kontraktów z lekarzami, w szpitalu przy ul. Żeromskiego nadal pozostaje  do obsadzenia fotel dyrektora.

Powołanie komisji konkursowej, która wyłonić miała dyrektora placówki przy Komeńskiego 35, stało się niezbędne po tym, jak w lipcu 2012 r. kontrola przeprowadzona przez CBA z zakresu przestrzegania tzw. ustawy antykorupcyjnej, wykazała nieprawidłowości w tej sprawie. - Tzw. ustawa antykorupcyjna mówi o ograniczeniu prowadzenia działalności gospodarczej przez osoby pełniące funkcje publiczne. W wyniku przeprowadzonych czynności stwierdzono naruszenie jej przepisów – wyjaśniał nam w lipcu Jacek Dobrzyński, Rzecznik CBA.

Przeprowadzone postępowania wykazały, że dyrektor skontrolowanego, byłego szpitala wojskowego, Mirosław Gorbaczewski, oprócz kierowania Zakładami Opieki Zdrowotnej prowadził jednocześnie, w latach 2011-2012 działalność gospodarczą, z której uzyskiwał dodatkowy dochód. Mimo tego, aż do czasu rozstrzygnięcia konkursu, Mirosław Gorbaczewski zarządzał szpitalem przy Komeńskiego.

O jego wyborze na stanowisko dyrektora zadecydowała  komisja konkursowa, która obradowała pod koniec stycznia, w skład której wchodzili elbląscy radni, przedstawiciele rad lekarskich i pielęgniarskich oraz związkowcy: Juliusz Dziewałtowski-Gintowt - Przewodniczący Komisji, przedstawiciel Rady Miejskiej w Elblągu, Maria Kosecka - przedstawiciel Rady Miejskiej w Elblągu, Zdzisław Olszewski - przedstawiciel Rady Miejskiej w Elblągu, Dawid Pater - przedstawiciel Rady Miejskiej w Elblągu, Jacek Bieg - lekarz, przedstawiciel Rady Miejskiej w Elblągu, Henryk Horbaczewski - przedstawiciel Rady Społecznej Elbląskiego Szpitala Specjalistycznego z Przychodnią Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Elblągu.
 

AS

Oceń tekst:

Ocen: 4

%25.0 %75.0


Komentarze do artykułu (6)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +8
  ~ proszę o przedstawienie CV komisji konkursowej
  Poniedziałek, 04.02

  jedno pytanie mam - jakie kompetencje mają Ci ludzie (z komisji), aby decydować o umiejętności zarządzania jakimikolwiek placówkami?

 2. 2
  +2
  ~ a
  Poniedziałek, 04.02

  jedyną kompetencją tych uczonych jest to że dostali pieniądze za posiedzenie komisji

 3. 3
  +5
  ~ ptyś
  Poniedziałek, 04.02

  A co tam robi, stonka z Braniewa niejaki pan M. Laxsecki, to jest dopiero wynalazek, szkoda załogi zardzewiały beton .

 4. 4
  +8
  ~ arbiter
  Poniedziałek, 04.02

  Najwyższy czas zainteresować się Spółeczką jaka zawiązała się w szpitalu w postaci przychodni i na bazie mienia publicznego , grupa wpływowych i partyjnych popleczników kreci tak zwane lody ze szkodą dla szpitala i pacjentów .

 5. 5
  +2
  ~ leniwce z PO
  Wtorek, 05.02

  Jak się okazało, dla "pani z ministerstwa", za którą się podała, umówienie wizyty od ręki to żaden problem. Wizyta? Choćby jutro! Tak "panią z ministerstwa" za‐pisano do stomatologa w przychodni lekarskiej resor‐tu spraw zagranicznych. Jeszcze lepiej było w porad‐ni Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w Kielcach. Tam dla pracownika resortu wizyta u okulisty została umówiona jeszcze tego samegdnia! A reszta Polaków? Na stomatologa czy okulistę sfi‐nansowanego przez NFZ czekać można ponad dwa lata. Na dziecięcego kardiologa - też. Dorosły, który choruje na serce, na "pilną wizytę w nagłym trybie" poczeka miesiąc! Podobnie długo w całym kraju czeka się na zabieg wszczepienia stawu biodrowego.

 6. 6
  +1
  ~ miś pyś
  Piątek, 08.02

  Bo stonka z Braniewa nie jaki pan Latecki to "pewnie" funfel pana dyrektora,który kończy prace tam a przechodzi tu, mozna, można. Pan arbiter ma rację!

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0922071933746