Piątek, 14.06.2024, Imieniny: Bazyli, Eliza, Justyna
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Czego brakuje nam w Elblągu?

28.09.2012, 07:00:20 Rozmiar tekstu: A A A
Czego brakuje nam w Elblągu?
Jedna z propozycji to remont jezdni przy ul. Bażyńskiego od strony byłej Spyży (fot AS)

Dzisiaj mija termin składania wniosków do Budżetu Obywatelskiego. Propozycje, które zgłaszali mieszkańcy, napływały do Urzędu Miejskiego od 22 sierpnia. Mimo wielu sceptycznych głosów, zainteresowanie Elblążan nową formą aktywności społecznej i możliwości ich bezpośredniego wpływu na wydanie pieniędzy z miejskiej kasy było tak duże, że zdecydowano o przedłużeniu o jeden tydzień terminu składania wniosków. A pomysłów było dużo. Do elbląskiego ratusza wpłynęło ponad 500 propozycji mieszkańców na to, co można zmienić lub usprawnić w naszym mieście.

Co najczęściej postulowali Elblążanie? Do Urzędu chyba najwięcej wpłynęło tych wniosków, w których mieszkańcy naszego miasta poddają pomysły na remonty miejskich arterii: chodników i odbudowę lub remonty elbląskich jezdni.

Elblążanie zwracali również uwagę na problem braku miejsc parkingowych w naszym mieście. – To rzeczywiście, istotny problem – przyznaje zapytany przez nas w tym temacie pan Jarosław Ciesielski. - Samochodów w Elblągu przecież nie ubywa, a np. przy wielu blokach mieszkalnych brakuje po prostu miejsc do postoju – mówi - A te parkingi, które już są  wymagają często kapitalnego remontu – dodaje mężczyzna.

Częstym pomysłem Elblążan, na wykorzystanie puli pieniędzy z budżetu obywatelskiego była także budowa nowych placów zabaw w naszym mieście. W projekcie budżetu miasta zaplanowanego na 2012 rok wprawdzie widnieje kwota 225 tysięcy złotych przewidziana na budowę placów zabaw przy szkołach oraz na terenach rekreacyjnych i w parkach, a i Miasto również postarało się o nowe miejsca zabaw dla najmłodszych w elbląskich parkach, jednak większość mieszkańców widzi potrzebę budowy nowych, atrakcyjnych miejsc zabaw dla maluchów, postawionych przy elbląskich ulicach.

Jak wynika z przesłanych przez mieszkańców wniosków, gro z nich zauważa także problematyczną kwestię słabo oświetlonych, elbląskich ulic, potrzebę nowych zatoczek autobusowych a nawet budowę ronda, które miałoby usprawnić ruch w naszym mieście.

Wielu Elblążan, w swych postulatach stawiało również na aktywny wypoczynek sportowy i szeroko rozumianą rekreację. Bezpłatny sport dla dzieci, stół do tenisa urządzenie siłowni na powietrzu, budowa boiska do piłki nożnej i siatkowej, rewitalizacja kortów tenisowych, to tylko niektóre pomysły mieszkańców na relaks, także ten, na świeżym powietrzu.

Do Ratusza wpływały też wnioski zupełnie nowatorskie i unikatowe jak rewitalizacje podwórek czy wręcz budowa podwórka kreatywnego. – Jestem bardzo ciekawa, co się kryje pod tą tajemniczą nazwą – mówi pani Magda, mama 4- letniej Madzi, którą spotkaliśmy wczoraj w Parku Planty. – Razem z nowymi placami zabaw, dla nas, rodziców dzieci byłaby to świetna alternatywa.

Każdy postulat, który wpłynął do Urzędu Miasta był analizowany pod względem formalno-prawnym, gospodarności i możliwości finansowych oraz technicznych przez odpowiednie departamenty UM.

Teraz, pozytywnie zaopiniowane propozycje zostaną umieszczone w ankietach, które w październiku będą rozesłane do mieszkańców, z podziałem na poszczególne okręgi wyborcze. To elblążanie zdecydują w głosowaniu, które ze zgłoszonych propozycji znajdą się w projekcie budżetu Elbląga na 2013 rok.

Tylko trochę żal, że ciągle dziurawe ulice i niebezpieczne, krzywe chodniki, to bolączka większości mieszkańców naszego miasta.


 

Aleksandra Szymańska

Oceń tekst:

Ocen: 8

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (27)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +11
  ~ mieszkaniec
  Piątek, 28.09

  przeciez niczego nam nie brakuje ///////////// oprócz rozumnej władzy

 2. 2
  +13
  ~ ja
  Piątek, 28.09

  na tym zdjęciu Elbląg wygląda jak wieś, albo miasteczko na wschodzie Rosji:)

 3. 3
  +6
  ~ EKO
  Piątek, 28.09

  na stronie Elbląskiego Komitetu Obywatelskiego są opisy wybranych wniosków do budżetu obywatelskiego, zapraszamy!

 4. 4
  +7
  ~ Tomek
  Piątek, 28.09

  Właściwie wszystko już jest od toru Formuły 1,ogromnych rozwijających się przedsiębiorstw po kolejkę górską.

 5. 5
  --4
  ~ M
  Piątek, 28.09

  Żal to tego że takie artykuły powstają.

 6. 6
  +10
  ~ ELBLĄŻANIN
  Piątek, 28.09

  Kochani, przede wszystkim brakuje nam nowych przedsiębiorstw czyli NIEZMNIENNIE MIEJSC PRACY. Jak będą nowe miejsca pracy to nasz wspaniały Elbląg będzie się rozwijał. Ale to jest "oczywista oczywistość".

 7. 7
  +23
  ~ pracy i normalnego prezydenta
  Piątek, 28.09

  pracy pracy pracy pracy pracy pracy pracy pracy pracy pracy pracy pracy pracy pracy pracy pracy pracy pracy pracy pracy pracy pracy pracy pracy pracy pracy pracy pracy pracy pracy pracy pracy pracy pracy pracy pracy pracy pracy pracy pracy pracy pracy pracy pracy pracy pracy pracy pracy pracy pracy pracy pracy pracy pracy pracy pracy pracy pracy pracy pracy pracy pracy pracy pracy pracy pracy pracy pracy pracy pracy pracy pracy pracy pracy pracy pracy pracy pracy pracy pracy pracy pracy pracy pracy pracy pracy pracy pracy pracy pracy pracy pracy pracy pracy pracy pracy pracy pracy pracy pracy pracy

 8. 8
  +6
  ~ edmund
  Piątek, 28.09

  Słoniny! Nowaczyk już dawno się nie sprawdził.

 9. 9
  --3
  ~ Biznesmen
  Piątek, 28.09

  pracy ? to załóż nierobie jeden z drugim własną firmę, pokieruj nią właściwie i zatrudnij ludzi zamiast siedzieć przed monitorem i pisać jałowe komentarze!

 10. 10
  +17
  ~ Student
  Piątek, 28.09

  Czego brakuje ? Centrum handlowego z prawdziwego zdarzenia. Olsztyn rozbudowuje jedno z centrów do Galerii Warmińskiej. Dlaczego w Elblągu nie może coś takiego powstać? Tylko chińskie....

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2344150543213