Sobota, 2.03.2024, Imieniny: Halszka, Helena, Radoslaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Elbląska Rada Gospodarcza "Żuławy" zaskarżyła decyzję dot. rozbudowy CH "Ogrody" (aktualizacja)

08.07.2012, 12:35:00 Rozmiar tekstu: A A A
Elbląska Rada Gospodarcza
REKLAMA

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że przedstawiciel Gildii Kupców Żuławskich, zaskarżył do Samorządowego Kolegium Odwoławczego decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach dla rozbudowy Centrum Handlowego "Ogrody".  Informacja częściowo się potwierdziła.

Informację o złożeniu wniosku potwierdziła Urszula Maziarz, prezes SKO w Elblągu. - Do SKO w Elblągu wpłynął wniosek  Elbląskiej Rady Gospodarczej "Żuławy" w Elblągu ul. Grunwaldzka 6, o stwierdzenie nieważności decyzji Prezydenta Miasta Elbląga z dnia 15.03.2012r., określającej środowiskowe uwarunkowania realizacji inwestycji pn. "Przebudowa i rozbudowa Centrum Handlowego Ogrody" zlokalizowanego w Elblągu przy ul. Płk. Dąbka 152, na działkach ewid.432/7, 432/8, 432/9 - jako decyzji wydanej z rażącym naruszeniem prawa.

Wniosek zawiera także żądanie wstrzymania wykonania zaskarżonej decyzji.  - W związku ze złożonym wnioskiem Kolegium wystąpiło do Prezydenta Miasta o nadesłanie całości akt sprawy, w oparciu o które będzie można określić dalszy tok postępowania. Do chwili sporządzania niniejszej informacji akt tych do Kolegium jeszcze nie przekazano - wyjaśnia Urszula Maziarz.- Teoretycznie zatem sprawa wygląda tak, że jeżeli Skarżący ma przymiot strony postępowania (co będzie można stwierdzić po analizie akt sprawy) to jego wniosek wszczął postępowanie o stwierdzenie nieważności decyzji. Jeżeli zaś przymiotu takiego nie posiada, to złożone pismo należy zakwalifikować do kategorii tzw. skargi obywatelskiej, która to może spowodować wszczęcie postępowania nadzorczego z urzędu (art. 233 kodeksu postępowania administracyjnego).

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Aktualizacja:

Gildia Kupców Żuławskich wchodzi jedynie w skład Elbląskiej Rady Gospodarczej. Urszula Maziarz potwierdziła, że wniosek został złożony, ale nie potwierdziła, że przez przedstawiciela Gildii.

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 6

%66.7 %33.3


Komentarze do artykułu (56)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +59
  ~ Magda
  Piątek, 06.07

  Pies ogrodnika - sam nie zje i drugiemu nie da...

 2. 2
  +32
  ~ wr
  Piątek, 06.07

  Sami sobie robimy w gniazdo

 3. 3
  +13
  ~ marcin sz.
  Piątek, 06.07

  Ręce opadają kiedy czyta się tego typu artykuły... Jaki ma cel pan lucjan filaszkiewicz (celowo piszę imię i nazwisko małą literą - wyraz braku szacunku, odpowiedź na brak szacunku pana do nas mieszkańców, którzy w przeważającej części, myślę, że w ilości przeważającej zdecydowanie 80% czekają na ten obiekt). Ponowię pytanie do pana - jaki jest pana cel aby wstrzymywać budowę tego centrum???? Powstaną w nim marki odzieżowe z którymi nie jest pan w stanie konkurować, marki jak H&M, C&A etc. pan w swoich sklepikach posiada odzież marki "noname", która i tak zostanie kupiona przez osoby, które mają je kupić.... czy sadzi pan, że osoby ubierające się na co dzień w w/w markach bądź innych przyjdą do pana na zakupy?????? jeżeli tak pan uważa to jest pan chyba niezwykłym marzycielem!!! c.d.n.

 4. 4
  +51
  ~ inc
  Piątek, 06.07

  wezcie w koncu oddajcie ten swoj barak tesco 24 i bedzie spokoj dosc okradania cenami konsumentow wolimy czyste i schludne stoiska a nie klitki i boxy plus wystawki na ciagu komunikacyjnym

 5. 5
  +28
  ~ `
  Piątek, 06.07

  Jak to mam rozumieć-że co dopuki Gildia nie wyrazi zgody to w Elblągu żadnej galerii nie będzie? To jakiś absurd w takim mieście jak Elbląg powinny być co najmniej już dwie galerie. Ponadto nie mogę zrozumieć kupców o co Wy walczycie do Was mało kto przychodzi a większa połowa tych boksów jest nieczynna. Klienci , którzy chodzą do Was na zakupy z pewnością zostaną Wam wierni. W Elblągu również bardzo potrzebny jest market typu Castorama , Obi ,itp. bo jak się robi remont to jest to wielce uciążliwe kursować między Gdańskiem a Elblągiem. W Trójmieście jest większy wybór i jest znacznie taniej.

 6. 6
  +32
  ~ qmam
  Piątek, 06.07

  to chyba jakiś żart, miał czas gdy były konsultacje, od 15 marca minęło już ponad 3 miesiące a teraz gdy ma ruszyć niebawem rozbudowa to sobie przypomniał. Tylko po to by nam MIESZKAŃCOM utrudnić i tak już niezbyt lekkie życie

 7. 7
  +21
  ~ Patefon
  Piątek, 06.07

  Filaszkiewicz będzie mial w Gildii...TESCO

 8. 8
  +27
  ~ ww
  Piątek, 06.07

  Stowarzyszenie to obecna forma prowadzenia działalności w Gildii Kupców Żuławskich ale Walne Zgromadzenie przecież podjęło już uchwałę zezwalającą na przekształcenie w sp. z o.o. by umożliwić w ramach tej spółki zakup udziałów firmie Tesco i uruchomienie na 70% powierzchni Gildii supermarketu Tesco. To przeciwko czemu tak naprawdę protestuje pan Filaszkiewicz?

 9. 9
  +37
  ~ jasio
  Piątek, 06.07

  ja mieszkam przy gildii ale odkąd istnieje to może 2 razy byłem lepiej zróbcie tam Biedronke

 10. 10
  +27
  ~ cichy
  Piątek, 06.07

  A moze jest przepis prawny który spowduje że za takie bezsensowne wstrzymywanie inwestycji skarżacy powinien zapłacić odszkodowanie inwestorowii??

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.79563021659851