Środa, 18.05.2022, Imieniny: Alicja, Feliks, Eryk
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Miasto sfinansuje dodatkowe piesze patrole policyjne

02.06.2012, 10:00:53 Rozmiar tekstu: A A A
Miasto sfinansuje dodatkowe piesze patrole policyjne
fot. nadesłane

Od wczoraj ruszyły dodatkowe piesze policyjne patrole finansowane przez Urząd Miejski w Elblągu. Projekt, który był realizowany już w roku ubiegłym teraz zostaje reaktywowany. Dodatkowe służby, za które zapłaci miasto obejmą newralgiczne miejsca w tym m.in. elbląską starówkę.

Inicjatywa ma podnieść poczucie bezpieczeństwa mieszkańców szczególnie elbląskiej starówki oraz centrum miasta. Szczególnie w czasie mistrzostw Euro 2012 oraz w wakacje. Dodatkowe piesze patrole będą funkcjonowały do października.
 
Piątek oraz sobota to dni tygodnia,  w które są wystawiane dodatkowe patrole. To dni, w które elblążanie  częściej odwiedzają puby i dyskoteki. To właśnie powroty tych osób, często będących pod wpływem alkoholu rodzą sytuacje związane z dewastacją oraz zakłócaniem porządku publicznego. Prezydent Elbląga oraz Komendant Miejski Policji w Elblągu podpisali porozumienie na mocy, którego miasto zapłaci za wystawienie dodatkowych pieszych patroli policyjnych. W patrole są zaangażowani policjanci, którzy będą chcieli pracować w czasie wolnym poza normalną służbą.

Jedna dodatkowa służba to dla miasta około 100 złotych, tyle bowiem dostanie funkcjonariusz patrolujący miasto za 8 godzin służby. Miejsca, które zostaną objęte szczególną uwagę będą wyznaczane wspólnie przez prezydenta i komendanta. Jak pokazały doświadczenia ubiegłego roku. Patrole te dobrze sprawdzają się na terenie elbląskiej starówki, centrum miasta oraz okolic ulicy Gwiezdnej. Dodatkowe piesze patrole są realizowane w porze wieczorowo nocnej.

 

                                                                                                                                                              Informacja nadesłana


                                                                                                                                                      

Oceń tekst:

Ocen: 2

%50.0 %50.0


Komentarze do artykułu (14)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +4
  ~ jan
  Sobota, 02.06

  niech sie wezma za kre.t.ynow ktorzy swoje auta parkuja na trawnikach i sciezkach rowerowych!!! przyklad ulAgrykola do nowego ronda!! non stop stoi bmw na trawniku a milicja udaje ze nie widzi

 2. 2
  +4
  ~ fef
  Sobota, 02.06

  Po co tej kobiecie palka :D

 3. 3
  +3
  ~ adam
  Sobota, 02.06

  Istnieje w III RP trwała tendencja utrzymywania wysokiego poziomu bezrobocia. Jak napisał w swej książce "Pętle rozwoju" Jerzy Hausner, Polska od dwóch dziesiątków lat znajduje się "w koleinach bezzatrudnieniowego wzrostu", ukształtowała się trwała nierównowaga pozycji pracodawców i pracobiorców, kosztem tych drugich. Bezrobocie oscyluje od 10 do 20 proc. Tak wysoki poziom u nas traktowany jest jako coś normalnego, podczas gdy we Francji 20 proc. bezrobotnych oznacza, że społeczeństwo jest "chore na bezrobocie". Do tego dochodzi jeszcze od 1,3 do 1,7 mln mniej lub bardziej trwałych emigrantów zarobkowych. Kryzys tylko nasila te tendencje - polski pracodawca eksploatuje zatrudnionych (jest ich niewiele ponad 50 proc. Polaków w wieku aktywności zawodowej), nowych nie przyjmuje, chyba że na p

 4. 4
  +15
  Elbing
  Sobota, 02.06

  Skoro miasto musi dopłacać policji i tak finansowanej z budżetu państwa, to ja się pytam po co Elbląg utrzymuje straż miejską z której nie ma żadnego pożytku? Zlikwidować straż miejską

 5. 5
  +4
  ~ płucko
  Sobota, 02.06

  człowiek bez peselu który nigdy nie płacił w Polsce podatków został ministrem finansów i teraz będzie nas jako jedyny reprezentował na spotkaniu "Jacek Rostowski weźmie udział w spotkaniu jednej z najbardziej tajemniczych grup finansowo-politycznych na świecie. Chodzi o grupę Bilderberga, która spotka się w miejscowości Chantilly pod Waszyngtonem. Minister ma wziąć tam udział w dyskusji o oszczędnościach i wzroście gospodarczym - informuje RMF FM. Co ciekawe, Rostowski jest jedynym Polakiem, który dostał zaproszenie. A będzie z kim rozmawiać, bo w USA pojawi się m.in. szefowa Międzynarodowego Funduszu Walutowego, Banku Światowego oraz prezesi największych firm na świecie i znani politycy. RMF FM podaje, że spotkania grupy Bilderberga są całkowicie zamknięte i chronione przez amer ..s..s

 6. 6
  +4
  ~ Nowa Prawica
  Sobota, 02.06

  czas iść za ciosem i zlikwidować straż biznesowo-miejską, tym bardziej że Nowaczyk zadłużył miasto na rekordową kwotę i trzeba szukać oszczędności. tam "pracuje" i tak ledwie 28 strażników na całe miasto, czyli tyle ile w Gdańsku w 1 dzielnicy, więc nie mogą oni przy takiej ilości pracować efektywnie. no i trzecia sprawa - zarobki w straży to niecałe 1500 zł netto i choć się awansuje, to nie idzie za tym żadna podwyżka. jedynym, który tam dobrze zarabia jest komendant (ok. 10 000 zł netto).

 7. 7
  +6
  ~ fanfatal
  Sobota, 02.06

  Wygnać z samochodów tych grubasów z straży miejskiej niech patrolują a nie dufe wożą miasto za to im płaci niech patrolują

 8. 8
  0
  ~ Hpr
  Sobota, 02.06

  W Elblągu przecież jest bezpiecznie, więc po co te dodatkowe patrole? Zatrudnili więcej funkcjonariuszy niż potrzeba i teraz na siłę szukają im zajęcia a my wszyscy za to zapłacimy.

 9. 9
  0
  ~ ja
  Sobota, 02.06

  1 .Zlikwidować straż (kierowców UM) nie widać ich wogóle 2. Niech policja zacznie wykonywać to co do nich należy przykład Zawada , czy park Modrzewie 0 patroli a a jak są to nic nie widzą (kierowcy parkujący przy społem) 3. Zlikwidować Mc Donalda to może się wezmą do pracy 4. Przecież w Elblągu jest bezpiecznie wg ankiet :)

 10. 10
  0
  ~ Franz Maurer
  Niedziela, 03.06

  żałosne są te wasze komentarze...

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.99150109291077