Środa, 14.04.2021, Imieniny: Julianna, Justyna, Walerian
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Edukacyjne miasteczko "Planeta Energii" pojawiło się w Elblągu

14.05.2012, 09:40:37 Rozmiar tekstu: A A A
Edukacyjne miasteczko
Miasteczko

Dziś rano na Placu Jagiellończyka w Elblągu wylądowało kosmiczne miasteczko edukacyjno-rozrywkowe "Planeta Energii". Wizyta i zwiazane z nimi atrakcje to nagroda główna w ogólnpolskim konkursie edukacyjnym ENERGII, którą zdobyły klasy II c i VI b ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 w Elblągu wraz z nauczycielką, panią Beata Maj. To właśnie dzięki nim wszyscy mieszkańcy Elbląga i okolic mają okazję wziąć udział w podróży do niezwykłego świata energii elektrycznej.

Film 3D o Energoludkach – sympatycznych mieszkańcach „Planety Energii”, niecodzienne pokazy i eksperymenty naukowe prowadzone przez wykładowców Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego oraz multimedialne zabawy edukacyjne to tylko część atrakcji jakie czekają na gości interaktywnego miasteczka, które na dwa dni, 14 i 15 maja wyląduje na Placu Jagiellończyka w Elblągu. Goście „Planety Energii” w trakcie wizyty dowiedzą się czym jest prąd, jaki ma on wpływ na nasze codzienne życie oraz jak racjonalnie i bezpiecznie i ekologicznie należy z niego korzystać.

Dzisiaj, w godzinach porannych, miasteczko gościć będzie laureatów konkursu „Planeta Energii” oraz zaproszone klasy I-III ze szkół z Elbląga i okolic. Natomiast w godz. od 15:00 do 18:00 „Planeta” otwarta będzie dla wszystkich chętnych.

Honorowy patronat nad konkursem „Planeta Energii” objęli Minister Edukacji Narodowej oraz Rzecznik Praw Dziecka. Honorowy patronat nad wizytą miasteczka „Planeta Energii” sprawuje Prezydent Miasta Elbląg – Grzegorz Nowaczyk.
   
         

AS

Oceń tekst:

Ocen: 4

%75.0 %25.0


Komentarze do artykułu (9)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --1
  ~ LUSI@
  Poniedziałek, 14.05

  archiwum x???

 2. 2
  0
  ~ bolec
  Poniedziałek, 14.05

  Nie dziś rano tylko w wczoraj już pojawiło się miasteczko w Elblągu

 3. 3
  --1
  ~ bezi
  Poniedziałek, 14.05

  bolec: ale od dziś jest dopiero czynne. byłam tam, zabawa dopiero się rozkręca. Polecam wszystkim

 4. 4
  --1
  ~ sd
  Poniedziałek, 14.05

  Fajne namioty

 5. 5
  --1
  ~ ENERGAS.A.monopolisci...
  Poniedziałek, 14.05

  zlodzieje:)

 6. 6
  --1
  ~ ufoludek
  Poniedziałek, 14.05

  bedąc ufoludkiem z planety Energii chcę wam zakomunikować, że od stycznia 2013 roku bedzie za prąd płacić 40% więcej niż obecnie, z galaktycznym pozdrowieniem, zbierajcie już teraz pieniadze na prąd

 7. 7
  +6
  ~ rodzic
  Poniedziałek, 14.05

  Honorowy patronat Prezydenta.A MOŻE Prezydent wybuduje dzieciom MIASTECZKO ROWEROWE z prawdziwego zdarzenia w Elblągu na DZIEŃ DZIECKA!!!!!!!.BYŁO jedyne rozkopano.GDZIE DZIECI MAJĄ JEŻDZIĆ bezpiecznie na rowerkach.

 8. 8
  +3
  ~ widz
  Poniedziałek, 14.05

  Wczoraj kamerka internetowa nie działała to nie widziano jak powstawało miasteczko.A tak na marginesie Czemu kamerka na Placu Jagiellończyka raz działa raz nie .A kamerka na Bramie Targowej zamilkła .CO PIĘKNO ELBLĄSKIEJ STARÓWKI ZABRONIONO POKAZYWAĆ W INTERNECIE????

 9. 9
  +1
  ~ a to co ma być
  Poniedziałek, 14.05

  te namiociki maja nam osłodzic podwyzki 40% jakie od stycznia nam Energa zafunduje? bardzo sie cieszę, że bedę za prąd płacić nie 130 zł ale 182 zł, idę do namiocików pobawić sie z radości

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.3306379318237