Piątek, 24.05.2024, Imieniny: Joanna, Zuzanna, Milena
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Będzie trudniej dojechać do cmentarzy – zobacz jakie zmiany czekają kierowców

31.10.2011, 09:00:24 Rozmiar tekstu: A A A
Będzie trudniej dojechać do cmentarzy – zobacz jakie zmiany czekają kierowców
fot. Rafał Kadłubowski

W związku ze zbliżającym się  Dniem Wszystkich Świętych i okresem przedświątecznym, przed 1 listopada wprowadzone zostaną zmiany w funkcjonowaniu układu komunikacyjnego miasta i funkcjonowaniu komunikacji zbiorowej w okolicach elbląskich cmentarzy Agrykola i Dębica.

Cmentarz komunalny AGRYKOLA:
1) na ul. Agrykola w  dniach 30.10. - 01.11. od godz. 8.00 – 22.00 będzie obowiązywał "zakaz ruchu w obu kierunkach". Zakaz nie będzie dotyczył pojazdów: służb porządkowych  ( ZZM sp. z o.o, Cleaner sp. jw, ZUO sp. z o.o.) i sprzedających kwiaty, których właściciele posiadają ważne przepustki wydane przez Zarząd Zieleni Miejskiej
2) postój samochodów będzie możliwy na parkingu przy ul. Kościuszki, do którego wjazd /wyjazd jest jednokierunkowy
3) na ul. Wspólnej, ul. Kościuszki (od ul. Podchorążych do Toruńskiej) i ul. Sienkiewicza - w dniach od 29.10. do 01.11. będzie obowiązywał obustronny "zakaz zatrzymywania się" z tabliczkami T-24 wskazującymi, że pozostawiony pojazd zostanie usunięty na koszt właściciela

Cmentarz komunalny DĘBICA:
4) dojazd do Cmentarza Dębica w godz.  6.00-18.00 od strony skrzyżowania z ul. Grottgera i Rawską w dniach od 30.10 do 1 listopada będzie zamknięty  i udostępniony wyłącznie dla:
a) autobusów komunikacji miejskiej oraz autobusów przewoźników prywatnych. Dowóz osób na cmentarze przez autobusy prywatne będzie możliwy tylko po uzyskaniu zgody od Zarządu Komunikacji Miejskiej, który będzie wydawał oznakowanie dla autobusów upoważnionych na wjazd na teren cmentarza. Informacje na ten temat można uzyskać w siedzibie ZKM sp. z o. o.  w Elblągu na ul. Browarnej 90   tel. Centrali 55 230-79-00.

Autobusy komunikacji miejskiej będą oznakowane cyframi i literami. Autobusy oznakowane cyframi o numerach 6, 7, 9, 11, 14, 15, 27, 31, 40, 45  będą dojeżdżały na górną (starą)  pętlę – przy starej kaplicy cmentarza. Autobusy oznakowane literami A, B, C, H, P  będą dojeżdżały do nowej części cmentarza na dolną (nową) pętlę– przy nowej kaplicy cmentarza.

Na obu pętlach autobusowych zakazany będzie postój innych pojazdów niż autobusy komunikacji miejskiej i prywatnej. W celu ograniczenia blokowania górnej pętli autobusowej, przewoźnicy prywatni będą wpuszczani przez Policję tylko na dolną - nową  pętlę cmentarza. Na parkingu, gdzie znajduje się pętla w dniach 30.10 - 01.11, zostanie wprowadzony  ruch  jednokierunkowy.

b) taksówek z pasażerami, które będą wpuszczane na teren przy cmentarzu w ilości regulowanej przez Policję. Taksówki będą mogły zatrzymywać się wyłącznie na wyznaczonych tymczasowo postojach .

c) służb miejskich i porządkowych (ZZM, Cleaner, ZUO)
 
d) pojazdów sprzedających kwiaty (do godz. 10 00), których właściciele posiadają ważne przepustki wydane przez Zarząd Zieleni Miejskiej w Elblągu tel. 55 234-15-16.
 
5) dojazd do Cmentarza Dębica będzie odbywał się od strony drogi krajowej nr 22, w dniach 30.10 do 1 listopada będzie on udostępniony wyłącznie dla:
 
a) pojazdów przewożących lub kierowanych przez osoby niepełnosprawne mające trudności w poruszaniu się. Pojazdy te powinni posiadać umieszczone za przednią szybą pojazdu karty parkingowe dla osób niepełnosprawnych (wydawane przez Departament Społeczny Urzędu Miejskiego w Elblągu  tel. 55 239-30-23). Wyżej wymienieni będą wpuszczani na teren przy cmentarzu w  ilości regulowanej przez Policję. W przypadku dużych utrudnień w ruchu drogowym Policja czasowo nie będzie wpuszczać w/w pojazdów na teren cmentarza i okolic.
b) pojazdów osób duchownych
c) mieszkańców dojeżdżających do swoich posesji przez zamknięty odcinek ul. Łęczyckiej, po okazaniu dokumentu potwierdzającego miejsce  zamieszkania.
d) pracowników i właścicieli firm usytuowanych przy zamkniętym odcinku ul. Łęczyckiej, po okazaniu potwierdzających to dokumentów.

6) ul. Łęczycka: w dniach 30.10. - 01.11
a) na odcinku od skrzyżowania z ul. Grottgera i ul. Rawską do Cmentarza Dębica  obowiązywać będzie  (tak jak obecnie) obustronny "zakaz zatrzymywania się"
b) na odcinku od ulicy Dalekiej (dzielnica Stagniewo) do Cmentarza Dębica (stara kaplica) w dniach 30.10. - 01.11. w godz. 6.00-18.00 będzie obowiązywał jeden kierunek ruchu ( z góry w dół) i możliwość parkowania pojazdów po lewej stronie jezdni

7) w dniach  30.10. - 01.11 sygnalizacja świetlna na ul. Bema i ul. Grunwaldzkiej/ Grottgera może być wyłączona a ruch drogowy może być kierowany przez Policję.

8) ruch pieszych
Na odcinku ul. Łęczyckiej do nowej pętli cmentarza będzie odbywał się chodnikiem, a na odcinku pomiędzy obu pętlami autobusowymi piesi  mogą poruszać się wyłącznie wewnętrznymi alejkami Cmentarza Dębica, ponieważ na poboczu i jezdni ul. Łęczyckiej obowiązuje „zakaz ruchu pieszego”

9) W przypadku dużych utrudnień Policja ustawi przy zjeździe z drogi krajowej nr 22 patrol regulujący ruchem i informujący o konieczności zawrócenia lub czasowo oznakuje  brak możliwości dojazdu do cm. Dębica.

Rafał Kadłubowski
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 4

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (15)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ ipojth
  Czwartek, 20.10

  Zakazy ....juz od 30-tego listopada....wgóle zróbcie zakaz...na cały rok. Przecież są osoby ,które przyjeżdzają z daleka i chcą uporządkować groby...paranoja..zresztą jak zwykle...

 2. 2
  +15
  ~ oburzony
  Czwartek, 20.10

  "dojazd do Cmentarza Dębica (...) będzie udostępniony wyłącznie dla (...) pojazdów osób duchownych" Koniec uprzywilejowaniem kleru! Wszyscy są równi wobec prawa!

 3. 3
  +2
  ~ pasażer
  Czwartek, 20.10

  A życie pokarze ,znów będzie to samo pełno taksówek i autobusy czekające w korkach.Tak było w 2010 roku i trudny dojazd autobusem komunikacji miejskiej w Elblągu na cmentarz Dębica.TYLKO autobusy ZKM z prawem wjazdu a reszta zakaz i będzie dobrze.

 4. 4
  --4
  ~ gość
  Czwartek, 20.10

  Od wyborów 2010 wszystko jest trudniej. No to się zaczęło http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,10499436,Krakow__Prezydent_zapowiada_ciecia_budzetowe_na_73.html

 5. 5
  +4
  ~ patriota
  Czwartek, 20.10

  Zawsze można korzystać z komunikacji miejskiej lub iść na piechotę na zdrowie tylko wyjdzie ............

 6. 6
  +2
  ~ jmaniek
  Czwartek, 20.10

  jak będzie ładna aura to można iść przez Bażantarnie

 7. 7
  --2
  ~ oe
  Czwartek, 20.10

  chore lby! po to mam auto, zeby nim jezdzic, a nie jakis kretyn nie wpuszczal mnie czy to od rawskiej/grottgera czy 22-ki. a duchowni to czemu wjazd bez problemu? kto to wymyslil?

 8. 8
  +10
  ~ Ewa
  Czwartek, 20.10

  A ci wszyscy, co teraz tak krzyczą, chcąc dupy wieźć pod samą bramę - ile razy w ciągu roku odwiedzili groby bliskich? Wtedy nie ma żadnych korków! Wręcz przeciwnie - nieraz jest tak pusto na cmentarzu, że aż wierzyć się nie chce, że leży tam tysiące tych "ukochanych" (jeden raz w roku) bliskich

 9. 9
  +2
  ~ annakalina6@wp.pl
  Czwartek, 20.10

  szkoda że tylko raz w roku się odwiedza groby powinno sie pamietać caly czas kochajmy ludzi bo tak szybko odchodzą a potem nie pamietamy o nich a szkoda Pozdrawiam

 10. 10
  +1
  ~ ona71
  Czwartek, 20.10

  nie jestem osobą wierzącą, ale staram się być na cmentarzu co niedziela!!! ludzie jeszcze nie posprzątali po św.wielkanocnych :( muszę sprzątać u sąsiadów moich zmarłych bo nikt o nich nie pamięta :( i tak co roku!!!

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1208171844482