Poniedziałek, 4.07.2022, Imieniny: Elzbieta, Malwina, Teodor
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii ZDROWIE I URODA

Piękno bez skazy – Varilitle- VPL

04.10.2010, 12:52:04 Rozmiar tekstu: A A A
Piękno bez skazy – Varilitle- VPL

Salon Urody Marzeny Gross zaprasza na zabiegi kosmetyczne z wykorzystaniem VariLite. Jest to system laserowy do usuwania zmian naczyniowych na twarzy i kończynach dolnych, zmian pigmentacyjnych i skórnych.

Co to jest laser VariLite?

VariLite stanowi kompleksowe rozwiązanie w dziedzinie laserowego leczenia zmian skórnych. Znajduje zastosowanie w terapii wielu schorzeń, m. in. przy leczeniu zmian naczyniopochodnych, zmian naczyń kończyn dolnych, łagodnych zmianach barwnikowych, zmianach skórnych, nieostrych stanach zapalnych trądziku pospolitego oraz usuwaniu włosów z małych powierzchni ciała.

My jednak dzisiaj skupimy się na wykorzystaniu lasera VariLite do usuwania zmian naczyniowych różnego typu. Laserowe zamykanie naczynek jest obecnie najskuteczniejszą ze wszystkich metod. Pod wpływem energii laserowej drobne zmiany naczyniowe, teleangiektazje, pajączki, ulegają zamknięciu. Dzięki odpowiednio dobranej energii można usuwać zmiany bez naruszania ciągłości skóry. Energia laserowa jest pochłaniana przez hemoglobinę, zamieniana w ciepło, które niszczy naczynia w efekcie tzw. fototermolizy(zgrzania).

Inne zalety systemu VariLite to:

- technologia diodowa
- wysoka moc pracy, wiązka światła umożliwiające selektywną fototermolizę oraz eliminujące ryzyko wystąpienia: sińców i wybroczyn po zabiegowych
- usuwa wiele typów zmian naczyniowych na twarzy i kończynach dolnych
- Laser  pracuje na podwójnej długości fali. VariLiteTM wytwarza wiązkę zieloną o długości fali 532 nm oraz wiązkę podczerwoną 940 nm, co pozwala zoptymalizować parametry zabiegowe w zależności od wskazań:
Wiązka 532 nm znajduje zastosowanie przy leczeniu zmian naczyniopochodnych, zmian barwnikowych( przebarwień), zmian skórnych( rożnego rodzaju brodawki), a także trądziku. Istnieje możliwość współpracy z system VPL- Variable Pulsed Light TM
- Wiązka 940 nm znajduje zastosowanie przy leczeniu głębiej położonych oraz większych naczyń krwionośnych (0,3-1,5 mm średnicy), w tym zmian naczyniowych kończyn dolnych, oraz przy usuwaniu włosów z małych powierzchni ciała.

Jakie zmiany naczyniowe leczymy VariLitle TM?

Urządzenie to daje kosmetologowi możliwość zamknięcia wiele rodzajów naczynek. Najbardziej sprawdza się w naczynkach dobrze widocznych, pojedynczych lub rozszerzonych w dużych skupiskach. Mogą być  to: teleangiektazje, naczyniaki gwiaździste, naczyniaki starcze [Cherry Haemangioma], neowaskularyzacja, Venous Lakes, zmiany naczyniowe kończyn dolnych, trądzik różowaty, naczyniaki płaskie [Port Wine Stains]

Kuracja skojarzeniowa


Nie ma na świcie urządzeń, które gwarantowałyby zamknięcie wszelkiego rodzaju rozszerzone naczynia. Dlatego też niezbędne jest abyśmy mieli dostęp do rożnych urządzeń i systemów które zagwarantują nam działanie na rożne zmiany- terapia skojarzeniowa podnosi w wysokim stopniu skuteczność wykonywanych zabiegów zamykania naczyń, leczenia trądziku różowatego czy rozległego rumienia.

Praca z innymi systemami

VariLiteTM doskonale uzupełnia system VPL- Variable Pulsed Light TM, który idealnie zamyka naczynia płytko położone, likwiduje rumień, leczy trądzik różowaty. Dzięki współpracy tych obu systemów możemy zamknąć większość  naczyń na twarzy, szyi, dekolcie oraz kończynach dolnych.

Czego można się spodziewać  po zabiegu laserowym?

Zabieg wykonuje lekarz lub kosmetolog po uprzedniej wnikliwej  konsultacji. Po zabiegu w miejscach „strzału” pojawia się lekkie zaczerwienienie a następnie maleńki strupek, który złuszcza się  po paru dniach. Metoda jest bezpieczna, nie pozostawia śladów, nie wyłącza z codziennych obowiązków a zabiegi wykonujemy najlepiej jesienią i wiosną. Zabieg jest dość komfortowy i nie wymaga znieczulenia. Zabieg należy powtarzać, zależnie od ilości naczynek i okolicy ich umiejscowienia (np. na nogach zamykają się trudniej). Zazwyczaj przy zamykaniu pojedynczych naczynek są to 1-3 zabiegów w przypadku bardziej rozlanych i głębszych zmian ta liczba zabiegów może być nie wystarczająca.   

Najczęściej efekty zabiegu są widoczne natychmiast ! Niektóre naczynka jednak zachowują się inaczej po bezpośrednim działaniu lasera- są bardziej widoczne niż przed zabiegiem. Jest to normalny stan-skutek oddziałania wysokiej temperatury w naczyniu krwionośnym. Ten rodzaj naczyń zazwyczaj wchłania się i zanika przez jakiś czas.

Przeciwwskazania do zabiegów laserowych

1.ciąża,
2.cukrzyca,
3.rozrusznik serca,
4.choroby skóry, których przyczyną jest nietolerancja UV (fotodermatozy),
5.niektóre choroby skóry: bielactwo, zmiany alergiczne- jeśli zmiany skórne będą narażone na bezpośrednie działanie promieni laserowych,
6.opalenizna (zbyt duża ilość nagromadzonej melaniny pochłania dużą dawkę energii co może spowodować przebarwienia skóry), nie należy opalać się (słońce, solarium) przez 4 tygodnie przed i 4 tygodnie po zabiegu,
7.miesiączka,
8.aktywne zmiany wirusowe lub bakteryjne na skórze,
9.stosowanie niektórych leków:
antykoagulantów np.aspiryny,
sterydów,
leków fotouczulających: niektórych antybiotyków np. tetracykliny, doksycykliny; pochodnych witaminy A; niektórych - leków kardiologicznych.

WAŻNE
- pełna lista leków na naszej stronie WWW.SALONURODY.PL --VPL- Variable Pulsed Light TM
Zaleca się odstawienie tych leków( PO KONSULTACJI Z LEKARZEM PROWADZĄCYM)-jeśli to możliwe, 7 dni przed zabiegiem. Można kontynuować ich stosowanie po 2 tygodniach od zabiegu.

Zalecenia przed zabiegiem zamykania naczyń laserem

1.nie należy opalać się (słońce, solarium) przez 4 tygodnie przed zabiegiem,
2.nie należy stosować zabiegów złuszczających skórę (peeling) przez tydzień przed zabiegiem,
WAŻNE ! w przypadku stosowania leków: antykoagulantów, sterydów, fotouczulających, należy je odstawić (jeśli to możliwe) 7 dni przed zabiegiem, a następnie można je stosować ponownie po 14 dniach od zabiegu- pełna lista leków na VPL- Variable Pulsed Light TM
3.nie pić alkoholu w dniu wykonywania zabiegu,
4.zabieg wykonuje się na skórze czystej bez makijażu
5.każdy zabieg powinien być poprzedzony wnikliwą konsultacją
Zalecenia po zabiegach zamykania naczyń laserem
1.nie zaleca się korzystania z gorącej kąpieli, sauny do 14 dni po zabiegu,
2.nie zaleca się opalania (słońce, solarium) przez 4 tygodnie po zabiegu,
3.nie zaleca się wykonywania intensywnych ćwiczeń fizycznych przez 7 dni po zabiegu,
4.przy zabiegach na twarzy, przez 4 tygodnie po zabiegu należy stosować kremy z filtrem co najmniej SPF 30,
5.kosmetyki można stosować dopiero po 24 godzinach od zabiegu, należy unikać preparatów na bazie alkoholu, stosować preparaty natłuszczające skórę.

Drodzy Państwo!

W naszym gabinecie dzięki możliwościom zastosowania terapii skojarzeniowej polegającej na zastosowaniu lasera VariLiteTM oraz  systemu VPL- Variable Pulsed Light TM  możesz pozbyć się większości problemów naczyniowych, Serdecznie Zapraszamy.

SALON URODY MARZENY GROSS
82-300 Elbląg, ul. Nitschmana 20/22 (I Pietro)
tel. 055 236 22 88

Zapraszamy w godz. 9-19, w soboty 9-15
Adres e-mail:magross@salonurody.pl

 

.........  Artykuł promocyjny partnera serwisu  .........
 

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 3 )


Komentarze do artykułu (2)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ Karina
  Piątek, 09.11

  Miałam duże problemy z naczynkami na nogach. W końcu postanowiłam coś z tym zrobić ;) i jestem bardzo zadowolona, bo w końcu pozbyłam się tego ;) zabieg wykonywałama w DermaMed, klinike poleciła mi koleżanka, która miała podobne problemy.

 2. 2
  0
  ~ Natalia Clinica Cosmetologica
  Wtorek, 31.07

  Laseroterapia, to najskuteczniejsza metoda dzięki której można pozbyć sie szpecących naczyń. Do najskuteczniejszych laserów należą lasery diodowe. Laser Varilite świetnie sobie radzi z tego typu zmianami zarówno na twarzy i jak i na ciele. Niekiedy wystarczy 1 zabieg aby pozbyć się popękanych naczyń, u osób z większą ilością naczynek zalecana jest seria zabiegowa ok 3-4 sesje.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.95691299438477