Poniedziałek, 4.07.2022, Imieniny: Elzbieta, Malwina, Teodor
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii ZDROWIE I URODA

Skuteczne metody usuwania zmian naczyniowych

30.04.2010, 10:55:02 Rozmiar tekstu: A A A
Skuteczne metody usuwania zmian naczyniowych

Po okresie zimowym coraz więcej osób zauważa na twarzy rozszerzone i pękające naczynka. To rezultat wychodzenie na mróz bez wcześniejszego zabezpieczenia twarzy kremem z dodatkiem filtrów UV. Zimą skóra bowiem traci wilgotność prawie dwa razy szybciej niż latem, staje się szorstka i podrażniona. Rozszerzone i pękające naczynka włosowate to objaw kruchości ich ścianek. Sprzyjają temu zaburzenia krążenia, nadciśnienie tętnicze i duże wahania temperatury. Problemowi temu można jednak zaradzić. Salon Urody Marzeny Gross w swojej ofercie ma trzy skuteczne metody usuwania zmian naczyniowych.

Rozszerzone i pękające naczynka krwionośne na twarzy to poważny problem estetyczny  i medyczny dla wielu ludzi  w różnym wieku.  Cera naczynkowa powinna być pielęgnowana z tą samą pieczołowitością jak cera bardzo wrażliwa. W jej pielęgnacji należy bowiem zwracać uwagę przede wszystkim na profilaktykę i właściwą pielęgnację skóry.
Jednak ani najlepsza pielęgnacja, ani same metody leczenia nie są w stanie doprowadzić do całkowitego ustąpienia tej dolegliwości. Może do tego dojść jedynie po zastosowaniu zabiegów  specjalistycznej kosmetologii oraz medycyny estetycznej. Warto podkreślić, że zabiegi zamykania naczynek krwionośnych dają najlepsze efekty we wczesnym etapie poszerzenia naczyń. Zazwyczaj aby uznać zabieg zamykania naczyń za satysfakcjonujący- szczególnie w rozległych ogniskach, należy liczyć się z serią kilku zabiegów.

Rozszerzone naczynia na twarzy są pochodzenia tętniczego, a na nogach żylnego. Zapobieganie im i leczenie w obu przypadkach jest inne. 

Salon Urody Marzeny Gross oferuje Państwu terapię skojarzoną. Salon ma do dyspozycji wysokiej klasy laser VariLitl TM- ( zabieg wykonuje lekarz bądź kosmetolog), VPL Variable Pulsed Light TM( zabieg wykonuje lekarz lub kosmetyczka) oraz urządzenie Sorisa 6000. Każde z tych urządzeń działa na inną głębokość tkanek i na inny typ naczynek. Dzięki temu w Salonie Urody Marzeny Gross mogą Państwo pozbyć się większości problemów naczyniowych.

System Varilite TM

Laserowe zamykanie naczynek na twarzy i nogach. to bezpieczny i skuteczny sposób na pozbycie się szpecących żyłek! Terapia laserowa to na dzień dzisiejszy jedna z najbardziej skutecznych i najszybciej rozwijających się dziedzin medycyny estetycznej. Nie wymaga wiele czasu, a daje wspaniałe rezultaty. Jednym z obszarów jej stosowania jest laserowe usuwanie naczyń krwionośnych. Metoda ta należy do najbardziej skutecznych.

VPL-Variable Pulsed Light TM

Zamykanie naczynek , łagodzenie rumienia - w zabiegach dla skór naczyniowych VPL emituje wiązkę żółtego światła, które działa na hemoglobinę - składnik krwi. Dzięki termicznemu działaniu na ścianki naczynia krwionośnego dochodzi do jego zamknięcia. VPL zamyka wiele rodzajów naczyń: powierzchniowe zmiany naczyniowe, naczyniaki gwieździste, teleangiektazje - rozszerzone naczynia włosowate, które przeświecają przez naskórek, najczęściej pojedyncze na skrzydełkach nosa, przegrodzie nosowej, policzkach.

Łagodzenie objawów trądzika różowatego – VPL stymuluje uwalnianie tlenu w skórze, redukując bakterie beztlenowe odpowiedzialne często za stan zapalny w tej wyjątkowo przykrej chorobie skóry. Zabieg z wykorzystaniem intensywnego światła powoduje aktywację kolagenu, odblokowanie porów skóry, zanikanie uporczywego rumienia, a z czasem, objawy trądziku różowatego cofają się.

Sorisa DE 6000

To urządzenie wykorzystujące  metodę zamykania naczyń krwionośnych  w trybie termolizy. Termoliza jest zabiegiem zamykania naczynek przy pomocy prądu wielkiej częstotliwości 13,5MHz i napięciu do 100Vpp.  Przepływ prądu wielkiej częstotliwości przez naczynko koaguluje (ścina) krew. Test wrażliwości pozwala na dobranie optymalnych parametrów zabiegu. To metoda szybka, mało bolesna  i  skuteczna. Nie prowadzi do uszkodzenia wierzchnich warstw skóry.

Przeciwwskazania do zabiegów zamykania naczyń

1. ciąża,
2. cukrzyca,
3. rozrusznik serca,
4. choroby skóry, których przyczyną jest nietolerancja UV (fotodermatozy),
5. niektóre choroby skóry: bielactwo, zmiany alergiczne- jeśli zmiany skórne będą narażone na bezpośrednie działanie promieni laserowych,
6. opalenizna (zbyt duża ilość nagromadzonej melaniny pochłania dużą dawkę energii co może  spowodować przebarwienia skóry), nie należy opalać się (słońce, solarium) przez 4 tygodnie przed i 4 tygodnie po zabiegu,
7. miesiączka,
8. aktywne zmiany wirusowe lub bakteryjne na skórze,
9. stosowanie niektórych leków:
- antykoagulantów np.aspiryny,
- sterydów,
- leków fotouczulających: niektórych antybiotyków np. tetracykliny, doksycykliny; pochodnych witaminy A; niektórych - leków kardiologicznych.

Zalecenia przed zabiegiem

1. nie należy opalać się (słońce, solarium) przez 4 tygodnie przed zabiegiem,
2. nie należy stosować zabiegów złuszczających skórę (peeling) przez tydzień przed zabiegiem,
3. nie pić alkoholu w dniu wykonywania zabiegu,
4. zabieg wykonuje się na skórze czystej bez makijażu
5. każdy zabieg powinien być poprzedzony konsultacją

Zalecenia po zabiegach

1. nie zaleca się korzystania z gorącej kąpieli, sauny do 14 dni po zabiegu,
2. nie zaleca się opalania (słońce, solarium) przez 4 tygodnie po zabiegu,
3. nie zaleca się wykonywania intensywnych ćwiczeń fizycznych przez 7 dni po zabiegu,
4. przy zabiegach na twarzy, przez 4 tygodnie po zabiegu należy stosować kremy z filtrem co najmniej SPF 30,
5. kosmetyki można stosować dopiero po 24 godzinach od zabiegu, należy unikać preparatów na bazie alkoholu, stosować preparaty natłuszczające skórę.

SALON URODY MARZENY GROSS
82-300 Elbląg, ul. Nitschmana 20/22 (I Pietro)
tel. 055 236 22 88

Zapraszamy w godz. 9-19, w soboty 9-15
Adres e-mail:magross@salonurody.pl

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 3 )


Komentarze do artykułu (1)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ jasia
  Poniedziałek, 13.07

  polecam zamykanie naczynek w Elblągu klinika bellamed

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.4338669776917