Poniedziałek, 4.07.2022, Imieniny: Elzbieta, Malwina, Teodor
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii ZDROWIE I URODA

Obchody Światowego Dnia Zdrowia

29.03.2010, 10:52:52 Rozmiar tekstu: A A A
Obchody Światowego Dnia Zdrowia

7 kwietnia ustanowiony został Światowym Dniem Zdrowia. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Elblągu informuje, że tegoroczne obchody koncentrować się będą na problemach zdrowotnych wynikających z rozwoju urbanistyki, a hasłem przewodnim akcji jest „CZŁOWIEK I MIASTO”.

Postępująca urbanizacja wymaga rozwiązywania wielu problemów, takich jak:

- zapewnienie dostępu do wody pitnej,

- zanieczyszczenie środowiska naturalnego,

- wzrastająca liczba wypadków komunikacyjnych oraz zdarzeń z użyciem przemocy,

- epidemie chorób, w tym chorób niezakaźnych i związanych z nimi czynników ryzyka – palenie tytoniu, nadużywanie alkoholu, nieprawidłowe odżywianie i brak aktywności fizycznej.

Wzorem ubiegłego roku, zadania realizowane przez Pion Promocji Zdrowia i Oświaty Zdrowotnej  PSSE w Elblągu w ramach Światowego Dnia Zdrowia, skoncentrują się na propagowaniu Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem.

Europejski Kodeks Walki z Rakiem jest zbiorem 11 zaleceń, których realizacja w życiu codziennym zmniejsza ryzyko chorób nowotworowych. Siedem z nich dotyczy stylu życia (profilaktyka pierwotna), a pozostałe omawiają zakres programów zdrowia publicznego (profilaktyka wtórna).

- Zachęcamy do zapoznania się z „Europejskim kodeksem walki z rakiem”. Skróconą wersję można znaleźć na stronie internetowej psseelblag.ornet.pl  (zakładka: Promocja Zdrowia i Oświata Zdrowotna , Światowy Dzień Zdrowia) - wskazuje Marek Jarosz Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Elblągu.

Całą publikację można znaleźć na stronie internetowej www.kodekswalkizrakiem.pl. Publikacja w formie papierowej jest dostępna w PSSE w Elblągu w Sekcji Promocji Zdrowia i Oświaty Zdrowotnej (tel. 55 232-74-31).

Upowszechnienie zapisów Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem stanowi podstawę strategii Programu Prewencji Pierwotnej Nowotworów, będącego elementem Narodowego Programu Zwalczania Chorób Nowotworowych. Jak we wstępie publikacji podaje profesor Witold Zatoński „…zdrowie Polaków zależy w znacznej mierze od tego, jak wiele osób przekonamy do zmiany stylu życia".

Szczegółowe informacje na temat Światowego Dnia Zdrowia są zamieszczone na stronie Światowej Organizacji Zdrowia.                                                                                                                                             
 
 

 

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (1)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ Lenka
  Poniedziałek, 19.04

  bardzo iteresujące.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.97183513641357