Środa, 29.06.2022, Imieniny: Benita, Piotr, Pawel
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii ZDROWIE I URODA

Medycyna estetyczna w salonie urody

05.03.2010, 08:45:25 Rozmiar tekstu: A A A
Medycyna estetyczna w salonie urody

Czasu nie da się oszukać. Co jednak trzeba zrobić, aby jak najdłużej zatrzymać zdrowie, młodość i urodę? Estetyczny wygląd i dobre samopoczucie to wizytówka ludzi aktywnych zawodowo, aktorów, biznesmenów - wszystkich tych, którzy świadomie wybierają atrakcyjny wizerunek. Oni już odwiedzają gabinety medycyny estetycznej! A my? Zwykli i niezwykli ludzie....? Czy nam wypada, czy powinniśmy? Otóż wypada! Wszystko jest przecież dla ludzi,  dla nas o ile jesteśmy otwarci na nowe możliwości  i jednocześnie potrafimy wybrać najlepszą jakość z gwarancją bezpieczeństwa wykonywanych zabiegów. Już teraz możesz skorzystać z najnowszych zabiegów medycyny estetycznej w Salonie Urody Marzeny Gross.

Dzisiaj niemal każdy gabinet kosmetyczny w swojej ofercie ma zabiegi z zakresu medycyny estetycznej. Większość pacjentów, którzy decydują się na takie zabiegi nie zdaje sobie sprawy z tego, jak istotny jest wybór wykwalifikowanego lekarza specjalisty oraz odpowiedniego gabinetu. Medycyna estetyczna staje się coraz bardziej popularna - na rynku z miesiąca na miesiąc rośnie zarówno liczba oferowanych zabiegów, jak również liczba gabinetów.

Pamiętajmy, że jakość świadczonych przez nie usług jest bardzo zróżnicowana. Decydując się na konkretny zabieg, powinniśmy udać się do lekarza czy kosmetologa, który posiada odpowiednie doświadczenie oraz potrzebne do przeprowadzania danych zabiegów certyfikaty. Poddając się zabiegowi, powierzamy wykonującemu go lekarzowi nie tylko naszą urodę, ale przede wszystkim nasze zdrowie. Wybierając się na konsultację lekarską, warto dobrze się do niej przygotować.

W trakcie wizyty pacjentka powinna zadać lekarzowi medycyny estetycznej wszystkie nurtujące ją pytania związane z zabiegiem. Dobrym pomysłem jest przygotowanie listy najważniejszych pytań, dzięki czemu nie zapomnimy o żadnym z nich pod wpływem emocji wywołanych bezpośrednią rozmową z lekarzem. Podczas konsultacji powinniśmy dokładnie opisać rodzaj swojego problemu oraz nazwać nasze oczekiwania związane z zabiegiem. Lekarz ma obowiązek szczegółowo zdiagnozować problem oraz podjąć decyzję, jaki zabieg będzie w naszym przypadku najwłaściwszy. Powinien on także omówić przewidywane rezultaty zabiegu.

Dziennikarka naszej redakcji udała się na rozmowę z dr. Januszem Sędzikowskim, który od kilku lat zajmuje się medycyną estetyczną. Jak twierdzi zdominowała ona całe jego życia zawodowe i niewątpliwie stała się jego pasją. Dr Sędzikowski od ponad dwudziestu lat jest lekarzem specjalistą chirurgii ogólnej, absolwentem Akademii Medycznej w Gdańsku, oraz  lekarzem medycyny estetycznej. W 2007 roku ukończył prestiżową, podyplomową Szkołę Medycyny Estetycznej Polskiego Towarzystwa Lekarskiego. Aktywnie uczestniczy w Konferencjach Naukowo-Szkoleniowych Stowarzyszenia Lekarzy Medycyny Estetycznej, oraz innych specjalistycznych szkoleniach. Od trzech lat prowadzi w Malborku gabinet medycyny estetycznej, również już u nas w Elblągu w Salonie Urody Marzeny Gross, gdzie wykonuje zabiegi z zakresu dermatochirurgii oraz medycyny estetycznej. Jego  wieloletnie doświadczenie zawodowe z zakresu chirurgii, dobra znajomość anatomii twarzy, pomaga mu na co dzień w pracy, z toksyną botulinową-Botoxem oraz wypełniaczami. Bowiem, to chirurg właśnie, ma  doskonałą znajomość anatomii mięśni twarzy, najlepiej zna ich dynamikę oraz umie rozpoznać mimikę u danego pacjenta. Wszyscy mamy dokładnie tyle samo mięśni twarzy, jednak nie wszyscy ich tak samo używamy - tłumaczy doktor Janusz Sędzikowski. Podanie np. Botoxu to nie zabieg mechaniczny, ale sztuka oparta na indywidualizmie. Nie wyobrażam sobie ”zamrażania” wyrazu twarzy pacjenta!  Sztuką jest, dobrać  tyle jednostek botuliny, aby uzyskać piękno, naturalność i elegancję. Nie traktuję swojej pracy jak rzemieślnik...moim celem jest spojrzenie na twarz w całości i stworzenie harmonii wyglądu - mówi doktor Sędzikowski.

Co może  nam dać wizyta u specjalisty, lekarza medycyny estetycznej?

Zadaniem lekarza medycyny estetycznej jest najpierw diagnozować, prognozować i wykrywać wszelkie stany prowadzące do powstawania chorób i zmian na skórze. Zmarszczka zmarszczce nie równa, moim zadaniem jest uzyskać odpowiedź na pytanie: dlaczego powstała? Zasada jest prosta, najpierw zapobiegać, potem leczyć, a na samym końcu korekcja!

Nie ma dobrej, rzetelnej opieki lekarskiej w tej dziedzinie bez odpowiedniego zaplecza. Dlatego na stałe współpracuję z lekarzami, którzy z założenia leczą chorą skórę: dermatologiem i alergologiem. Kiedy stwierdzam u pacjenta inne, poważniejsze podłoże  niż zmiany spowodowane starzeniem się skóry, zalecam konsultację z odpowiednim specjalistą: endokrynologiem, stomatologiem, psychiatrą i dietetykiem. Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej i dermatochirurgii wykonujemy na zdrowej skórze. Drodzy Państwo, wówczas mamy pewność dobrych rezultatów i pełne zadowolenie pacjenta.

Medycyna estetyczna kładzie nacisk na wysoką jakość życia, inaczej mówiąc, pozwala na długie życie w dobrej formie- twierdzi doktor Sędzikowski. We Francji medycyna estetyczna nazywana jest medycyną dobrego samopoczucia, gdyż nie skupia się na jednym narządzie czy układzie, ale traktuje człowieka całościowo. Dzisiaj ludziom nie wystarcza wydłużenie życia i dobre zdrowie, pragną oni, aby wysokiej sprawności fizycznej i intelektualnej towarzyszył także dobry wygląd. Proces starzenia dotyczy wszystkich układów i organów, ale na skórze jest on najłatwiejszy do zauważenia.

Lekarz medycyny estetycznej a  kosmetyczka

Medycyna estetyczna jest pomostem miedzy zabiegami kosmetycznymi, a chirurgią plastyczną - mówi dr Janusz Sędzikowski, dlatego współpraca jaką nawiązałem z Salonem Urody Marzeny Gross to początek procesu pomocy moim pacjentom. To kosmetyczki właśnie, pracujące w salonie urody przygotowują skórę do zabiegów medycyny estetycznej. Często zdarza się, iż skóra wymaga oczyszczenia lub podstawowego złuszczenia naskórka, zanim ja zacznę pracę nad wygładzaniem zmarszczek czy podnoszeniem owalu twarzy. Współpracuję ściśle z personelem kosmetycznym i wiem, że moje zalecenia co do pielęgnacji po zabiegach będą ściśle przestrzegane.  Jest to nie zwykle istotne, bo kosmetyczka bez odpowiedniego przeszkolenia z zakresu postępowania przed i po zabiegach medycyny estetycznej nie będzie rozumiała wielu zagadnień.  Są specjalne  ograniczenia i zalecenia np. po ostrzykiwaniu Botoxem czy Kwasem Hialuronowym lub po głębokich peelingach, należy ich rygorystycznie przestrzegać.  Znam wiele przypadków kiedy niewiedza  kosmetyczki zniweczyła nadzieję pacjentki  na lepszy wygląd. Specjaliści z salonu Urody Marzeny Gross mają odpowiednie kwalifikacje aby odpowiedzialnie opiekować się moimi pacjentami.

Czy medycyna estetyczna jest alternatywą dla chirurgii plastycznej?

Oczywiście, że nie. Zabiegi  medycyny  estetyczne polegają na uzyskiwaniu piękna bez pomocy skalpela. Jest to sposób bezpieczny, mało inwazyjny i na tyle szybki by nie powodować wyłączenia pacjentów z codziennego życia. Medycyna estetyczna jest po to by wskazać nam najprostszą, sprawdzoną i bezpieczną drogę.

Jakie zabiegi medycyny estetycznej wykonuje Pan w Salonie Urody Marzeny Gross?

W naszej ofercie można znaleźć zabiegi laserowe, wygładzanie tkanek botoksem. Ponadto poprawiamy także fałdy nosowo-wargowe, oraz kontury ust czy zwiększamy ich objętość.  Wykonujemy także zabiegi mające na celu zniwelowanie zmarszczek mimicznych poprzecznych i pionowych na czole. Likwidujemy także przebarwienia.

Wykonujemy także wszystkie najnowsze zabiegi m.in. SCULPTRA – czyli bezoperacyjny lifting twarzy. Sculptra to preparat do wstrzyknięć o działaniu pobudzającym produkcję naturalnego kolagenu. Pozwala to na wygładzenie istniejących bruzd i zmarszczek. Zabieg przywraca utraconą objętość skóry, zapewniając wypełnienie konturów twarzy i efekt odmłodzenia. Poprawa wyglądu jest długotrwała, a uzyskane rezultaty niezwykle naturalne.

Powiększamy także biust poprzez wstrzyknięcie preparatu Makrolane. Preparat ten wstrzykujemy także w posladki. Najnowsze rozwiązania pozwalają na miejscową redukcję tłuszczu czyli Lipolizę, a nawet na leczenie krępującej nadpotliwości. Drogie Panie, możemy złagodzić objawy cellulitu.

W naszej ofercie można znaleźć także głębokie złuszczanie. Już wkrótce medycyna estetyczna zajmować się będzie przeszczepem komórek macierzystych.

Inne zabiegi wykonywane w naszym salonie to:


- mezoterapia,

- leczenie nadpotliwości,

- bio-rewitalizacja skóry,

- odmładzanie dłoni,

- modelowanie twarzy kwasem  hialuronowym,

 - powiększenie oraz nawilżenie ust,

- fotoodmładzanie za pomocą urządzenia  VPL,

- epilacja czyli trwałe usuwanie owłosienia.

- zamykanie naczynek

- redukcja przebarwień

Czy Panowie także korzystają z zabiegów medycyny estetycznej?


Większość stanowią Panie bo 80%, Panowie zaś stanowią 20% wszystkich pacjentów. Od jakiegoś czasu zauważamy jednak tendencję wzrostową, coraz więcej Panów zaczyna dbać o swój wygląd. Poddają się oni nie tylko zabiegom wypełniania zmarszczek, ale także zabiegom zapobiegającym wypadaniu włosów. Mężczyźni nie są już rodzynkami.

Trzeba także wskazać, że obniżył się także przedział wiekowy kobiet, które korzystają z zabiegów kosmetyki estetycznej. Dzisiaj już dwudziestokilkuletnie kobiety odwiedzają nasze gabinety, a jest to związane z tym, że znacznie powiększyła się gama wykonywanych zabiegów. Młode dziewczyny  oraz dojrzałe kobiety mają problemy z cerą. Dzisiaj medycyna estetyczna pomaga w walce z trądzikiem pospolitym, trądzikiem różowatym czy z bliznami po trądzikowymi. W gabinetach  w Polsce wykonuje się takie same zabiegi jak na całym świecie, ale trzeba także wskazać, że z naszych  usług korzystaj Włosi, Brazylijczycy czy Niemcy. Poziom naszych usług nie odbiega od standardów światowych, wyposażenie gabinetów jest na najwyższym poziomie, a ceny są konkurencyjne.

Czy samo wykonywanie zabiegów pomoże nam zachować dobry wygląd?

Bardzo ważne jest aby lekarz medycyny estetycznej nie tylko wykonywał zabiegi, ale także kładł nacisk na profilaktykę. Trzeba uzmysłowić pacjentom, że należy wystrzegać się przed słońcem, i to już od najmłodszych lat. Nastolatki powinny stosować nie tylko kremy z filtrem na dzień, ale także kremy odżywcze na noc.  Ponadto bardzo ważna jest odpowiednia dieta oraz aktywność fizyczna, a także odpowiednie ustawienie hormonalne kobiet.

Psychodermatologia to nowa dziedzina zajmująca się wpływem czynników stresogennych na skórę. Ważne jest zatem aby unikać sytuacji stresujących, dopiero wtedy zabiegi maj rację bytu, a ich efekty są zadawalające.

Dziękuję Panu za rozmowę
Dziękuję

Drogie Panie zatrzymajmy czas, opóźnijmy procesy starzenia i poprawmy sobie samopoczucie! Więcej informacji na stronie Salonu Urody Marzeny Gross.

SALON URODY MARZENY GROSS
82-300 Elbląg, ul. Nitschmana 20/22 (I Pietro)
tel. 055 236 22 88

Zapraszamy w godz. 9-19, w soboty 9-15
Adres e-mail:magross@salonurody.pl

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 5 )


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.4208528995514