Czwartek, 30.11.2023, Imieniny: Justyna, Andrzej, Konstanty
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPOŁECZNE

WOŚP zagra w Elblągu. „Naszym celem jest do końca roku zebranie 450 wolontariuszy”

13.11.2023, 16:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
WOŚP zagra w Elblągu. „Naszym celem jest do końca roku zebranie 450 wolontariuszy”

Podczas 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Elblągu zebrano 664 191,97 zł. Czy uda się pobić tę kwotę? 28 stycznia 2024 r. po raz 32. w naszym mieście odbędzie się Finał WOŚP-u. Tym razem będziemy zbierać pieniądze na „Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!”.
32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dedykowany będzie zakupowi sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych. W całej Polsce działają 64 takie jednostki. 
 

28 stycznia 2024 roku po raz 32. zmierzymy się z problemem, zapraszając wszystkich rodaków, Polaków, na całym świecie, by grali razem z nami. Temat zbliżającego się Finału to: „Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych”. Problem ogromny, z którym chcemy się uporać. Chcemy kupić sprzęt dla 15 oddziałów pulmonologicznych dla dzieci i 49 oddziałów dla dorosłych

– informował na facebooku Jurek Owsiak.

 Za zebrane pieniądze zakupione zostaną urządzenia dla diagnostyki obrazowej, m.in. rezonanse magnetyczne i aparaty ultrasonograficzne, diagnostyki czynnościowej, m.in. polisomnografy i przenośne spirometry, diagnostyki endoskopowej, m.in. systemy do badań bronchoskopowych w nawigacji wewnątrzoskrzelowej i bronchoskopy, rehabilitacji - sprzęt do rehabilitacji pulmonologicznej wykorzystywanej w terapii chorych po przeszczepieniu płuc, torakochirgurgii, m.in. systemy elektrokoagulacji i kriosondy.
 

 

Po raz kolejny Finał wypada w środku ferii w naszym województwie, w związku z tym Elbląg będzie grał szybciej. Myślę, że po święcie Trzech Króli rozpocznie się praca sztabików, a 28 stycznia na Starym Mieście odbędzie się Finał

– informuje Adam Krause, szef sztabu WOŚP. 
Tradycyjnie WOŚP zakończy światełko do nieba. - Mamy nadzieję, że to będzie taki moment, w którym mieszkańcy przyjdą i będą z nami – dodał Adam Krause. - Dla nas, jako organizatorów, najważniejsza jest ta więź, atmosfera i poczucie, że w tym dniu jesteśmy jedną wielką rodziną.


Rejestracja sztabików rozpocznie się 15 listopada. - Do wolontariatu w Elblągu można zapisać się w Regionalnym Centrum Wolontariatu przy ul. Związku Jaszczurczego lub na stronie internetowej i-Wolontariusz poprzez wypełnienie formularza – stwierdziła Gabriela Zimirowska z Regionalnego Centrum Wolontariatu.Szczegółowe informacje znajdują się na www.wosp-elblag.pl . - Na naszej stronie internetowej, ale także na stronie WOŚP i Facebooku, będziemy zamieszczać informacje na temat dokumentów, zdjęć czy zgód, potrzebnych do rejestracji – dodała Gabriela Zimirowska.
 

 

Naszym celem jest do końca roku zebranie 450 wolontariuszy

– przyznała Gabriela Zimirowska.

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (9)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +11
  ~ kuk
  Poniedziałek, 13.11

  To szef elbląskiego sztabu WOŚP, jest zatrudniony z awansu wewnętrznego na zastępcę dyrektora MOSiR? Czyli mieszkańcy Elbląga co miesiąc łożąc na jego pobory, dokładają się tym samym do zbiórki pieniężnej?

 2. 2
  +8
  ~ Bezproblemowy
  Poniedziałek, 13.11

  To jednak płuca? A przecież przed wyborami było zaznaczone, że na "apolityczną" SEPSĘ!!! Czyli plakaty błędnie informowały i środki na druk poszły w piss....du!

 3. 3
  +6
  ~ Pit stop
  Poniedziałek, 13.11

  Jaki sprzęt otrzymał nasz szpital z funduszy zebranych WOŚP ?

 4. 4
  +8
  ~ MAREK
  Wtorek, 14.11

  Zbiórka na plakaty i agitację wyborczą

 5. 5
  +7
  ~ uiyIK
  Wtorek, 14.11

  Owsik wie jak ogłupiać młodych ,po komuszemu .

 6. 6
  +4
  ~ Pol
  Wtorek, 14.11

  O Jurka będą dorabiać!

 7. 7
  +2
  ~ Janek 78
  Wtorek, 14.11

  Ponownie przekaże część na wUkrainę ?

 8. 8
  +3
  ~ aga
  Wtorek, 14.11

  Wole bezposrednio wplacac potrzebujacym niz sponsorowac politykow w WOSP.

 9. 9
  +1
  ~ ...
  Środa, 15.11

  Na wiosne kolejne wybory , a billboardy nie są tanie .

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1237621307373