Wtorek, 27.02.2024, Imieniny: Anastazja, Wiktor, Gabriel
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPOŁECZNE

Z Elbląga ruszyli na Jasną Górę. Pielgrzymi do pokonania mają ponad 500 kilometrów (zdjęcia)

28.07.2023, 09:50:00 Rozmiar tekstu: A A A
Z Elbląga ruszyli na Jasną Górę. Pielgrzymi do pokonania mają ponad 500 kilometrów (zdjęcia)
Fot. Paweł Friedrich
REKLAMA

Sanktuarium Matki Boskiej Częstochowskiej to jedno z ważniejszych miejsc kultu maryjnego i coroczny cel pielgrzymek milionów katolików. Wierni z diecezji elbląskiej po raz 31. przejdą trasę z Elbląga na Jasną Górę. Do pokonania mają ponad 500 kilometrów. Wyruszyli dziś (28 lipca) rano sprzed katedry św. Mikołaja. Zobacz galerię zdjęć.

 

 

 

Po przejściu wielu kilometrów, nogi czasami bolą i puchą, ale naprawdę warto wybrać się na pielgrzymkę. Pielgrzymka to ważne wydarzenie. Ważne są intencje, z którymi idziemy, ale też ludzie, których spotykamy po drodze, którzy często zupełnie bezinteresownie niosą pomoc. Dobroć drugiego człowieka, a także możliwość dawania innym czegoś od siebie, to również sens pielgrzymowania

 

- przekonuje Alicja z Elbląga.

 

 

 

Przed nami pierwszy dzień pielgrzymki, czujemy wielką radość - mówi pani Dorota Końska, która idzie z 8-letnim synem Jackiem. - Syn wcześniej już był z nami w Świętym Gaju. To będzie jego pierwsza pielgrzymka na Jasną Górę, moja trzecia. Nie boimy się trudów podróży, która przed nami. Mamy naszą prywatną intencję, która nas motywuje do tego, żeby iść. Mamy też za co dziękować. Dodatkowo chcemy pokazać innym, że osoby, które wierzą to nie tylko takie smutne starsze panie w kościele, że to są również młodzi, weseli ludzie, rozśpiewani. Pokazać tę drugą stronę kościoła.

 

 

 

Pielgrzymka to rekolekcje w drodze. To czas na zastanowienie się nad własnym życiem, nad sobą. Ważne są również intencje, które niesiemy ze sobą, nasze i naszych bliskich

 

- podkreśla Ewa, która w pielgrzymkach uczestniczyła wielokrotnie.

 

 

 

W tegorocznej Elbląskiej Pielgrzymce Pieszej bierze udział ponad 400 osób z całej diecezji, wśród nich 130 z Elbląga. Podczas wędrówki będzie im towarzyszyło hasło "Nie lękajcie się".

 

 

 

Pielgrzymka to budowanie pewnej wspólnoty, która wykracza poza te czternaście dni i trwa przez cały rok. Hasło tegorocznej pielgrzymki towarzyszyło nam już kilkanaście lat temu. W tym roku wracamy do niego, bo chcemy pokazać, że Chrystus zmartwychwstały przynosi pokój. Żyjemy w takich czasach, gdzie jest wiele lęków, niepokoju, związanego ze światem, ale też tego, który znajduje się w nas samych. Chcemy pokazać ludziom, że Chrystus przynosi prawdziwy pokój

 

- mówi ks. Marek Sadłocha, dyrektor Elbląskiej Pielgrzymki Pieszej na Jasną Górę.

 


Pielgrzymi do Sanktuarium Matki Boskiej Częstochowskiej planują dojść 14 sierpnia.

 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Galeria / Pielgrzymka ( zdjęć 24 )
Dodano: 2023-07-28 | Fot Paweł Friedrich
0

Komentarze do artykułu (17)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +2
  ~ Szczęśliwej drogi
  Piątek, 28.07

  Coś trzeba w życiu robić a najprościej modlić

 2. 2
  +14
  ~ Black
  Piątek, 28.07

  Wy z buta, a purpurowi dojada limuzynami. No ale trzeba znac swoje miejsce w szeregu

 3. 3
  +7
  ~ Gabryś
  Piątek, 28.07

  Nie lękajcie się - nawiedzenia są zapewnione przez organizatora. "Nie będziesz miał bogów cudzych...", a ile tych malowideł z podbożkami.

 4. 4
  +10
  ~ fedi
  Piątek, 28.07

  Kiedyś na Jasnej Górze to było prawdziwe sanktuarium dla pokrzepienia i umocnienia wiary. Od czasu jak paulini sprzedali ten obiekt sakralny pisowi na urządzanie komedii wyborczych i główną siedzibę partyjnej propagandy , to pielgrzymkę można urządzić co najwyżej jako porównywalną z dożynkami i to regionalnymi , gdzie wóda i szaleństwa na maksa są tolerowane. Z wiarą ten obiekt już nie ma nic wspólnego.

 5. 5
  +4
  ~ Elblazanin
  Piątek, 28.07

  ,,,,,,to nie tylko takie smutne starsze panie w kościele, że to są również młodzi........ Chciałbym Panią zobaczyć za 30 lat.

 6. 6
  +6
  ~ koliński nierób
  Piątek, 28.07

  Nowo otwarty ODDZIAŁ PSYCHIATRI się kłania tym pielgrzymom PIS- po powrocie z tego biegu , za leczenie pewniakiem zapłaci kler tfutfu.

 7. 7
  +4
  ~ traktorzysta
  Piątek, 28.07

  Jakieś dziwne te pielgrzymi- gałki oczne rozszerzone , dziwne ruchy , nie kontrolowane ruchy, coś mi to śmierdzi. Może poddani zbiorowej hipnozie , nie wiem. Kiedyś jak pamiętam w USA była SEKTA DAWIDA KORESHA- może to jakiś odłam ?- proszę o wyjaśnienia !!!!

 8. 8
  +5
  ~ obłuda
  Piątek, 28.07

  "Żyjemy w takich czasach, gdzie jest wiele lęków" - zgadzam się, szczególnie dużo dzieci, skrzywdzonych przez pedofilów, przeżywa lęki przez wiele lat. Najgorsze, że wielu tych oprawców nie ponosi żadnej kary. Ciekawe z jakiej sekty?

 9. 9
  +4
  ~ sławomir
  Piątek, 28.07

  a niektórzy autokarami do Ostródy.

 10. 10
  +1
  ~ ZAKANALAK
  Piątek, 28.07

  Tą energię na pomoc ludziom biednym a nie tyle kilometrów.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0240969657898