Poniedziałek, 22.07.2024, Imieniny: Maria, Magdalena, Wawrzyniec
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLITYKA

Parlamentarzyści KO namawiają do pilnowania wyborów. „Już dzisiaj wiemy, że te wybory będą nieuczciwe”

27.07.2023, 14:45:00 Rozmiar tekstu: A A A
Parlamentarzyści KO namawiają do pilnowania wyborów. „Już dzisiaj wiemy, że te wybory będą nieuczciwe”
Fot. Paweł Friedrich

Kampania wyborcza oficjalnie jeszcze się nie rozpoczęła. Jednak politycy różnych partii już zaczęli coraz częściej odwiedzać nasze miasto. Dziś (27 lipca) przyjechali posłowie Koalicji Obywatelskiej Sławomir Nitras i Adam Szłapka, którzy wraz z lokalnymi politykami KO i działaczami Komitetu Obrony Demokracji uczestniczyli w konferencji prasowej dotyczącej akcji „Pilnujmy wybory”.
 


 

Dzisiaj spotykamy się po to, by nie było tak, że wygrywa ten, kto się podoba Kaczyńskiemu, a wcześniej podobał się Stalinowi. By wygrali ci, na których głosują obywatele Polski, elblążanie. Dzisiaj do Elbląga przyjechali liderzy działań na rzecz pilnowania wyborów, aby nam tych wyborów nie ukradli (…) Będziemy was namawiali do tego, abyśmy sami pilnowali wyborów

 

 

– mówił senator KO Jerzy Wcisła.
Posłanka KO Elżbieta Gelert podkreśliła, że przede wszystkim warto pójść zagłosować. - Taki cel nam przyświeca, ale to jest za mało, żebyśmy tylko poszli do wyborów. Istotne jest również to, abyśmy tych wyborów dopilnowali, aby odbyły się rzetelnie, uczciwie – mówiła.


- Elblążan zachęcam do obywatelskiej kontroli wyborów. Skontrolujmy te wybory, żeby odbyły się rzetelnie, w sposób czytelny i uczciwy, bo ja się wtedy o wynik nie boję – dodał wiceprezydent Elbląga i przewodniczący elbląskich struktur Platformy Obywatelskiej Michał Missan.Adam Szłapka zapewniał, że w każdym mieście, które odwiedza „czuć niesamowitą energię”. - Czuć wiatr zmian – stwierdził. - Musimy uwierzyć w to, że te wybory wygramy. (…) Ale żeby te wybory wygrać musimy je naprawdę przypilnować.


 

Mamy ludzi, mamy energię i naprawdę wierzymy, że te wybory wygramy. Ale po to, żeby te wybory wygrać musimy je przypilnować. My już dzisiaj wiemy, że te wybory będą nieuczciwe

 

 

– podkreślił Adam Szłapka.Politycy nakłaniali do wzięcia udziału w akcji „Pilnujmy wyborów”. - Wczoraj przekroczyliśmy 28 tys. osób, które zdecydowały się wziąć udział w naszym projekcie pilnowania wyborów – przyznał Sławomir Nitras. - Zdecydowana większość to są zwykli obywatele, nie działacze partyjni.

 

 

Codziennie dostaje raporty i tylko wczoraj w Elblągu zapisało się osiem osób

 

 

– dodał Sławomir Nitras.
 Politycy po konferencji pojechali do Braniewa, a później do Ostródy, gdzie o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie z Donaldem Tuskiem. - Zapraszamy wszystkich mieszkańców Mazur na spotkanie z Donaldem Tuskiem w Amfiteatrze w Ostródzie. Kocham was wszystkich za tą waszą pracę i za obecność – zakończył Sławomir Nitras.


 

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%0.0 %100.0


Galeria / Konferencja - kontrolowane wybory ( zdjęć 20 )
Dodano: 2023-07-27 | Fot Paweł Friedrich
0

Komentarze do artykułu (64)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +28
  ~ Joannaa
  Czwartek, 27.07

  Tłumy! Panie Tłumy! Żenujący spektakl!

 2. 2
  +39
  ~ Arek17
  Czwartek, 27.07

  A ta na środku co nie umie dopilnować swoich ludzi i bałagan w szpitalu,ludzi nie szanują dalej się ocha do polityki!?? U siebie nie umie gospodarować a do rządu się pcha. Prosiła by pisać na jej Gmail napisałem miesiąc temu i nie odpisała,taki mam szacunek do Nas

 3. 3
  --25
  ~ Mieszkaniec
  Czwartek, 27.07

  PIS w akcji

 4. 4
  --11
  ~ Mieszkaniec
  Czwartek, 27.07

  W komentarzach PiS w akcji

 5. 5
  +36
  ~ POlak
  Czwartek, 27.07

  Złodzieje, kolaboranci oraz zdrajcy narodu polskiego idźcie w niebyt. Won z Polski

 6. 6
  +44
  ~ Kat Na Idiotów
  Czwartek, 27.07

  Dramat tego miasta trwa....i będzie trwał dopóki nie powieje normalnością i wichura z deszczem nie zmyje wielu z powierzchni publicznej i odeśle ich na pośredniak aby zobaczyli jak żyją ludzie których okłamują od lat.....

 7. 7
  +1
  ~ witold
  Czwartek, 27.07

  jeżeli nie wierzysz tym którzy już rządzili głosuj na Konfederację

 8. 8
  +41
  ~ Do_pomorskiego
  Czwartek, 27.07

  Ludzie, którzy jeszcze niedawno nieuczciwe prowadzili kampanię "Powiedz TAK miejskiemu portowi" sugerując, żeby wybrać TAK, wypominają innym nieuczciwość? :) Patologia Obywatelska czuje, że przegra, wiec już teraz szykuje narrację dla lemingów. Wg tych gnoi demokracja działa i jest "uczciwa" tylko, gdy oni wygrywają. Taka jest cała prawda o PO i wiernych im lemingach.

 9. 9
  +37
  ~ Cezar
  Czwartek, 27.07

  Jestem za tym, żeby te wybory kontrolować, ale przed tymi Popaprany i oszustami. Ten ich ryży guru zrobi wszystko łącznie ze sfałszowaniem wyborów, aby dojść do władzy.

 10. 10
  +30
  ~ Mamy dość
  Czwartek, 27.07

  Będę głosować na konfederację. Oni jako jedyni sprzeciwiali się nazistowskiej segregacji sanitarnej całej tej zabawie w maski, lockdowny,przymuszanie do szprycy. POwcy tak samo jak PiS dzielili Polaków,chcieli budować łagry dla niezaszprycowanych, chcieli ludzi zwalniać z pracy i nie wpuszczać do sklepów. To nie są Polacy. Przecież to są te same POwskie gęby które zostały odwołane w referendum 10 lat temu co oni jeszcze robią w polityce i kto na tych nieudaczników głosuje?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1791460514069