Sobota, 3.12.2022, Imieniny: Franciszek, Hilary, Ksawery
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLITYKA

Kacper Płażyński odpowiada, czy będzie kandydował na urząd Prezydenta Elbląga

18.04.2022, 18:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Kacper Płażyński odpowiada, czy będzie kandydował na urząd Prezydenta Elbląga
Fot. Archiwum redakcji

Jerzy Wilk był politykiem, który wzbudzał sympatię nie tylko wśród zwolenników Prawa i Sprawiedliwości. To cecha w polityce bardzo pożądana. To m.in. dzięki niej Jerzy Wilk był oczywistym kandydatem tej partii w wyborach na urząd Prezydenta Elbląga nawet, gdy pełnił mandat poselski. Na kogo teraz postawi PiS?


Na ten temat krążą różne teorie. Jedną z rozważanych osób jest poseł PiS z Gdańska. Dlaczego? Kacper Płażyński stał się ostatnio aktywny w naszym mieście.


Pod koniec 2021 r. Kacper Płażyński otworzył w Elblągu biuro poselskie. Jak informuje na swoich social mediach, odbywają są tam cykliczne (raz w miesiącu) spotkania z mieszkańcami naszego miasta. - Zapraszam w każdą pierwszą środę miesiąca między 17 a 18 w Biurze Zarządu Regionalnego PiS przy ul. 1 Maja – podawał w listopadzie 2021 r. na swoim facebooku Kacper Płażyński.


W lutym poseł z Gdańska zorganizował w Elblągu konferencję prasową, podczas której omawiał skargi elblążan dotyczące komunikacji miejskiej. - Od czasu, kiedy uruchomiliśmy w Elblągu dyżury poselskie znaczna część wątpliwości, skarg od mieszkańców Elbląga dotyczy tego, co się wydarzyło 1 stycznia zeszłego roku, tzn. zmian w rozkładzie jazdy, likwidacji pewnych linii i związanych z tym utrudnień - podkreślił poseł Prawa i Sprawiedliwości Kacper Płażyński podczas zorganizowanej dziś (2.02.) konferencji prasowej.

 

 

Z pewnym niepokojem przyjmujemy wiadomości od mieszkańców, że w Elblągu przynajmniej od roku dochodzi do sytuacji w zasadzie odwrotnej. Postanowiliśmy skierować do Prezydenta Elbląga Witolda Wróblewskiego szereg pytań dotyczących transportu publicznego, linii, rozkładów. Jedno z pytań dotyczy tego, dlaczego dochodzi do sytuacji, gdzie tramwaje przyjeżdżają po sobie, a później jest 30-40 minut przerwy między kolejnymi kursami

 

- mówił wówczas Kacper Płażyński.

 


Poseł skierował nawet pismo do Prezydenta Elbląga Witolda Wróblewskiego, w którym wyjaśnił, że: „Mieszkańcy zwrócili uwagę na problemy wynikłe z likwidacji kilku linii autobusowych, w tym głównie nr 6, 8 oraz 9. Jedna z mieszkanek Zatorza oznajmiła, iż po likwidacji linii nr 6, z powodu koniecznej przesiadki, dojazd na cmentarz Dębica zajmuje jej teraz dwa razy więcej czasu niż przed zmianą rozkładu. Inny z mieszkańców zakomunikował, że po likwidacji linii nr 9 dojazd z Zawady na dworzec kolejowy zajmuje mu aż 45 minut, poprzednio jako że trasa dziewiątki przebiegała jedynie przez główną arterię Elbląga, można było nią dotrzeć na dworzec w 20 minut.


 

Prawie trzy tygodnie później poseł poinformował na facebooku o swojej wizycie w elbląskim sanepidzie. - W elbląskim Sanepidzie wspólnie z Sebastian Piasecki i dyrektorem Markiem Jaroszem rozmawialiśmy o wielkich planach inwestycyjnych tej jednostki. Kibicuję! Za nieprzespane noce, ogrom pracy wykonanej w ciągu ostatnich dwóch lat, wszystkim pracownikom Sanepidu w Polsce należą się gorące podziękowania – napisał poseł publikując również wspólne zdjęcie z dyrektorem sanepidu.


Aktywność posła w Elblągu została zauważona przez lokalnych polityków. Czy są to przygotowania do nadchodzących wyborów? Postanowiliśmy zapytać u źródła.


Jak Kacper Płażyński skomentował pogłoski, że będzie kandydować na urząd Prezydenta Elbląga?

 

To kompletne bzdury, będę startował do Sejmu z Pomorza, gdzie w poprzednich wyborach uzyskałem najlepszy wynik ze wszystkich kandydatów

 

– podkreślił Kacper Płażyński.


Powstaje zatem pytanie – na kogo postawi PiS?

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 6

%16.7 %83.3


Komentarze do artykułu (33)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +21
  ~ Kryspin
  Poniedziałek, 18.04

  Na zadane pytanie: "na kogo postawi PiS" jawi się jedyna możliwa odpowiedź: na Leonarda Krasulskiego. To przecież ich duma i mąż opatrznościowy. Wizjoner regionu, reprezentant interesów Elbląga w partii rządzącej. Krew z krwi, kość z kości PiS-u elbląskiego. To nie sarkazm z mojej strony. Wyznawcy PiS w Elblągu naprawdę tak myślą. Już widzę oczami wyobraźni jego nazwisko i portret na transparentach i banerach klubów gazety polskiej przy każdej nadążającej się okazji na uroczystościach.

 2. 2
  +26
  ~ Lobo51
  Poniedziałek, 18.04

  To w Elbląskim PIS-ie nie ma już mądrzejszych ludzi tylko potrzebny jest jakiś spadochroniarz. W Gdańsku próbował zrobić zamieszanie i mu się nie powiodło. Wyznawcy PIS więcej refleksji. W Elblągu jest potrzebny gospodarz a nie partyjna wydmuszka.

 3. 3
  +9
  ~ Mister
  Poniedziałek, 18.04

  Mi tam wszystko jedno, może byc z Pis może być z PO , Sld, niezależny, byle wiekowo rokujący i dostosowany mentalnie do 21 wieku, żadnen spad z 20 wieku głosu nie dostanie! Ich czas juz minął!

 4. 4
  +17
  ~ Demokracja !
  Poniedziałek, 18.04

  Zeby zmienilo się wszystko muszą zmienić się wszyscy , prawa demokracji , wolności slowa i wolność wyboru !

 5. 5
  +2
  ~ hg
  Poniedziałek, 18.04

  Pruszak, albo ten od zawalonego wiaduktu Opaczewski

 6. 6
  +13
  ~ Prawo ludu
  Poniedziałek, 18.04

  To my mieszkańcy mamy prawo wybierać , nagradzać, pouczać, krytykować i komentować bo kazda wladza w systemie demokracji pochodzi od ludzi! To nasze prawo i nikt nie ma prawa karać nas za to ! Kazdy wybiera kogo chce i krytykuje kogo chce ! Poki co tu jeszcze nie Rosja i Białoruś ! Dlatego wybiorę tego kto ma pomysl na miasto!realny !

 7. 7
  +17
  ~ Twój email
  Poniedziałek, 18.04

  Pan poseł aplikację prawniczą odbywał w znanej kancelarii należącej do przyjaciela Lecha Kaczyńskiego - prof. Adama Jedlińskiego, współtwórcy systemu SKOK w Polsce. Czyli, swój człowiek, odpowiednio przeszkolony, nadaje się !!! W Gdańsku jako samorządowiec niczego wielkiego nie osiągnął i raczej w tym mieście nie ma już większych szans. Rok po studiach z zawodu "pisowski dyrektor" ma takie pojecie o zarządzaniu naszym miastem jak Kaczyński o ożenku.

 8. 8
  --9
  ~ Alojzy
  Poniedziałek, 18.04

  Wyrwie Elbląg z tego województwa szuwarowo- bagiennego lub stworzy nowe Województwo Żuławskie z Elblągiem , jako miastem wojewódzkim , to moje -tak ,dla niego. Jeśli nie, to bye.

 9. 9
  --16
  ~ K
  Poniedziałek, 18.04

  Zagłosuje Przewietrzy te stare układy

 10. 10
  +5
  ~ Po prostu
  Poniedziałek, 18.04

  Facet wyraznie mowi ze nie bedzie startowal a jakis debil z pod znaku Twoj email wypociny drukuje aviekawe jaki ty masz zyciorys pokrako pewnie ojciec z ruskiej armi na berlin szedl i cie po drodze spodzil tylko takie gowno bolszewickie moze miec takie pomysly

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.652419090271