Czwartek, 27.01.2022, Imieniny: Angela, Jan, Przybyslaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPOŁECZNE

Jak w Elblągu będzie wyglądał 29. Finał WOŚP? "Nie będzie światełka do nieba, sceny, koncertów, ale..."

13.01.2021, 19:00:18 Rozmiar tekstu: A A A
Jak w Elblągu będzie wyglądał 29. Finał WOŚP? "Nie będzie światełka do nieba, sceny, koncertów, ale..."
Fot. Adrian Sajko

Pandemia koronawirusa mocno wpłynęła na organizację 29. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. - Nie będzie światełka do nieba, sceny, koncertów. Będziemy jednak chodzić z puszkami po ulicach - zapewnia Bogusław Milusz, szef elbląskiego sztabu WOŚP.


Podczas 29. Finału WOŚP pieniądze będą zbierane dla oddziałów dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.
 

17 grudnia 2020 r. Rząd ogłosił rozpoczęcie w całym kraju kwarantanny narodowej. W związku z wprowadzeniem nowych obostrzeń Fundacja WOŚP zdecydowała się przenieść 29. Finał WOŚP na 31 stycznia 2021 r.
 

W naszym mieście ponownie organizacją Finału zajmuje się Szkoła Podstawowa nr 11, przy dużym wsparciu Regionalnego Centrum Wolontariatu w Elblągu. - Wszystko będzie wyglądać inaczej. Obowiązuje nas dystans społeczny oraz nakaz zasłaniania ust i nosa. Fundacja WOŚP wyposażyła sztaby w płyny do dezynfekcji i maseczki. Będziemy te elementy przekazywać wolontariuszom - opowiadał Bogusław Milusz.

 

Nie będzie światełka do nieba, sceny, koncertów. Tego w tym roku niestety nie możemy zrobić. Nawet sztab finansowy będzie pracował inaczej. Do tej pory zebrane pieniądze liczyło kilkadziesiąt osób. Mieliśmy 2-3 zmiany. Teraz będzie to mniejsza ilość osób liczących i będzie 1 zmiana. Wszyscy będą w maseczkach, w przyłbicach

- dodał BogusławMilusz.


Zamnięcie placówek oświatowych i wciąż niepewna przyszłość związana z pandemią koronawirusa powoduje, że w tym roku sztabiki nie zagrają w szkołach i przedszkolach. - Obecna sytuacja nie pozwala nam na zorganizowanie Finału tak, jak to było do tej pory - zaznaczył Bogusław Milusz. - W niektórych placówkach sztabili będą otwarte, ale będą pracować w zupełnie innym wymiarze niż do tej pory. Nie ma możliwości organizowania spotkań  i wydarzeń.


Na allegro.pl odbywają się już WOŚP-owe aukcje internetowe. - Od początku grudnia można wziąć udział w licytacjach. Mamy kilkadziesiąt różnych rzeczy. Cały czas zgłaszają się do nas ludzie z nowymi ciekawymi rzeczami, które od razu fotografujemy, opisujemy i wrzucamy na aukcje - przyznał Bogusław Milusz. - Mamy vouchery na różne usługi, mamy różnego rodzaju przedmioty, medale, biżuterię.
 

Fanty można przynosić do Szkoły Podstawowej nr 11 przy ul. Korczaka 34 (od poniedziałku do piątku, między 9.00 a 14.00) oraz do Regionalnego Centrum Wolontariatu przy ul. Związku Jaszczurczego 17/26 (od pon.- pt., 9.00-16.00). - Czekamy na Was aż do dnia finału - dodał Bogusław Milusz.


Mimo wielu zmian nadal elbląski sztab potrzebuje pomocy wolontariuszy.

Jak co roku możemy przyjąć 450 wolontariuszy. Mamy jeszcze ok. 160 wolnych miejsc. Zgłaszać się do nas można do 18 stycznia. Można to zrobić pod numerem  600-384-230

- podkreślił Bogusław Milusz.


Wolontariusze w tym roku będą dodatkowo "uzbrojeni" w puszki elektroniczne. - Każdy wolontariusz będzie miał wygenerowany link do swojej puszki. Za pośrednictwem linku będzie można elektronicznie zasilać puszkę anonimowo bądź podając swoje imię i nazwisko - wyjaśnia Bogusław Milusz. - Dzięki temu wolontariusz będzie mógł swoją puszkę przesłać elektronicznie do znajomych, a ani do swoich znajomych. Klikając  w link wyświetli się czyja to jest puszka, możliwość zadeklarowania kwoty, różne formy płatności, np. kartą. W ten sposób już udało nam się uzbierać 4 tys. zł.


Wczoraj ruszyła także mapa Skarbonek Stacjonarnych, do których elblążanie mogą wrzucać pieniądze osobiście. w Elblągu jest już 18 takich miejsc.

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 3

%0.0 %100.0
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 8 ) Fot. Adrian Sajko


Komentarze do artykułu (25)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +4
  ~ Ngtfs
  Środa, 13.01

  Dla dzieci mogę dać, ale nie dla darmizjada, NIEROBA Owsiaka i jego rodzinki A dyrek 11 POpiera akcję bo w innym przpadku stracił by stołek.

 2. 2
  +5
  ~ Jaaaaa
  Środa, 13.01

  Kiedy bedzie zbiórka pieniążków na elewacje SP 11 ?

 3. 3
  +10
  ~ Mki
  Środa, 13.01

  Czas skończysz ta farsę wzbogacanie faceta.

 4. 4
  +2
  ~ observator1
  Środa, 13.01

  ooo... pislamskie trolle w natarciu? Wasz koniec szybko się zbliża, guru z Torunia z pewnością też

 5. 5
  +6
  ~ Enya
  Czwartek, 14.01

  nauczyciele zamiast uczyć to rozkręcają biznes biznesmena Owsiaka ,niech tylko zaczną narzekać że są zakażeni .Dla dzieci tak dla Owsiaka NIE

 6. 6
  +3
  ~ shot
  Czwartek, 14.01

  kto organizuje panu Owsiakowi imprezy nich mu skarbonki napełnia . Wspierajmy hospicja i bezpośrednio ludzi w potrzebie . Prezes Owsiak wymyślił sobie super biznes . Daj mi 10 to się z tobą nią podzielę ,ale że jest człowiekiem bardzo inteligentnym to bez trudu znajduje tych drugich

 7. 7
  0
  ~ Michał
  Czwartek, 14.01

  Te komentarze w większości napisała jedna osoba z bólem dupy. Szkoda życia na ich czytanie. Dno.

 8. 8
  +1
  ~ Wet
  Czwartek, 14.01

  Żyrafa podaj inny kraj na świecie gdzie funkcjonuje taki twór jak orkiestra 0wsiaka. Na dzieci dam nie dla nieroba.

 9. 9
  --2
  ~ Wet
  Czwartek, 14.01

  Żyrafa podaj inny kraj na świecie gdzie funkcjonuje taki twór jak orkiestra 0wsiaka. Na dzieci dam nie dla nieroba.

 10. 10
  +9
  ~ Malibu
  Czwartek, 14.01

  Dzieci i młodzież zbierają pieniążki na sprzęt medyczny a Owsiak wydaje na ***oły koszulki plakaty fajerwerki i inne bzdety nie mówiąc już o wynagrodzeniu dla siebie . Jedni pomagają bezinteresownie ,a drudzy robią na tym biznes .A miało być tak pięknie ,że każdy pomaga bezinteresownie ,a wyszło jak zwykle .

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.97405910491943