Piątek, 10.04.2020, Imieniny: Malgorzata, Michal, Makary
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii TEATR

Bilet do teatru był za 350 groszy. Chętnych nie brakowało

21.05.2019, 15:40:00 Rozmiar tekstu: A A A
Bilet do teatru był za 350 groszy. Chętnych nie brakowało
Fot. Ryszard Biel

Pomysł, aby Dzień Teatru Publicznego uczcić za pomocą akcji "bilety za grosze" powstał w 2015 r. Wówczas teatr publiczny obchodził 250-lecie istnienia. Dzięki finansowemu wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego teatry mogły wówczas proponować widzom bilety na jeden wybrany spektakl za 250 groszy. Na tym jednak nie poprzestano!
 
Teatr im. Aleksandra Sewruka w Elblągu od początku chętnie przyłączył się do akcji. W 2015 r. za 2,50 zł można było nabyć bilet na spektakl „W 80 dni dookoła świata”. 520 miejsc zostało sprzedanych w zaledwie pół godziny!
 
Od tego czasu, rok w rok, elbląski teatr ma szanse wyjść do elblążan z ofertą kupna biletu za grosze. Kwota za każdym razem jest inna. Na przykład, gdy odwołano się do 400-letniej rocznicy śmierci dramatopisarza wszech czasów – Williama Shakespeare'a bilety były za 400 groszy (4 zł).

 

Tegoroczne 350 groszy odwołuje się do sukcesu ekonomicznego, jaki stale działający teatr publiczny generuje dla miejsca, w którym działa. Nie każdy bowiem wie, że 1 złotówka dotacji dla teatru wygenerowała w 2017 roku tzw. efekt ekonomiczny w wysokości nieco ponad 3,50 zł. Przez akcję „Bilet do teatru za 350 groszy” organizatorzy chcą pokazać, że teatr nie jest obciążeniem i może się opłacać

- wyjaśniają pracownicy Teatru im. Aleksandra Sewruka.


Elbląski Teatr świętowanie rozpoczął w sobotę, 18 maja, od godz. 12.00. Elblążanie mogli wtedy wykupić bilet na spektakl "Mayday 2" grany w niedzielę za 350 groszy. Jak widać na zdjęciach - chętnych nie brakowało.

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%50.0 %50.0


Galeria / Teatr-bilet za 350 groszy ( zdjęć 24 )
Dodano: 2019-05-21 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (3)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +3
  ~ Warto
  Wtorek, 21.05

  Super sztuka ,sala wypełniła się chętnymi, każdy wychodził uśmiechnięty. Dziękujemy.

 2. 2
  +5
  ~ WOW
  Wtorek, 21.05

  Ja chodzę z kuponem zniżkowym na spektakle do Teatru Wybrzeże za 25zł i już ta kwota wydawała mi się śmiesznie mała, ale to przebiło wszystko. Gratuluję pomysłu!!!

 3. 3
  0
  ~ EH
  Środa, 22.05

  Szkoda, że w tym roku była to sztuka Mayday 2. Fajna sztuka, ale byłam i na Mayday i na Mayday 2 już jakiś czas temu. Poza tym szkoda też, że nie była to sztuka dla dzieci. Byłaby okazja się wybrać się z synem. Bo zazwyczaj sztuki dla dzieci są wystawiane do południa, gdy człowiek jest w pracy.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.