Środa, 18.09.2019, Imieniny: Irena, Stanislaw, Józef
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPOŁECZNE

Jacek Wszoła: Jak najdłużej być sprawnym, o to chodzi. Seniorzy trenowali z mistrzem olimpijskim

07.11.2018, 22:00:39 Rozmiar tekstu: A A A
Jacek Wszoła: Jak najdłużej być sprawnym, o to chodzi. Seniorzy trenowali z mistrzem olimpijskim
Fot. Ryszard Biel
REKLAMA

Elbląscy seniorzy trenowali pod okiem mistrza olimpijskiego Jacka Wszoły. - Ćwiczenia są ważne, to chyba w głębi serca, wie każdy z nas. Czasami jednak trudno podjąć decyzję o rozpoczęci aktywności. Łatwiej o to w grupie. Wspólna praca jednoczy, wytycza wspólny cel. Ten cel jest jasny. Jak najdłużej być sprawnym - mówił były olimpijczyk.

W środę (7 listopada) po południu kilkadziesiąt osób, w zdecydowanej większości panie, stawiło się na sali gimnastycznej elbląskiej szkoły sportowej przy ul. Agrykola. Przyszli, aby trenować pod okiem Jacka Wszoły. Ćwiczenia, jakie poprowadził mistrz olimpijski, nie były skomplikowane. Chodziło o to, aby pokazać seniorom podstawy treningu - rozciąganie, uruchomianie odpowiednich partii mięśni - tak, aby później mogli je powtarzać np. w domu. Zachęcić do aktywności fizycznej.

Elblążanie bardzo dobrze poradzili sobie z tymi ćwiczeniami. Widać, że większość tej grupy regularnie trenuje, a regularność jest najważniejsza w ćwiczeniach i to bez względu na wiek. Regularność wprowadza nasz organizm na pewien poziom. Zaprzestanie treningów ten poziom obniża, znów cofamy się o krok, dwa, trzy do tyłu. Każdemu, kto zaczyna swoją przygodę z kulturą fizyczną, z aktywnością polecam, aby nie przerywał treningów. Bo wtedy musi z powrotem zaczynać wszystko od początku

- przekonuje Jacek Wszoła.

Jacek Wszoła to były skoczek wzwyż, dwukrotny uczestnik igrzysk olimpijskich. W Montrealu (1976 rok) podczas swojego pierwszego startu na olimpiadzie zdobył złoto z wynikiem 2,25 m. Cztery lata później, w Moskwie, zdobył srebrny medal za skok 2,31 m. Dziś, czasy występów na igrzyskach ma już dawno za sobą, jednak sport nadal jest ważny w jego życiu, a kondycji mogą mu pozazdrościć nawet młodzi. Obecnie mistrz olimpijski jest twarzą Ogólnopolskiego Programu Aktywności Fizycznej Seniorów "Bądź w olimpijskiej formie", w ramach którego odwiedza polskie miasta i prowadzi treningi dla seniorów. Jedno z takich spotkań odbyło się właśnie w Elblągu.

Sens tej akcji jest taki, że ja powtarzam. W większości ośrodków, które odwiedziłem, a było ich bardzo dużo, mechanizm jest podobny. Mam do czynienia albo ze słuchaczkami i słuchaczami uniwersytetów trzeciego wieku, albo innymi zorganizowanymi grupami. Staramy się docierać również do osób, które nie mają kontaktu z aktywnością fizyczną. Chcemy przekonać je, że ćwiczenia można rozpocząć w każdym wieku

- przekonuje mistrz olimpijski.

Działania ogólnopolskiego programu wspiera Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz fundacja „Zatrzymać czas”. Część ćwiczeń, które pokazywał Jacek Wszoła podczas treningu w Elblągu, znajdziemy na stronie aktywni60.pl.

Podczas wizyty w Elblągu Jacek Wszoła spotkał się również z młodymi lekkoatletami.


 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Galeria / Seniorzy trenowali z mistrzem olimpijskim Jackiem Wszołom. ( zdjęć 84 )
Dodano: 2018-11-07 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (3)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +1
  ~ wist
  Czwartek, 08.11

  Cofamy się do tyłu czy do przodu?

 2. 2
  +2
  ~ kolo
  Czwartek, 08.11

  Gdzie te chłopy?

 3. 3
  +4
  ~ elba
  Czwartek, 08.11

  Kocham pana Jacka W. ale nie dałabym rady na takie ,,zabawy"" zazdraszczam tym paniom ,brawo Wy!

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.