Piątek, 24.05.2024, Imieniny: Joanna, Zuzanna, Milena
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPOŁECZNE

"Nigdy nie widziałyśmy czegoś takiego". Przeżyły piekło, proszą o pomoc!

11.10.2017, 11:15:01 Rozmiar tekstu: A A A
"Nigdy nie widziałyśmy czegoś takiego". Przeżyły piekło, proszą o pomoc!

Nie potrafimy chyba skupić się na tyle, by jak najlepiej ubrać w słowa to, co przerosło nasze oczekiwania w Pomiechówku. Byliśmy na miejscu o 9 rano, 3 października. Nakaz odebrania psów był, jednak na posesję wejść nie mogliśmy. Po prawie dwóch godzinach stania w deszczu się udało. Właścicielkę psów zabrało pogotowie. Zaczęło się wyłapywanie psów, wyciąganie ich z kojców. Było ich dokładnie 104.

Jakie mamy psy? Najpierw złapałyśmy pod pachę szorstkowłosego, bo nas urzekł. Skoro jego, to i jego dwóch kolegów z boksu. Niewielkie, raczej miłe. A potem, zostało nam już chyba to, czego inne fundacje nie chciały, albo co nie rzuciło się w oczy. Mamy sukę, której wypada macica, mamy bardzo starą, siwą babcię, mamy ślepego dziadka, mamy sukę bez oka, beżową sunię w średnim wieku, która prosiła nas o to, by ją wziąć, czarnego, chudego pieska, który zaszył się za kominkiem i mamy jednego, bardzo smutnego szczeniaka. To było najgorsze, co widziałyśmy. Wszystko nas bolało od dźwigania psów, padałyśmy ze zmęczenia.

Dwa, z odebranych przez nas psów:
 
Nigdy nie widziałyśmy czegoś takiego, takich warunków, takiego piekła, jak w Pomiechówku. Horror tych zwierząt trwał całe lata. Były pozamykane w skrzynio-budach, w bunkrze, w domu, w piwnicy. Mimo tego, że udało się zabrać stamtąd wszystkie psy, mimo tego, że teoretycznie ten dramat setki psów się skończył, jesteśmy chore, nie możemy myśleć o niczym innym. Wiemy, że nasze psy są bezpieczne, wiemy, że otoczone zostaną prawdziwą miłością i zrobimy dla nich wszystko, co będziemy w stanie. Ale mamy ich 10. Myślimy o wszystkich pozostałych. I tak, jak jesteśmy pewne, że część z organizacji biorących udział w interwencji, również dołoży wszelkich starań do tego, aby ten los faktycznie tym zwierzętom poprawić, tak i martwią nas losy innych.

Pod opiekę pasłęckiego schroniska PSI RAJ trafiło dziesięć psów z Pomiechówka. Jesteśmy niewielkim schroniskiem, podlegającym stowarzyszeniu. Każdy z przyjętych psów wymaga leczenia, poważnych obrażeń (tak jak w przypadku wypadającej macicy u jednej z suk), jak i blizn, licznych otarć, chorób skóry. Należy je również zaszczepić, wysterylizować, poprawić ogólną kondycję fizyczną, oraz psychiczną. Z tym wszystkim sobie poradzimy, nie prosimy o pieniądze na ten cel. Naszym głównym pragnieniem jest uzbieranie finansów na postawienie jednego, dużego, podwójnego kojca. Przyjęcie dziesięciu psów w jeden dzień było dla nas wyzwaniem, ale nie potrafiłyśmy odmówić pomocy. Jednak pękamy w szwach- i w tej chwili psy zamieszkują boksy bardzo tymczasowe, awaryjne. Psy są ze sobą bardzo zżyte, jednak innych, obcych zwierząt się boją. Nie możemy pozwolić, by doszło do pogryzień, chcemy im ten los rzeczywiście polepszyć, i stworzyć godne warunki przed zbliżającą się zimą.

To część z odebranych zwierząt, już u nas, w PSIM RAJU: Kojec, o którym myślimy, to koszt 5800zł. W związku z tym, że na ostatnim bazarku, który zorganizowany był na spłatę długu u weterynarza, uzbierałyśmy nieco więcej, niż wymagała tego faktura, brakuje nam około 5100zł. Wierzymy, że i tym razem się uda! Zachęcamy do wspólnej pomocy i udostępniania naszej zbiórki!

Więcej na pomagam.pl

Oceń tekst:

Ocen: 2

%100.0 %0.0
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 4 )


Komentarze do artykułu (4)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +23
  ~ Machupichcę
  Środa, 11.10

  No to drodzy parafianie : w najbliższą niedzielę zamiast na tacę, mały datek na pieseły

 2. 2
  +13
  ~ ja tak można
  Środa, 11.10

  "Człowiek" który robi coś takiego bezbronnemu zwierzęciu jest najgorszym bydlęciem i powinna go spotkać kara śmierci- długa i bolesna

 3. 3
  +13
  ~ Kat Na Idiotów
  Środa, 11.10

  Takich właścicieli powinno się utylizować! Zastanawia mnie co oni z tymi psami robili ? Jedli, sprzedawali mięso, przetapiali na smalec ?

 4. 4
  --4
  ~ Pilkarz
  Czwartek, 12.10

  Może Lewandowski coś kopsnie..tyle siana dostał za "mundial"....

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.6015989780426