Niedziela, 17.11.2019, Imieniny: Maria, Edmund, Marek
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Bieg na Sześć Łap w Międzynarodowy Dzień Psa - zobacz zdjęcia

02.07.2016, 07:00:12 Rozmiar tekstu: A A A
Bieg na Sześć Łap w Międzynarodowy Dzień Psa - zobacz zdjęcia
Fot. Ryszard Biel
Wczoraj, o godz 16:00, z elbląskiego schroniska wyszło na spacer około 40 czworonogów. W towarzystwie dwunogów, czyli ludzi, rzecz jasna. Trasa, którą sześciołape duety pokonały w dwie godziny wynosiła 10km. 
 
1 lipca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Psa. W związku z tą okolicznością, wyjątkowo, spacer odbył się w piątek. Zazwyczaj odbywają się one w sobotę do południa. Dzisiejszy spacer był ostatnim w sezonie, kolejne rozpoczną się po wakacjach. 
 
Od dwóch lat organizujemy tego typu spacery. Pomysłodawczynią i organizatorką Biegu na Sześć Łap jest Katarzyna Bukowska, której pasją, oprócz zwierząt, jest sport i propagowanie zdrowego trybu życia. Spacery te od początku cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Rekordową liczbą, którą udało nam się osiągnąć było prawie 80 spacerujących piesków
– mówi Agnieszka Wierzbicka, pracowniczka schroniska.
 
Frekwencja nie była wczoraj rekordowa. Prawdopodobnie ze względu na to, że było piątkowe popołudnie. Zanim wszyscy uczestnicy zdążyli przybyć, przyjechał samochód dostawczy z podarunkiem.
 
- Niedawno w naszym ośrodku wypoczynkowym w Stegnie dokonaliśmy wymiany koców i kołder – mówi Marzena Lipińska z Elbląskiego Stowarzyszenia Organizatorów Pomocy Społecznej. - Te zużyte postanowiliśmy przywieźć tutaj, ponieważ w takim stanie mogą one jeszcze posłużyć zwierzakom w schronisku. 
 
O godz. 16:00 frekwencja wynosiła ok. 40 osób. Przed wyruszeniem na spacer, pracownicy schroniska oraz przybyli miłośnicy zwierząt postanowili  uczcić ofiary męczarni psów zabitych na festiwalu psiego mięsa w Yulin 2016 poprzez zapalenie zniczy przy pamiątkowej tablicy. 
 
 
Festiwal ten odbywa się od wielu lat. Trwa on 10 dni. Co roku w okropny sposób zamęczone zostaje tam ok. 10 tys. psów. To jest bestialstwo. Oni katują zwierzęta w przekonaniu, że im pies więcej wycierpi, tym mięso będzie smaczniejsze. Nie oceniamy i nie mówimy ludziom co mają jeść. Jeden je świnki, drugi pieski. Tu chodzi o sposób, w jaki są te zwierzęta zabijane
 
- opowiada Agnieszka Wierzbicka.
 
Po chwili refleksji, każdy chętny, spośród przybyłych gości, otrzymał z rąk pracowników schroniska uradowanego perspektywą spaceru czworonoga. Pieski, bez wyjątku, sprawiały wrażenie szczęśliwych z możliwości opuszczenia schroniskowych apartamentów.   
 
Psy ochoczo wyruszyły w drogę leśnym szlakiem prowadzącym przez Bażantarnię. Ludzko-psie duety miały za zadanie dotrzeć do muszli koncertowej. Po dotarciu na miejsce, pieski dostały do picia wody, zostały wyczesane i miały możliwość, podobnie jak ich ludzcy towarzysze, posocjalizować się trochę.
 
- Idea tych spacerów bardzo mi się podoba – mówi Wiktoria, która regularnie odwiedza elbląskie schronisko. - Bardzo bym chciała, żeby któregoś dnia udało się zebrać tylu uczestników, aby móc zabrać na spacer wszystkie bezpańskie pieski. Żeby schronisko opustoszało, chociaż na chwilę.
 
Całkowity dystans, jaki uczestnicy przebyli podczas spaceru wynosił ok 10 km. Wyjście trwało prawie dwie godziny. Uczestnicy wrócili do schroniska zmęczeni, ale szczęśliwi. Zarówno psy, jak i ludzie mieli dali sobie coś cennego. Swój czas. A trochę ruchu z pewnością na pewno wszystkim wyjdzie na zdrowie.
 


 

 

Oceń tekst:

Ocen: 4

%100.0 %0.0


Galeria / Bieg na 6 Łap ( zdjęć 36 )
Dodano: 2016-07-02 | Fot. Ryszrad Biel
0

Komentarze do artykułu (3)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --12
  ~ janos
  Sobota, 02.07

  proszę podać dokładnie trasę. Muszę wiedzieć, gdzie chodzić, żeby nie wdepnąć.

 2. 2
  +8
  ~ Machupichcę
  Niedziela, 03.07

  Janos, psy były wszędzie i opanowały całe miasto. Lepiej zostań w domu i z niego nie wychodź

 3. 3
  +6
  ~ alex
  Niedziela, 03.07

  Lepiej podaj trasę,którą ty chodzisz.To będziemy uważać,żeby nie wdepnąć.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.