Niedziela, 3.03.2024, Imieniny: Kunegunda, Maryna, Tycjan
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPOŁECZNE

Czy realizacja programu Rodzina 500+ przebiega w Elblągu prawidłowo?

13.06.2016, 11:30:19 Rozmiar tekstu: A A A
Czy realizacja programu Rodzina 500+ przebiega w Elblągu prawidłowo?
REKLAMA
Ci, którzy nie złożyli jeszcze wniosku do programu Rodzina 500 +, powinni się pospieszyć. 1 lipca mija bowiem termin, po którym pieniądze nie będą już wypłacane z wyrównaniem za okres od kwietnia. Oznacza to, że wysokość otrzymanego świadczenie będzie mniejsza przynajmniej o 1500zł
 
Dodać należy, że terminu dotrzymać należy składając wniosek poprawnie. Jeżeli do wniosku trzeba będzie wnieść poprawki, termin przepadnie.
 
- Ja już drugi raz jestem tu, na Jaśminowej – mówi pani Monika. - Składałam wniosek przez internet, myślałam, że tak będzie szybciej i wygodniej. Niestety, już drugi raz wzywają mnie do uzupełnienia wniosku.
 
Jeśli wnioskujemy o świadczenie wychowawcze na drugie i kolejne dziecko nie musimy dołączyć do wniosku żadnych dodatkowych dokumentów, gdyż w takim przypadku świadczenie nie będzie uzależnione od kryterium dochodowego.
 
Jeśli wnioskujemy o świadczenie wychowawcze na pierwsze lub jedyne dziecko (z uwagi na fakt, że obowiązuje w takim wypadku kryterium dochodowe) musimy dołączyć do wniosku:
 • oświadczenia dokumentujące wysokość dochodu niepodlegającego opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych - jeśli członkowie rodziny osiągają takie dochody,
 • oświadczenie o deklarowanych dochodach osiąganych przez osoby podlegające przepisom o zryczałtowanym podatku dochodowym – jeśli członkowie rodziny osiągają takie dochody,
 • dokumenty (w tym oświadczenia) potwierdzające utratę lub uzyskanie dochodu w przypadku zmian sytuacji dochodowej.
 
W zależności od okoliczności indywidualnej sprawy, gmina będzie mogła zażądać udokumentowania innych, istotnych dla prawidłowego przyznania świadczenia wychowawczego, okoliczności. 
 
- Ja ze złożeniem nie miałam żadnego problemu – mówi pani Anna. - Nic trudnego w tym nie było. Natomiast na decyzję czekałam długo i nie wiedziałam dlaczego, co się z tym moim wnioskiem dzieje.
 
Na wydanie decyzji w tej sprawie przysługuje ustawowy termin 3 miesięcy. Z reguły jednak wnioski z projektu Rodzina 500+ są rozpatrywane w terminie nie dłuższym niż miesiąc. 
 
Realizacja programu Rodzina 500+ przebiega prawidłowo. Nie zanotowaliśmy żadnych zakłóceń czy nieprawidłowości. 
- mówi Joanna Urbaniak Rzecznik, prasowy Prezydenta Elbląga
 
Na dzień dzisiejszy w Elblągu zarejestrowanych zostało 7136 wniosków. Wydanych zostało 5798 decyzji. Wypłacono świadczenia dla 7712 dzieci na łączną kwotę 7 684 718,48 zł
Paweł Rodziewicz

Oceń tekst:

Ocen: 4

%25.0 %75.0


Komentarze do artykułu (11)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +14
  ~ Kat Na Idiotów
  Poniedziałek, 13.06

  Warto poczytać mądrych ludzi do czego Polskę doprowadzi to 500 =?! Już wzrosła sprzedaż samochodzików od 1ooo do 3 ooo tys zł jak i elektroniki no i alkoholi....

 2. 2
  +14
  ~ Elblążanin
  Poniedziałek, 13.06

  A już niedługo nie będzie pieniędzy na płacenie 500 + i Rząd mówi, że zwiększy podatki od osób fizycznych, czyli to my podatnicy będziemy utrzymywać dzieci z programu 500 +.

 3. 3
  +13
  ~ rozmnażalnia patologii
  Poniedziałek, 13.06

  Nie , nie przebiega, bo patola nie daje ani zł na dziecko tylko na chlanie, papierochy i pizze dla siebie. Dzieciak nie ma ani na wycieczkę, ani na wyjście z klasą, bo mamusia twierdzi ze nie ma więc nie da.

 4. 4
  +10
  ~ cieciorka
  Poniedziałek, 13.06

  słyszałam od znajomych, że wielu porzuciło pracę ponieważ maja np. tróję dzieci więc dostaje 1500 mówię tu na przykład sezonowej pracy do zbioru truskawek czy też w ogrodnictwie...dobra zmiana?

 5. 5
  +5
  ~ kkk
  Poniedziałek, 13.06

  Co za kłamstwa. Wniosek złożony na Jaśminowej 11 kwietnia do tej pory nie ma decyzji.

 6. 6
  --6
  ~ kkk
  Poniedziałek, 13.06

  Wyjdzie na to że urząd czeka do 1 lipca, potem mnie poinformuje że mam jakiś błąd we wniosku i nie dostanę 1500 zł, bo będzie po 1 lipca. A czy ja mam na to wpływ że barany nie potrafią w ciągu 3 miesięcy rozpatrzeć wniosku? Jeśli tak będzie to Mops może się spodziewać pozwu do sądu o odszkodowanie za utracone pieniądze.

 7. 7
  +11
  ~ Mariusz
  Poniedziałek, 13.06

  W sklepie u Kuby na malborskiej już wymieniono okna i wstawiono rolety więc chyba 500+ działa.

 8. 8
  +10
  ~ groteska
  Poniedziałek, 13.06

  "Realizacja programu Rodzina 500+ przebiega prawidłowo". W Kurzętniku ci którym są zbyteczne 500+ a im się należy, mogą kupować działki budowlane za pół ceny prawdopodobnie z uwagi na potrzebę zwiększenia efektywności wsparcia. Ten program w takiej postaci to poroniony az zadziwia że nikt o tym nie mówi. Lepiej mieć koński łeb niż kaczy. PIS to partia reprezentująca ludzi dobrze sytuowanych podobnie jak PO ci którzy bezmyślnie ich wspierają wkrótce otrzymają rachunek. Kwota wolna od opodatkowania nadal wynosi 3000 zł, czyli osoby żyjące poniżej minimum egzystencji nadal muszą PIS płacić podatki. Wiek emerytalny pomimo 2 mln bezrobocia nadal wzrasta.

 9. 9
  +10
  ~ eme
  Poniedziałek, 13.06

  A co z osobami ktore wy;udzaja 500+ pracujac na czarno np przy cmentarzu Debica

 10. 10
  +3
  ~ Rambo-11
  Wtorek, 14.06

  kkk- nie ma na co czekać tylko za ***al.ć do pracy jak ~600- osób u Wójcika-a oni natakich jak ty za ***ala-ą jak i cała reszta 😡😡😡

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.97386717796326