Sobota, 10.12.2022, Imieniny: Julia, Judyta, Daniel
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPOŁECZNE

Podają się za pracowników gazowni i sprzedają czujniki dwa, trzy razy drożej

17.10.2013, 12:50:32 Rozmiar tekstu: A A A
Podają się za pracowników gazowni i sprzedają czujniki dwa, trzy razy drożej
fot. archiwum redakcji

Każdego roku w okresie jesienno-zimowym prowadzone są akcje informacyjne o zagrożeniu zatruciem tlenkiem węgla (CO). W domach, gdzie przewody kominowe i urządzenia grzewcze są wadliwe wzrasta ryzyko śmiertelnego zatrucia czadem. Te informacje wykorzystują oszuści domokrążcy działający na terenie Elbląga. Oferują oni czujniki czadu w cenach, które znacznie przekraczają ceny sklepowe.

- Domokrążcy sprzedają czujniki czadu albo koce gaśnicze. Mało tego, podają się za pracowników Państwowej Straży Pożarnej lub pracowników gazowni. My wielokrotnie podkreślamy, że nie mamy prawa prowadzić działalności gospodarczej – mówi Przemysław Siagło, rzecznik Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej. - Wydaje mi się, że te osoby sprzedają takie same urządzenia, jakie są dostępne w sklepach lub na portalach aukcyjnych, tylko w wyższych cenach. Na tyle, ile możemy staramy się informować o takich faktach – dodaje.

Oszuści działają nie tylko na terenie Elbląga, ale także w innych miejscowościach naszego powiatu. Jak mówi rzecznik PSP, Przemysław Siagło skala tego procederu nie jest na tyle duża, żeby traktować je jako przestępstwo a wykroczenie. - Ci ludzie bazują na ludzkiej naiwności i jedynym sposobem, aby temu przeciwdziałać są nasze apele. Dowiadujemy się o takich działaniach od osób trzecich i ze zgłoszeń telefonicznych – dodaje. Jak mówi Jakub Sawicki z Komendy Miejskiej Policji w Elblągu, w ostatnim czasie nie odnotowano żadnych doniesień o tego typu oszustwach.

Rokrocznie z powodu zatrucia czadem, czyli tlenkiem węgla (CO), umiera około setka osób a około tysiąc ulega podtruciu. Na własny użytek, warto zaopatrzyć w tego typu czujnik. - One bardzo często nie pokazują dokładnych stężeń tlenków węgla, ale ostrzegają przed niebezpieczeństwem i alarmują mieszkańców – mówi Przemysław Siagło.

Zarząd Budynków Komunalnych rokrocznie wyposaża mieszkania, które stanowią własność gminy w detektory tlenku węgla. Alarmują one o przekroczeniu norm poziomu stężenia zabójczego gazu. Koszt takiego detektora to około 100 złotych.

Marta Kierszka

Oceń tekst:

Ocen: 2

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2143249511719