Piątek, 12.04.2024, Imieniny: Juliusz, Zenon, Wiktor
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPOŁECZNE

Lato w mieście nie musi być nudne - zobacz ofertę

23.07.2013, 07:00:05 Rozmiar tekstu: A A A
Lato w mieście nie musi być nudne - zobacz ofertę
fot. Monika Skowrońska
Wakacje w pełni, pogoda płata figle, ale ostatnio jest dla nas łaskawa. Niektórzy elblążanie wypoczywają na urlopach, ale co z tymi, którzy spędzają wakacje w mieście? Dla nich przygotowano wiele atrakcji kulturalnych i sportowych jakie odbywają się w naszym mieście. Poniżej prezentujemy niektóre z nich. 
 
W najbliższy weekend (27.07 – 28.07) odbędzie się festyn rodzinny w ramach „Coolturalnej Starówki”. Festyn „Plaża na Wyspie” odbędzie się na Wyspie Spichrzów a wstęp jest wolny. 31 lipca na Bulwarze Zygmunta Augusta mieszkańcy będą mieli okazję przywitać nowy rok w czasie imprezy „Sylwester w środku lata”. 
 
Od 1 sierpnia w Centrum Sztuki Galeria EL rozpoczną się WWA - Wakacyjne Warsztaty Artystyczne - zajęcia i animacje dla najmłodszych, wstęp na warsztaty jest wolny. 4 sierpnia elblążanie będą mieli okazję wziąć udział w spotkaniu piknikowym akcji ZiElbląg, które odbędzie się w jednym w parków. 
 
16 sierpnia na Wyspie Spichrzów zagoszczą Wikingowie, odbędzie się tam Międzynarodowy Festiwal “Wikngowie z Truso w Elblągu”, wstęp jest wolny. W ramach „Coolturalnej Starówki” 28 sierpnia o godz. 18:00 w Sali „U św. Ducha”, Biblioteki Elbląskiej im. C. Norwida wystąpi „Po prostu Kofta”. 
 
VIII Elbląskie Święto Chleba, które odbędzie się na Starym Mieście rozpocznie się w piątek, 30 sierpnia i potrwa do 1 września. W tym czasie mieszkańcy będą mieli okazję spróbować regionalnych wypiekami, produktów żywnościowych oraz kupić rękodzieła i wyroby sztuki ludowej. Nie zabraknie również miodu, wyrobów cukierniczych, wędlin oraz żywności ekologicznej. Więcej informacji na stronie UM
 
W czasie Elbląskich Nocy, Festiwalu Piosenki Wartościowej zorganizowano szereg koncertów. Najbliższy odbędzie się 3 sierpnia o 18:00 w Muszli Koncertowej w Parku Bażantarnia, będzie to koncert BABU KRÓL „Sted”. 10 sierpnia o godz. 19:00, w CSE Światowid wystąpi Czesław Mozil, który zaprezentuje utwory z albumu „Debiut”. Informacje o dalszych koncertach można znaleźć tutaj
 
W niedzielę, 18 sierpnia między 10.00 a 14.00 na muzealnym dziedzińcu przy Bulwarze Zygmunta Augusta odbędą się Targi Staroci, wstęp jest wolny. Oprócz tych atrakcji, na Starym Mieście przy Bramie Targowej trwa akcja Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Elblągu zatytułowana „Brama do przeszłości”. Harmonogram dostępny tutaj
 
Ponadto, w Muszli Koncertowej odbywa się Letni Salon Muzyczny „Bażantarnia 2013” organizowany przez Elbląskie Towarzystwo Kulturalne. Najbliższego koncertu będzie można wysłuchać już 28 lipca. Więcej informacji na stronie organizatora
 
Szereg sportowych atrakcji zapewnia mieszkańcom Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Elblążanie chcący aktywnie spędzić czas mogą wziąć udział w najbliższych wydarzeniach, między innymi Turnieju Siatkówki Plażowej, który odbędzie się 25 lipca. W środę, 31 lipca mieszkańcy mogą wziąć udział w turnieju tenisa stołowego dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych. Te i wiele innych informacji o akcji „Wakacje z MOSiRem” na stronie organizatora
 
Wczoraj, 22 lipca odbyło się pierwsze spotkanie w ramach V Letniej Akademii Aikido. Bezpłatne zajęcia odbywają się w dwóch grupach wiekowych: dzieci (od 7 lat) oraz dorośli i młodzież. Treningi prowadzi doświadczony instruktor Marek Nitkiewicz, odbywają się one w godzinach 16:30 - 18:00 (dzieci) oraz 18:00-19:30 (dorośli i młodzież) w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Techniczno-Informatycznych przy ulicy Rycerskiej 2. Kolejne zajęcia odbędą się 24, 26, 29 oraz 31 lipca. Wystarczy zabrać spodnie dresowe, koszulkę i klapki. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z warsztatów.
 
Jak widać wakacyjnych atrakcji nie brakuje. Z szerokiej oferty kierowanej do mieszkańców każdy zainteresowany znajdzie coś dla siebie. Przed nami ponad miesiąc wakacji. Warto wykorzystać ten czas aktywnie. Szczegółowe informacje są dostępne na stronie Urzędu Miasta
MK

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Galeria / Warsztaty Letniej Akademii Aikido - 22.07.3013 ( zdjęć 20 )
Dodano: 2013-07-22 |  fot. Monika Skowrońska
0

Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0979127883911