Piątek, 10.07.2020, Imieniny: Amelia, Filip, Witalis
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPOŁECZNE

Już od dziś, dzięki Premierowi możliwe 10 przejazdów przez granicę z Obwodem Kaliningradzkim

26.06.2013, 10:54:52 Rozmiar tekstu: A A A
Już od dziś, dzięki Premierowi możliwe 10 przejazdów przez granicę z Obwodem Kaliningradzkim
fot. Monika Skowrońska

Pod Urzędem Celnym Elżbieta Gelert zorganizowała dziś, 25 czerwca, konferencje prasową dotyczącą interwencji Premiera Donalda Tuska w sprawie zmiany zasad funkcjonujących na granicy z Obwodem Kaliningradzkim.

Po wczorajszym wystąpieniu Premiera, Donalda Tuska, o którym poinformowało nas Centrum Informacyjne Rządu, jest już wiadome, że będzie on dążył do tego, aby wróciły poprzednie zasady przejazdu przez granicę z Obwodem Kaliningradzkim. W ostatnim czasie z możliwych 10 przejazdów, zredukowano tą ilość do 4. - Interwencja Premiera podziała się, między innymi poprzez dyskusję z mieszkańcami. Pierwsza rozmowa z przedsiębiorcami odbyła się na temat ruchu granicznego i tych obostrzeń w przejazdach przez rosyjską granicę, które z nieograniczonej liczby, zmalały do 10, a potem do 4 razy w miesiącu – mówi Elżbieta Gelert.

Premier zadawał w czasie tej rozmowy proste pytania: Dlaczego, te ograniczenia ilości wywołują tyle emocji wśród mieszkańców? Na czym to głównie polega? Premier pytał, na jaką skalę odbywa się handel paliwem przywożonym z Rosji i czy jest potrzeba zwiększenia ilości przejazdów? - Tłumaczyliśmy, że te osoby tankują dla siebie, najbliższej rodziny, czy sąsiadów, ale nie jest to skala przemysłowa, którą należałoby tępić – mówi kandydatka na Prezydenta, Elżbieta Gelert.

Ruch graniczny zarówno z jednej, jak i drugiej strony, daje korzyści miastom położonym nieopodal i pobliskim powiatom. - Członkowie Platformy poruszli temat tego ruchu granicznego, bo w naszej partii są drobni przedsiębiorcy, którzy mówią, że nie tylko o zakup paliwa chodzi, ale o ruch turystyczny, biznesowy i okazuje się, że ta ilość jest niewystarczająca – mówi posłanka PO. - Już od dziś, Premier zapowiedział zmianę przepisów i prosił o informowanie, jeśli te przepisy nie będą respektowane. Najpóźniej od 1 lipca na pewno wróci to w takim stylu jak było, czyli 10 przejazdów w miesiącu – dodaje.

Marta Kierszka

Oceń tekst:

Ocen: 18

%38.9 %61.1


Komentarze do artykułu (136)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --38
  ~ Plus
  Środa, 26.06

  Brawo Elżbieta

 2. 2
  +16
  ~ ale dno
  Środa, 26.06

  ...............Powiadomcie Cejrowskiego.........

 3. 3
  +18
  ~ WOLNOŚĆ
  Środa, 26.06

  BĘDZIE MOŻNA PRZEWOZIĆ Z ROSJI PALIWO W BECZKACH ,MOŻE TYLKO DO WYBORÓW . WIĘC DO DZIEŁA BEZROBOCIE BĘDZIE O KILKA PROCENT NIŻSZE .

 4. 4
  +26
  ~ buehehe
  Środa, 26.06

  Kielbasa wyborcza, nic wiecej. Rzad, ktory drenuje od kilku lat kieszenie podatnikow robi ten numer tylko po to, zeby platforma nie przegrala wyborow. Potem doloza takie limity, ze sie ludzie nie pozbieraja. Gonic ich! Glosujmy na Wilka!

 5. 5
  --38
  ~ Rumianek
  Środa, 26.06

  A ja wierzę Pani Gelert-ma Pani mój głos!Tylko Gelert!

 6. 6
  +35
  ~ ciemny lud
  Środa, 26.06

  Tusek nadal traktuje elblążan jak debili. Najpierw liczba wjazdów ograniczona do 10, jak to nic nie dało to do 4 , a teraz żeby tępaki wybrały zło, to znowu 10 wjazdów . Pokazaliśmy podczas wyborów , że jesteśmy tępi, wybraliśmy wyrzuconych, więc teraz Tusek idzie za ciosem i dalej z ludzi kretynów robi. Pytanie czy Elbląg już się obudził? Uświadomiliście sobie w końcu, że brak zainteresowania równa się z porażką w mieście na całej linii?

 7. 7
  --34
  ~ wiza
  Środa, 26.06

  I kto jest skuteczny w rozwiązywaniu problemów? Pani Gelert pokazuje, że Jej skuteczność polega na szybkim i zdecydowanym działaniu.

 8. 8
  +31
  ~ Tomek
  Środa, 26.06

  Akurat przed drugą turą wyborów,śmiechu warte to wszystko !!

 9. 9
  +22
  ~ do wiza
  Środa, 26.06

  Tak jasne czyli jeszcze teraz niech Tusek kolejne obostrzenia nałoży a potem będzie je niwelował. Umiesz myśleć? Do niedawna była mowa o małym ruchu granicznym, o korzyściach gospodarczych związanych z handlem z Rosją , ale Tusek za Nowaczyka uznał, że po co ludzie mają do Rosji jeździć i wprowadził ograniczenia wjazdu do 10 w m-cu. Teraz wystarczyło, że jeszcze bardziej uciął,potem zmienił i tępaki myślą, że Tusek na ich korzyść działa. Frajerzy

 10. 10
  +33
  ~ H20
  Środa, 26.06

  Po pierwsze dziś jest 26 a nie 25 czerwca, po drugie ta prowokacja szyta grubymi nićmi szykowana była od dłuższego czasu, prowokacyjne zagranie z 4 przejazdami było pod wybory a teraz ludzie szczęśliwi mają być że 10 razy? Czemu nie 30 jak było? To jest perfidne, ograniczyc ludziom przejazdy z 30 do 10, jak zaczną krzyczeć to ograniczyć do 4, po jakimś czasie w trakcie np. wyborów przywrócić 10 i te biedne ludziska szczęśliwe bo zapomnieli jak byli nieszczęsliwi z ograniczenia do 10. To jest perfidia, przywrócić oprotestowane ograniczenia 10 razy i jeszcze na tym budować kapitał polityczny tfuuu na taką władzę!

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.