Poniedziałek, 27.05.2024, Imieniny: Filip, Paulina, Marianna
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPOŁECZNE

Pieniądze czekają na rosyjskiej granicy – co na to Elbląg? - debata

08.05.2012, 09:00:50 Rozmiar tekstu: A A A
 Pieniądze czekają na rosyjskiej granicy – co na to Elbląg? - debata

Wkrótce ma zostać uruchomiony „mały ruch graniczny” z obwodem kaliningradzkim Federacji Rosyjskiej. Oznacza to, że coraz więcej Rosjan będzie przyjeżdżało do Polski w celach najczęściej zakupowych. Najbliższe od granicy większe miasto to Elbląg. Czy miasto jest przygotowane do wykorzystania tej szansy? Inspiratorem debaty jest dr Michał Glock, którego publikacje medialne wzywają do podjęcia natychmiastowych działań.

Do zabrania głosu zapraszamy kilka kluczowych osób, które są/powinny być żywo zainteresowane tematem - przedstawicieli władz miejskich: Tomasza Lewandowskiego - wiceprezydenta Elbląga, Witolda Strzelca - doradcę prezydenta ds. ekonomiczno-finansowych, Zbigniewa Szmurło - pełnomocnika prezydenta ds. współpracy międzynarodowej ze Wschodem, Rafała Gruchalskiego - dyrektora Departamentu Komunikacji Społecznej, dyrektorów firm elbląskich, naukowców, przedstawicieli Urzędu Celnego i Straży Granicznej.

Debata odbędzie się 14. maja (poniedziałek) o godz. 17.00 w Ratuszu Staromiejskim na Starym Rynku. Debata jest otwarta. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych elblążan. Debata jest organizowana przez Elbląski Komitet Obywatelski we współpracy z samorządem elbląskim. Jako przyczynek do debaty prosimy o zapoznanie się z materiałem dr Michała Glocka.

Arkadiusz Jachimowicz
prezes EKO

Oceń tekst:

Ocen: 10

%10.0 %90.0


Komentarze do artykułu (15)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +7
  ~ fredo
  Wtorek, 08.05

  kolejny bełkot, miasto ma wedle doktorka wspierać firmy transportowe i organizować w Rosji działaność reklamowa dla firm i co jeszcze? a może wynająć łapaczy klientów i wysłac ich do Rosji aby łapali kientów i transportem zbiorowym przywozili do miasta na zakupy? Może zbudować barykady na drodze do Gdańska i na siłę zmuszać Rosjan do jechanie na halę targową w Elblągu, na rynek na pułkownika Dąbka,? Rosjanie jeżdzą do Gdańska i będą tam jeżdzili bo tam są duże , na europejskim poziomie, centra handlowe i byli by durni gdy rezygnowali z zakupów tam na rzecz kramarzy elbląskich, którzy przespali ostatnie 15 lat, a co ma do tego miasto? dlaczego ma teraz wydawać moją kasę na wspieranie upadającego elbąskiego handlu. Kto zdowy zainwestuje w mieście oddalonym o 50 minut drogi od Gdańska? mieście gdzie bezrobocie szaleje, mieście, z którego każdy kto ma trochę kasy ucieka?

 2. 2
  +6
  ~ AborygenMiejscowy
  Wtorek, 08.05

  Jak zwykle polscy "animatorzy" realu siermiężnego odkrywają nowe prawdy oczywiste - sprawa jest prosta jak budowa cepa - pomyśl, co byś chciał nabyć w sklepie i z jakich skorzystać usług przejeżdżając 100 km., będąc uprzednio w takich krajach jak np. Niemcy? Ruscy to nie koniecznie dzicz, która nas odwiedziła w 1945 roku, a nieraz wysmakowani i bogaci klienci – możecie im coś zaoferować co przebije Trójmiasto ? Sądzę , że niewiele a więc z kim do ludzi.

 3. 3
  --1
  ~ eksert
  Wtorek, 08.05

  trzeba działać i reklamować i promować, proponuję wykupic najlepsze miejsca reklamowe w Królewcu i reklamować miasta, reklamowac i jeszcze raz reklamować np hasłem Przyjedź do Elbląga - centrum szmateksowe czeka na ciebie? Przy berlnce miasto powinno wystawiac codziennie manekiny poubierane w szmaty z tych szmateksów aby zachęcać Rosjan w BMW -uchach do zajechania do Elbląga i obkupienia się w stare szmaty.

 4. 4
  +3
  ~ anton
  Wtorek, 08.05

  Budowac Centra Handlowe to zobaczycie jaki będzie w Elblagu najazd rosjan,wystarczy pojechac do Gdanska i zobaczycie szalejących rosjan na zakupach !!!!!!!!!!!!!!!.No ale my nie mamy zadnego CH ,więc mozemy tylko pomarzyc o takich gosciach .

 5. 5
  +1
  ~ 123
  Wtorek, 08.05

  juz to od roku powtarzam. Budowac Ogrody, Porto i rapsodie i siudemke, aquapark i decathlon, a zobaczycie ile osób do Elblaga zjedzie! Kaliningrad, Pasłęk, Braniewo. Dosłownie cała okolica będzie się zjeżdżać. Tylko jak tym głąbom z UM to wytłumaczyc!?

 6. 6
  --2
  ~ wybitny ekspert
  Wtorek, 08.05

  UM powinien nabudowac ile sie da centuf chandlowych i tam towary najepsze posprowaDZAĆ I ROZDAWAĆ TO ZA DARMO, POWTARZAM DARMO DAWAĆ, WTEDY NAJEDZIE SIE LÓDZIF Z Pasłeka i okolic i z Braniewa tesz przyjadom, i z Rosji przyjadom i z Katowic może tesz, ale jak to osłom z UM wytłumaczyc, że musza budowac i potem rozdawac, no nie ma siły na to

 7. 7
  +2
  ~ NOWACZYK
  Wtorek, 08.05

  NOWACZYK BYDLAKU NIE PRZESZKADZAJ W BUDOWANIU GALERII,BADZ CZLOWIEKIEM I NIE PRZESZKADZAJ POTENCJALNYM PRZEDSIEBIORCOM.

 8. 8
  +3
  ~ tom
  Wtorek, 08.05

  tych granic nigdy nie otworza juz dawno mieli tylko na gadaniu sie konczy kolejne obiecanki nowaczyka oszusta

 9. 9
  +2
  ~ kiki
  Wtorek, 08.05

  Widzę że szanowny pan Jachimowicz znów puscił bańkę.Otóż każdy rozsądny człowiek który para się działalnością gospodarczą wie że najmniej do powiedzenia w kwestii rozwoju współpracy gospodarczej mają samorządy . Wymiar gospodarczy tego wydarzenia na skalę regionalną będzie taki że co najwyżej skorzystają na tym handlowcy i to bez pomocy obu panów. A tzw przygraniczna współpraca gospodarcza w większym wymiarze zależna jest od woli politycznej i decyzji które jak wiemy nie zapadają na poziomie samorządów.

 10. 10
  +3
  ~ kiki
  Wtorek, 08.05

  Osłabiają mnie te bzdury pt.budować hipermarkety ,galerie itd. Wy elbląscy ludzie nigdy nie pojmowaliście że buduje kapitał prywatny a nie towarzystwo dobroczynne. Buduje tam gdzie jest szansa na zarobienie pieniędzy Nikt nie postawi jednej cegły w Elblągu jak nie zobaczy że ma szansę na zwrot inwestycji i zarobek.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.5643739700317