Sobota, 8.08.2020, Imieniny: Iza, Cyprian, Dominik
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPOŁECZNE

Święcenie motocykli w Elblągu

10.04.2012, 07:38:37 Rozmiar tekstu: A A A
Święcenie motocykli w Elblągu
fot. Michał Kuna

Wczoraj, 9 kwietnia, ponad stu motocyklistów z Elbląga i okolic zjawiło się pod Katedrą św. Mikołaja, aby poświęcić swoje maszyny. To coroczna tradycja, która odbywa się wczesną wiosną.

O godz. 13:00 rozpoczęła się msza świętą, po której ks. Andrzej Kilanowski, proboszcz parafii w Jegłowniku, poświęcił ponad sto jednośladów. - Niech w naszych rękach będą bezpieczne dla otoczenia - podkreślił ks. Kilanowski.Inicjatorem święcenia był Tomasz Wesołowski – prezydent FG „Road to North Elbląg”. W spotkaniu wzięli udział motocykliści z elbląskiej Grupy Elbląg , „Klub Motocyklowy Orzeł”, motocykliści z Dzierzgonia, Gdyni, Pruszcza Gdańskiego.

Po święceniu motocykliści wspólnie odmówili modlitwę i rozjechali się do domów, aby z rodziną spędzić drugi dzień  świąt.
 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 5

%40.0 %60.0


Galeria / Święcenie motocykli w Elblągu ( zdjęć 44 )
Dodano: 2012-04-10 | fot. Michał Kuna
0

Komentarze do artykułu (15)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +1
  ~ Zimny
  Wtorek, 10.04

  ....a huk z wydechów rozszedł się do niebios. Piękna tradycja Panie Tomku :)

 2. 2
  --1
  ~ 123
  Wtorek, 10.04

  dajcie juz spokój, W Polsce trzeba wszystko święcić. Ksiądz musi byc wszędzie. Przy święceniu domu, przy święceniu roweru, przy otwarciu budynku urzędu miasta, nowego przedszkola, złobka itd. Przestańmy byc zaściankiem europy gdzie polaka spostrzega się jako zagorzałego katola.

 3. 3
  0
  ~ niebieska brama
  Wtorek, 10.04

  Co komu da święcenie motocykli i odprawianie modłów kiedy co niektórym brak trybików pod kopułką? Wystarczy spojrzeć co się dzieje jak tylko słońce zaczęło grzać i jednoślady wyjechały na ulice. Oczywicie nie mówię o wszystkich ale jednak większy procent jest .....

 4. 4
  +6
  ~ skóra, komóra i brak kultury
  Wtorek, 10.04

  Cieniasto i chudzieńko to wyglądało w porównaniu do tysięcy jednośladów, które dorocznie przybywają pod St. Michaelis ("Michel") w Hamburgu na uroczystą mszę.... A już najlepsi są ci boy's odziani w skórzane porcięte, z komórkami przy uszach podczas słów i poświęcenia ks. Andrzeja... Żałosne to i jakoś takie kartoflano-wiejskie....

 5. 5
  +1
  ~ AborygenMiejscowy
  Wtorek, 10.04

  śmierdzi i pierdzi tyłki też tacy święci - jakoś nie odczuwam tego na ulicach i drogach osiedlowych

 6. 6
  0
  ~ jan
  Wtorek, 10.04

  ciekawe ile czarna stonka wziela pieniedzy za machanie kropidlem?? i czy w razie wypadku na motocyklu ksiadz odda kase??

 7. 7
  +4
  ~ Bajker
  Wtorek, 10.04

  Zaraz zaraz.....patrzę na zdjęcia . To Nord S7 zmieniło nazwę i zdjęło barwy z pleców ? Czyli...hmmm Nowaczyk ma nieaktualną kamizelkę podarowaną rok temu przez Pana Tomka . LoL

 8. 8
  +2
  ~ Oko
  Wtorek, 10.04

  Święcenie motocykli, ja kibel ostatnio poświęciłem. Błazenada, a i jeszcze gruszkę na werzbie. Pucybuty pkrzykruchtowe.

 9. 9
  +4
  ~ ???????????
  Wtorek, 10.04

  Tak wczoraj widziałem ich jak po mszy na ulicy hetmańskiej co niektórzy na jednym kółku pomykali co najmniej 100/ godz. śpiesząc się do świątecznego stołu.

 10. 10
  0
  ~ wertyuio
  Wtorek, 10.04

  Pozwalają sobie święcić motory a na swoich skórzanych kurtkach mają jakieś symbole czaszek jak by z jakiejś sekty byli. To tak jak bym poszedł do kościoła w koszulce z obrazkiem pentagramu z lucyferem

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.