Poniedziałek, 28.09.2020, Imieniny: Marek, Waclaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPOŁECZNE

Jak sprawdzają się nowe zasady komunikacji miejskiej w Elblągu?

08.04.2012, 16:30:03 Rozmiar tekstu: A A A
Jak sprawdzają się nowe zasady komunikacji miejskiej w Elblągu?
fot. Aleksandra Żyła

Powoli mija pierwszy tydzień funkcjonowania nowych rozkładów komunikacji miejskiej. Elblążanie, choć wskazują na pewne niedociągnięcia, starają się przede wszystkim radzić sobie w nowej sytuacji. - Przygotowujemy zmiany w ten sposób, aby były możliwie jak najmniejszym utrudnieniem dla naszych pasażerów – zapewnia Michał Górecki, referent ds. marketingu i komunikacji społecznej ZKM w Elblągu.

Jak mówili nam pasażerowie, powtarzają się opóźnienia w funkcjonowaniu autobusów. Podobne uwagi trafiają też do ZKM. - O ile w funkcjonowaniu tymczasowych linii tramwajowych rozbieżności są marginalne, o tyle w przypadku linii autobusowych, szczególnie linii zastępczych – T3 i T4 – zdarzają się znaczne opóźnienia  – przyznaje Michał Górecki. - W ciągu tych kilku pierwszych dni obserwujemy jednak pewną poprawę w tym zakresie. Wynika to faktu, że część kierowców aut osobowych stara się omijać zakorkowane skrzyżowania.

Opóźnienia spowodowane trwającymi pracami modernizacyjnymi ulic, zdarzają się zwłaszcza w czasie wzmożonego ruchu drogowego. ZKM apeluje do kierowców: - Pozwólmy kierowcom autobusów włączać się do ruchu, a gdy jest to możliwe – ustąpmy pierwszeństwa.

Michał Górecki odniósł się do komentarzy naszych czytelników wskazujących, że nie zrobiono wszystkiego, by informacja dotarła do mieszkańców nie posiadających dostępu do Internetu. - W pierwszych dniach roboczych kwietnia, w godzinach porannych i popołudniowych,  pracownicy ZKM w Elblągu pełnili dyżury w okolicy przystanków przesiadkowych, udzielając informacji osobom, które nie zdążyły zapoznać się z komunikatami o zmianie tras. Nasi pracownicy cyklicznie objeżdżali okolice nieczynnych przystanków tramwajowych, informując osoby oczekujące o nowej organizacji ruchu.

Starsi mieszkańcy Elbląga, bo ich głównie dotyczy ten problem, znaleźli jednak własny sposób na odnalezienie się w nowej sytuacji. – Koniec języka za przewodnika – mówi pani Wiesława. - Zawsze można porozmawiać ze znajomymi, w przychodni na przykład, czy zapytać przechodniów.

O wzajemnej pomocy mówi też pan Tadeusz. – Nie wiedziałem o zmianach, dlatego zdziwiłem się, kiedy jadąc niedawno tramwajem, musiałem przesiąść się na autobus – wspomina starszy elblążanin. - Ale wysiadłem z tramwaju, popytałem i znaleźli się ludzie, którzy mną pokierowali.

Pasażerowie, z którymi dzisiaj rozmawialiśmy, byli raczej zgodni co do tego, że w zaistniałej sytuacji nie pozostaje nic innego, jak cierpliwie znosić utrudnienia. – Jest problem, ale ktoś podjął taką decyzję i miejmy nadzieję, że się nie mylił – dodaje pan Mieczysław. 

W najbliższym czasie planowane są kolejne zmiany w rozkładach jazdy. - Obecnie pracujemy nad dokładnym projektem korekt i w miarę możliwości postaramy się dostosować rozkłady do trudnych warunków na drodze, uwzględniając oczywiście potrzeby naszych pasażerów – mówi Michał Górecki.                                                                                                                                                     Aleksandra Żyła

Oceń tekst:

Ocen: 9

%44.4 %55.6
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 8 )


Komentarze do artykułu (24)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +25
  ~ pasażer
  Sobota, 07.04

  Rozkład jazdy powinien być tak zrobiony, że jak przyjeżdża tramwaj to na przystanku czeka już autobus zastępczy, ludzie do niego wsiadają i jadą dalej. Praktyka stosowana we wszystkich cywilizowanych krajach. U nas trzeba czekać kilkanaście minut na przesiadkę! Oczywiście u nas musi być ZAWSZE inaczej!

 2. 2
  +8
  ~ popieram
  Sobota, 07.04

  I odwrotnie - przy Alstomie!!!!

 3. 3
  0
  ~ kierman
  Sobota, 07.04

  A jak autobus stoi w korku to nie darady tak zrobić, żeby z tramwaju prosto do autobusu się przesiąść :)

 4. 4
  +8
  ~ pasażer
  Sobota, 07.04

  Jak wyrusza z przystanku początkowego to jak może stać wcześniej w korku? Korek to siła wyższa, wystarczyło rozkład dopasować, że jak tramwaj przyjeżdża to za 2-3 minuty odjeżdża w dalszą trasę autobus zastępczy. Tramwaje są co kilka minut a autobusy co 20! I Jak ma takie opóźnienie, że nienadąży zawrócić na pętli to o czym my w ogóle mówimy. Dwa autobusy na jednej linii zastępczej to jest po prostu żenada... Żadnej organizacji, wszystko zrobione na odwal.

 5. 5
  +6
  ~ turban
  Sobota, 07.04

  elblaskie organizacje i instytucje tzn zkm,tramwaje elblaskie jak i obecna ekipa rzadzaca z nowaczykiem i jego przydupasami na czele to niedorajdy zyciowe i partacze! czego sie nie dotkna to spieprza, nie potrafia nizego rozwiazac w sensowny sposob.Zgodnie z haslem elblag przyspiesza nalezaloby czym predzej zrobic referendum i przyspieszyc wyrzucenie tego popapranca z UM dla dobra miasta. Przyspieszmy likwidacje tego szamba i cwaniactwa

 6. 6
  0
  ~ ELBLĄG TO MOJE MIASTO.WARSZAWA TO MOJE DRUGIE MIASTO.
  Sobota, 07.04

  A ja tam nie narzekam na komunikacje miejską :-) Ale w Elblągu są korki,w Warszawie są duże korki i tam można ponarzekać ale nie w Elblągu.Nie miejcie pretensji do Zarządu Komunikacji Miejskie,kierowców autobusów i do motorniczych-oni wykonują swoją pracę i to bardzo dobrze się sprawują.Miejcie pretensje do kierowców samochodów osobowych-to oni powodują największe utrudnienie w ruchu drogowym.

 7. 7
  +3
  ~ qwez
  Sobota, 07.04

  Zdjęcie nr 8 idealnie odwzorowuje sytuację zastępczej komunikacji. TRAGEDIA!

 8. 8
  +9
  ~ nauczka
  Sobota, 07.04

  Jest nauczka na przyszłość -budować jak najszybciej tory na ul.12 Lutego !!!!!!!!

 9. 9
  +4
  ~ malutka
  Sobota, 07.04

  Jestem pełna uznania dla p.Góreckiego który jak zwykle mówi "wszystko jest w porządku" a na pewno nie jest Przykład 18 rano kurs 6,08 6,28 6,30 6,48 czy ktoś pomyślał że w odstępie 2 minut jedzie autobus za autobusem a potem 18 min przerwy no chyba coś nie tak Od kliku lat 18 jeszcze ani razu nie przyjechała punktualnie na ul. Rawską tam od 15 lat wsiadam do autobusu/ Druga sprawa komunikacja zastępcza ma opoznienia w granicach 8-10 min ito jest też jest Ok bo chyba nie/ Trzecia sprawa skąd w ZKM są takie rzęchy to zakrawa na kryminał zimą autobusy nie grzeją bo nie mają ogrzewania a wiosną te same autobusy dają ogrzewanie na 100% chodzi mi w szczególności o 18

 10. 10
  +2
  ~ jim
  Sobota, 07.04

  zaraz zaraz- czy jesli chodzi o 18 wlasnie nie chodzilo o to zeby byla czesciej? przynajmniej tak jest na stronie zkm. jesli nie moge 5 z ogolenj dojechac do szkoly na saperow to wsiadam do osiemnastki... malutka - zastanow sie- jesli ulice sa zakorkowane to jak autobus ma przyjechac na czas skoro tez po tych ulicahch jezdzi - przeciez autobusy nie lataja :P

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.