Czwartek, 30.05.2024, Imieniny: Joanna, Feliks, Ferdynand
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPOŁECZNE

Klepsydra Szpitala Miejskiego zawisła w Elblągu - zobacz zdjęcia z nocnej akcji

03.04.2012, 07:01:24 Rozmiar tekstu: A A A
Klepsydra Szpitala Miejskiego zawisła w Elblągu - zobacz zdjęcia z nocnej akcji

W nocy z poniedziałku (2 kwietnia) na wtorek, w Elblągu zawisły dość nietypowe klepsydry. Ich niezwykłość wiąże się  z tym, że informują o śmierci instytucji, a dokładnie Szpitala Miejskiego im. Jana Pawła II.

Na taki pomysł wpadli pracownicy Szpitala Miejskiego, którzy obawiają się, że prywatyzacja Szpitala doprowadzi do jego zamknięcia. Przypomnijmy, że 29 marca, na wniosek Pracowników Szpitala Miejskiego w Elblągu, Związki Zawodowe zawiesiły swój udział w pracach Zespołu do spraw opracowania docelowego modelu funkcjonowania Szpitala Miejskiego Spółka z o.o. jako Szpitala Matki i Dziecka oraz zażądały wstrzymania prac tego Zespołu. Na 290 pracowników Szpitala Miejskiego, 210 podpisało się pod tym oświadczeniem.

Dziś, 3 kwietnia, po Radzie Społecznej przedstawiciele Związków mają spotkać się z wiceprezydentem Tomaszem Lewandowskim, aby ustalić pakiet socjalny dla pracowników. Do Świąt Wielkanocnych ma również dojść do spotkania wiceprezydenta Lewandowskiego z całą załogą szpitala, podczas którego ma on odpowiedzieć na nurtujące pracowników pytania.

Pracownicy postanowili jednak, że jeszcze przed spotkaniem pokażą dosadniej swój niepokój, dlatego na klepsydrze umieścili napis „Służył mieszkańcom Elbląga 108 lat” i podali 2012 rok, jako rok śmierci Szpitala.

Początkowo chciano powiesić klepsydrę na ścianie Szpitala, jednak działacze Ruchu Palikota w Elblągu zaproponowali, żeby akcję rozszerzyć na całe miasto. Nieoficjalnie wiemy, że w Elblągu zostało powieszonych 100 plakatów oraz 20 bilbordów, a fundusze na ten cel pochodzą od pracowników Szpitala.

Jak podkreślą członkowie Ruchu Palikota akcja nie ma nic wspólnego z przyjazdem posła Janusza Palikota do Elbląga. Poseł spotka się z Elblążanami we środę, 5 kwietnia, o godz. 17:00, w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych przy ul. Traugutta 91. – Chodzi tylko i wyłącznie o prywatyzację Szpitala – mówią.

Jaki skutek przyniesie oplakatowanie miasta w klepsydry jednoznacznie sugerujące, że nastał koniec Szpitala Miejskiego? Czy przyspieszy to rozmowy pracowników Szpitala z władzami miasta? O skutkach akcji będziemy informować na bieżąco.
 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 4

%0.0 %100.0
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 1 )


Galeria / Nocna akcja wieszania Klepsydr Szpitala Miejskiego ( zdjęć 10 )
Dodano: 2012-04-03 |  
0

Komentarze do artykułu (18)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +15
  ~ elblążanka
  Wtorek, 03.04

  Nowaczyka i całą jego świtę należy wywieźć z naszego miasta raz na zawsze

 2. 2
  +9
  ~ za
  Wtorek, 03.04

  Robią wrażenie...to trzeba przyznać, oj robią. brrrr miałem dreszcze. Pracownicy Szpitala - JESTEM Z WAMI.

 3. 3
  +8
  ~ PiS Elbląg
  Wtorek, 03.04

  W biurze Prawa i Sprawiedliwości w Elblągu przy ul. 1 Maja 2, zbierane są podpisy w sprawie nie przekształcania Szpitala Miejskiego im Jana Pawła II. Platforma Obywatelska planuje przekształcenie szpitala w spółkę do końca kwietnia i sprzedaż udziałów do końca czerwca. W tak skomercjalizowanej placówce nie będzie miejsca na tak niedochodowe oddziały, jak zakład opiekuńczo-leczniczy czy oddział zakażny. Mają być uruchomione krótko pobytowe, za to dobrze płatne procedury kardiologiczne, bo są one dochodowe. A był to szpital, którego docelowym modelem miał być Szpital Matki i Dziecka. Nie pozwólmy na prywatyzację !!!

 4. 4
  --1
  ~ Rafał Traks
  Wtorek, 03.04

  Pisałem na ten temat w moim tekście. Zapraszam do zapoznania http://www.traks.elblag.pl/2012/03/czy-platforma-obywatelska-marginalizuje-region-elblaski/

 5. 5
  0
  ~ palikotka
  Wtorek, 03.04

  wszyscy piszą...A RUCH PALIKOTA DZIAŁA

 6. 6
  0
  ~ zombi
  Wtorek, 03.04

  Ruch Palikota robi wrażenie, że działa tak samo Janusz chciał wam "sprzedać" emerytury pod płaszczykiem badań. To, że szpital pada to wina pani która wywiała do Warszawy a blokowała przekształcenia od początku

 7. 7
  +3
  ~ ufiasty
  Wtorek, 03.04

  Oj Zombi masz rację. Ruch Palikota robi wrażenie. Mi też się podobają ich działania. dobrze, że się wstrzymali od głosu przy reformie emerytalnej, że nie głosowali jak PO i PSL...uffff

 8. 8
  --1
  ~ dociekliwiec
  Wtorek, 03.04

  1. w środę 2. środa to czwarty a nie piąty

 9. 9
  +1
  ~ anonim
  Wtorek, 03.04

  A kiedy ten pogrzeb będzie

 10. 10
  --14
  ~ anonim
  Wtorek, 03.04

  ZLKIDOWAĆ, PRZYNOSI STRATY, ZLIKIDOWAĆ, JAKI INWESTOR PRZYJDZIE NA TAKIE ZAPROSZENIE, ŻENADA, ZLIWIDOWAĆ I NIE TRACIĆ WIĘCEJ NASZYCH PIENIĘDZY, NIKT TAM NIE PRACUJE ZA DARMO, A ZA TAKĄ KASĘ DOKŁADANĄ CO ROKU WIELE MOŻNA ZROBIĆ!!!

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.485985994339