Niedziela, 26.03.2023, Imieniny: Teodor, Emanuela, Larysa
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Mieszkańcy Browarnej mają dość (aktualizacja)

11.02.2014, 07:00:17 Rozmiar tekstu: A A A
Mieszkańcy Browarnej mają dość (aktualizacja)
źródło: robertturlej.pl

Koszmar mieszkańców przy ul. Browarnej trwa cały czas i niestety nic nie zapowiada, że szybko się skończy. Gdy w grudniu na prośbę mieszkańców wnioskowałem do Prezydenta o utwardzenie terenu pomiędzy budynkami mieszkalnymi a siedzibą Vectry sądziłem, że interwencja będzie szybka i skuteczna. Niestety, myliłem się.

Okres jesienny a obecnie zimowy to istna katastrofa dla wielu osób mieszkających w pobliżu remontowanej drogi. Niewiele wyszło z deklarowanych obietnic o przyspieszeniu robót, a także zwiększeniu nadzoru nad inwestycją. Bałagan jaki panuje przy modernizacji drogi 503 cały czas nie ulega zmianie. Nie tylko mieszkańcy mają utrudniony dojazd, ale także służby ratunkowe. Kiedy to się wreszcie skończy?

Po moim wniosku naprawiona została jedynie zniszczona studzienka. W odpowiedzi Prezydenta z dnia 16 stycznia dowiedziałem się, że „po zakończeniu robót na ul. Browarnej od Vectry do zajezdni tramwajowej teren pomiędzy budynkiem Vectry, a budynkiem nr 38 przy ul. Browarnej zostanie doprowadzony do stanu poprzedniego, a wzdłuż ul. Browarnej wykonany zostanie docelowy chodnik, który połączony zostanie z chodnikiem w kierunku ul. Donimirskich”.

Dlaczego remont tego niewielkiego terenu uzależniony jest od zakończenia robót aż do zajezdni tramwajowej? Czy w takim razie mieszkańcy przy ul. Browarnej 38 mają w takich warunkach nadal mieszkać jeszcze przez co najmniej pół roku? Panie Prezydencie, mieszkańcy mają już dość.

Mają dość ciągłego chodzenia po błocie, skakania przez kałuże, zwracania uwagi, aby nie skręcić nogi na śliskim podłożu.

Przyłączam się do głośnego apelu mieszkańców i składam kolejny wniosek do Prezydenta o przywrócenie normalności przy Browarnej 38.

 

Robert Turlej

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Aktualizacja:

Jak poinformowała Monika Borzdyńska, rzecznik prasowy w Biurze Prezydenta Miasta, kilka dni temu odbyło się spotkanie urzędników miejskich i przedstawicieli firmy Eurovia, którzy to zobowiązali się do cyklicznego wysypywania na newralgicznych cześciach ul. Browarnej, w miejscach nieutwrdzonych tłucznia, w celu zachowania ciągu pieszego suchego. Taki tłuczeń został wysypany m.in. wczoraj.

Oceń tekst:

Ocen: 9

%22.2 %77.8


Komentarze do artykułu (26)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +7
  ~ majka
  Wtorek, 11.02

  proszę zobaczyć jak jest koło I LO, żeby przejść od ABB do pl.Słowiańskiego, można się taplać w błocie dosłownie!

 2. 2
  --11
  ~ ziomeq
  Wtorek, 11.02

  Juz nie macie o czym pisac ? logicznym jest, ze jak sa roboty drogowe to dla kilku mieszkanców nie zepną dupy i nie beda specjalnie dla nich konczyć ten odcinek, który ""utrudnia"" życie.

 3. 3
  +5
  ~ ng
  Wtorek, 11.02

  Roboty? To sie dzieje od paru lat i sie nie zmienia. Głupotą było wszystko burzyć i robić zamiast po kolei każdy kawałek. Nie mieszkasz na ul Browarnej widocznie nie wiesz że mieszkańcy tamtej okolicy nie mogą w normalny sposób dostać sie do miasta. Po drugie na piechote przez tą ulicę nie ma mowy o ubrudzeniu obuwia. Nie wspominając już o centrum Elbląga czyli Placu Słowiański, tam, również jest masakra jescze przy poczcie głównej miasta. I to sie dzieje od dwóch lat. Także Prezydencie przestań cudować te swoje Karty rodzinne, Plany jakieś z nieba wzięte tylko napraw podstawowe sprawy w Elblągu bo mieszkańcy nie mają jak chodzić! Ty sie wozisz autem, nie każdego na to stać

 4. 4
  +5
  ~ inc
  Wtorek, 11.02

  panie turlej niech pan postawi jakies znaki...ławke może///no i jakiś autorski fotoreportaz

 5. 5
  +3
  ~ eks
  Wtorek, 11.02

  to jakas kpina a ***oza podwyzki rozdaje swoim nierobom .A puscic ich na piechote po browarnej ....................

 6. 6
  +20
  ~ obserwator
  Wtorek, 11.02

  Na ulicy Browarnej krawężniki poniemieckie były z kamienia. Czy są one wykorzystane do przebudowy? Czy znikają gdzieś w nie wyjaśnionych okolicznościach?

 7. 7
  --6
  ~ wiza
  Wtorek, 11.02

  Czy tylko mieszkańcy ul. Browarnej mają dość nieudacznictwa pana Wilka?

 8. 8
  +11
  ~ mia
  Wtorek, 11.02

  mam wrażenie, że większym nieudacznikiem jest ktoś, kto piastując ciepłą posadkę wypisuje idiotyczne anonimowe komentarze... ;)

 9. 9
  +4
  ~ mieszkaniec Elbląga
  Wtorek, 11.02

  To nie tylko wina p.Wilka ale tych osób z nadzoru dlaczego nie są wyciągnięte od kierownika robót ,przecież to on odpowiada za zabezpieczenie terenu budowy,odcinka a słynna Eurovia powinna płacić kary potężne to może by coś do tych ich głów dotarło żeby prace planować anie wszystko rozwalić i w jednym dniu pogrzebać w jednym miejscu a w drugim dniu znów gdzie indziej niech wezmą wzór ze skańskiej firmy jest ład,rzetelność i praca wre.

 10. 10
  +12
  ~ iii
  Wtorek, 11.02

  nieudacznictwo Pana Wilka? a ile on jest prezydentem? kto rozpczął fantastyczny remont ulic, bez jakiegokolwiek przemyślenia tematu? bo zdaje się nie tylko Browarna była i jest remontowana. poprzednia ekipa zdaje się miała więcej czasu niż aktualny prezydent

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1535000801086