Czwartek, 30.05.2024, Imieniny: Joanna, Feliks, Ferdynand
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii EUROVIA

"Zdecydowanie zbyt duże i nieuzasadnione koszty ponoszone są na prace przy 503 i 504"

09.01.2014, 11:01:24 Rozmiar tekstu: A A A
 "Zdecydowanie zbyt duże i nieuzasadnione koszty ponoszone są na prace przy 503 i 504"
fot. Adrian Woźniakowski

 - Już po raz kolejny podnoszę problem przebudowy dróg 503 i 504. Są to inwestycje o dużym znaczeniu dla Elbląga, a ich realizacja budzi wśród mieszkańców naszego miasta poważne zastrzeżenia - zaznaczył wiceprzewodniczący Rady Miejskiej, Sławomir W. Malinowski, podczas swojego wystąpienia w trakcie grudniowej sesji RM.

Radny prosił prezydenta Jerzego Wilka o udzielenie informacji nt. tego, w jaki sposób zostały sformułowane w umowach na roboty budowlane na drogach 503 i 504 zapisy dotyczące wykonania koniecznych robót dodatkowych, jaki przewidziano tryb ustalania i przyjmowania cen jednostkowych w kosztorysach szacunkowych na roboty dodatkowe (w umowie lub odrębnym porozumieniu) oraz wykazu osób odpowiedzialnych za przygotowanie projektów umów na roboty budowlane na drodze 503 i 504.

- Jednocześnie proszę o przekazanie kopii pełnej dokumentacji dotyczącej robót dodatkowych wykonanych przy przebudowie drogi nr 503 i 504, tj. protokołów konieczności wraz z kosztorysami szacunkowymi robót koniecznych, protokołów z obmiaru podwykonawczych robót zatwierdzonych przez odpowiedniego inspektora nadzoru oraz protokołów odbioru robót wraz z zatwierdzonymi kosztorysami powykonawczymi - wymieniał Sławomir W. Malinowski.

Uzasadniając powód złożenia interpelacji dotyczącej realizacji inwestycji przebudowy dróg 503 i 504 radny stwierdził - W przekonaniu radnych i mieszkańców Elbląga, zdecydowanie zbyt duże i nieuzasadnione koszty ponoszone są przez miasto na prace dodatkowe przy modernizacji dróg nr 503 i 504 - podkreślił. - W otrzymanej odpowiedzi na poprzednią interpelację w sprawie wykonywania robót dodatkowych nie uzyskałem wystarczających informacji pozwalających ocenić, czy inwestycja została przygotowana w należyty sposób oraz czy wykonane prace były faktycznie nieprzewidziane i niezbędne do realizacji zadania, a poniesione z tego tytułu wydatki były w pełni uzasadnione, adekwatne do zakresu wykonanych zadań, koszty zaś ustalone w sposób racjonalny, oszczędny i poddany niezbędnej kontroli ze strony Inżyniera Kontraktu i służb miejskich.

Gdy tylko Sławomir W. Malinowski uzyska odpowiedź od prezydenta Jerzego Wilka poprosimy wiceprzewodniczącego RM o jej udostępnienie i komentarz.
 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 24

%79.2 %20.8


Galeria / Prace przy 503 i 504 ( zdjęć 60 )
Dodano: 2014-01-08 | fot. Adrian Woźniakowski
0

Komentarze do artykułu (51)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --17
  ~ ale chała
  Czwartek, 09.01

  Stronniczość tej gazety i dziennikarzy jest widoczna w galaktyce. No ta lepiej ju teraz napiszcie, ze przyjada z Ekwadoru konczz 502 i 503.

 2. 2
  +7
  ~ ocena
  Czwartek, 09.01

  A ja uważam ,że są najbardziej rzetelni,każdy kto chce może zaprezentować swoje poglądy,wyrazić opinię.Nie to co dziennik elbląski - faworyzuje tylko PIS

 3. 3
  +18
  ~ turban
  Czwartek, 09.01

  ostatnio byłem na przejazdzce rowerowej przez nadbrzeze, suchacz, kadyny ,łecze. to co zobaczylem na tej drodze przyprawilo mnie o szok! po polozeniu kilku warstw nawierzchni stwierdzono ze zapomnieli zrobic przejsc dla zab, wiec co? pocieli droge zrobili przepusty co kilkadziesiat metrow i polozyli na to asfalt, w wyniku tego powstaly szczeliny po nacieciach, w ktore wlasnie wlatuje woda. wystarczy ze przyjdzie lekki mroz i to wszystko porozsadza! cala droga za rok bedzie do remontu ,albo nawet i pod koniec zimy zanim poloza ostateczna warstwe. w suchaczu tak zwezyli droge rpzy punkcie widokowym ze nie moga sie tam minac dwa auta, wczesniej bylo szerzej. czy ktos nad tym czuwa? jest tam jakis nadzor? przeciez ta przebudowa to fuszerka!

 4. 4
  +12
  ~ troll
  Czwartek, 09.01

  oglądając zdjęcia zamieszczone ale także osobiście oglądam postępy prac zawsze się zastanawiam kto , jakimi siłami dokonał tak gigantycznego bałaganu na tej budowie bo przecież nie tych dwóch ze zdjęcia 42 i 45 bo oni przecież tylko siedzą i palą sobie papieroski i na pewno nie daliby rady dokonać totalnego roz...nia połowy miasta . Zdjęcia pokazują totalny bałagan jak za czasów budowy podwalin socjalizmu, jedyna różnica że tam było sporo budowniczych w gumofilcach a tu nie widać nijakiej siły roboczej tylko efekt ..sam nie wiem czemu służącego bałaganu i niedokończoności .

 5. 5
  --3
  ~ odwołać Wilka
  Czwartek, 09.01

  teraz jest sto razy gorzej jak za poprzedniej władzy, a wtedy Wilk i reszta towarzystwa krytykowali, sami są prawdziwymi nieudacznikami, taka prawda...

 6. 6
  +12
  ~ adaś
  Czwartek, 09.01

  @turban - czuwają harcerze ze związku "łapownictwa elbląskiego". - Myślisz że kogoś to obchodzi ? firma która wykonuje te roboty zniszczyła wszystkie okoliczne drogi ! drogami o nośności do 6-8t. dowozili materiały wywrotkami 40 tonowymi. rezultaty widac drogi się r o z j e c h a ł y !!

 7. 7
  +2
  ~ elblązanin
  Czwartek, 09.01

  jak widzimypan Malinowski zaczyna kampanię wyborczą chce zostać prezydentem Elbląga ale myli osoby odpowiedzialne za remont tych dróg powinien zgłosić się do pana Nowaczyka on te umowy podpisywal i redagował!!nie ten adres, ten syf po POpaprańcach musi sprzątać Pan.Wilk i za nich się tłumaczyć

 8. 8
  +24
  ~ rejtan
  Czwartek, 09.01

  ta firma Eurovia to najgorszy syf jaki w swoim życiu widziałem!!!!!!!!!!!!!!!!!! straszliwi bałaganiarze potworne marnotrawstwo materiałów ,brak słów.Pan prezydent powinien dokładnie wyegzekwować kary za nie dotrzymanie terminów [jezeli takie jaś fasola zawarł w umowach] i dokonac szczegółowego do bólu tych prac!!!!!!!!!!!!A tak na marginesie to podobno ta bałaganiarska firma jest w stanie upadku????????????????

 9. 9
  +14
  ~ Tora
  Czwartek, 09.01

  Takie bezrobocie w kraju zimy nie ma a oni budują i budują brak albo gospodarza dobrego albo o coś innego tu chodzi.

 10. 10
  +12
  ~ elblążanin/patriota
  Czwartek, 09.01

  POwrot do prl-u, wtedy przecież też wszystko tak długo budowali i budowali... Ps. redakcjo zamiata czekac na odpowiedx Wilka w tej sprawie, to spytajcie się nowaczyka, przeciez to on zawieral umowy i jest odpowiedzialny za ten balagan - robiliście z nim "ekskluzywny" wywiad i nie zapytaliście o to? Pędźcie teraz naprawić swój błąd ;P

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2753269672394