Piątek, 10.07.2020, Imieniny: Amelia, Filip, Witalis
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama

TABELE I WYNIKI: SEZON 2019/2020

Piłka nożna

»   II liga

»   III liga - grupa I

Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPORT

Sypnęło niespodziankami na koniec (fotoreportaż)

17.08.2007, 11:09:47 Rozmiar tekstu: A A A
Sypnęło niespodziankami na koniec (fotoreportaż)


Wczoraj elblążanie pożegnali V Memoriał Wagnera, który od dziś rozgrywany będzie w Olsztynie. Pożegnali, ale za to w jakim stylu. Na zakończenie w Elblągu odbyły się dwa niezwykle emocjonujące spotkania. W pierwszym Słowacja niespodziewanie ograła Holandię 3-2, a w drugim Niemcy sprawili sporą niespodziankę wygrywając z wyżej notowaną Serbią 3-1.


Na obu pojedynkach wspaniałą atmosferę stworzyli elbląscy kibice, którzy gorąco zagrzewali do boju każdą z drużyn. Docenili to sami siatkarze oraz trenerzy grających w Elblągu ekip. – Ukłon w stronę kibiców, za tak wspaniałą atmosferę. Macie tu świetną halę i kibiców – powiedział po meczu kapitan reprezentacji Niemiec Frank Dehne.

Elblążanie w drugim dniu turnieju mieli okazję oglądać dwa ciekawie zapowiadające się mecze. W pierwszym pogromcy Serbów – Holendrzy spotkali się ze Słowacją, która w pierwszym dniu nieznacznie, bo w tie-breaku, przegrała w Ostródzie z Polską. Faworytem w tym spotkaniu byli Pomarańczowi, jednak jak pokazało życie, na tym turnieju wszystko może się zdarzyć i zdarzyło się. Już pierwszy set pokazał, że dobry mecz Słowaków z Polakami nie był tylko przypadkiem. Nasi południowi sąsiedzi kontrolowali wydarzenia na boisku i po emocjonującej końcówce wygrali go 26-24. 

W drugim secie rozjuszeni Holendrzy z minuty na minutę powiększali swoją przewagę i dosyć łatwo wygrali 25-19. Trzecia partia była już bardziej wyrównana, jednak to Holandia znów wyszła z niego zwycięsko, wygrywając 25-22. W kolejnym secie do gry wrócili Słowacy, którzy w pewnym momencie prowadzili z Holendrami nawet 10 „oczkami”. Na pierwszą przerwę techniczną Słowacja schodziła wygrywając 8-3, na drugą z kolei już 16-8. Całkowicie rozbici reprezentanci z kraju tulipanów, ostatecznie przegrali czwartą partię 17-25 i o wszystkim zdecydować miał tie-break. Tu Holadnia tylko na początku zdołała objąć prowadzenie (2-1), z czasem Słowacy wypracowali sobie 1-2 punktową przewagę i nie oddali ją do samego końca pogrążając Pomarańczowych 15-12, a w całym meczu 3-2. 

W wieczornym meczu, przy większej publiczności i jeszcze lepszej atmosferze Niemcy zmierzyli się z Serbią. Pojedynek obu drużyn można było śmiało nazwać najlepszym spośród wszystkich rozgrywanych w naszym mieście. Mecz miał niesamowicie zacięty charakter. Mimo iż po dwóch setach Niemcy prowadzili 2-0, a w trzecim bliscy byli zakończenia pojedynku na swoją korzyć, to Serbowie walczyli do samego końca. 

Na początku pierwszego seta mecz miał wyrównany przebieg. Po pierwszej przerwie technicznej nasi zachodni sąsiedzi wygrywali 8-7, po kolejnej już 16-11. W końcówce Serbowie zdołali jeszcze wyrównać do wyniku 20-20, ale ostatnie słowo należało do Niemców, którzy zwyciężyli 25-22. Drugi set był jeszcze bardziej wyrównany i przez większą część jego trwania obserwowaliśmy grę punkt za punkt. W jego końcówce, wygrywając 25-23, lepsi okazali się ponownie Niemcy. W trzecim secie przy wysokim prowadzeniu 19-14, gdy wydawało się, że nic już nie jest w stanie odebrać Niemcom zwycięstwa, reprezentanci Serbii zdobyli 6 kolejnych punktów i wyszli na prowadzenie 20-19. Do samego końca tej partii trwała zacięta i emocjonująca walka, z której zwycięsko na przewagi wyszli Serbowie (28-26). Co warto podkreślić, wielkiego wsparcia Serbom udzielili elbląscy kibice, którzy głośno dopingując ten zespół przyczynili się do przedłużenia spotkania o kolejny set. W czwartej partii minimalną przewagę posiadali Niemcy, którzy na obie przerwy techniczne schodzili z jednopunktowym prowadzeniem – najpierw 8-7, a później 16-15. Ostatecznie także i ten set zakończył się ich zwycięstwem 25-22, a cały pojedynek 3-1. 

Wyniki II dnia Memoriału Huberta Jerzego Wagnera:

Holandia - Słowacja 2-3 (24-26, 25-19, 25-22, 17-25, 12-15)

Niemcy – Wielka Brytania 3-1 (25-20, 24-26, 25-16, 25-20).

Niemcy - Serbia 3-1 (25-22, 25-23, 26-28, 25-22)

Klasyfikacja turnieju po dwóch dniach:

1. Niemcy

2. Polska

3. Holandia

4. Słowacja

5. Serbia

6. Wlk. Brytania

III dzień turnieju – 17 sierpień (piątek) – mecze w Olsztynie

Niemcy - Słowacja (godz. 14)

Polska - Holandia (godz. 17)

Serbia - Wielka Brytania (pół godziny po drugim meczu)

To już niestety koniec memoriałowych zmagań siatkarzy w Elblągu. Jak podkreślali zawodnicy, organizatorzy i międzynarodowi obserwatorzy elbląska publiczność wypadła bardzo dobrze. Nie wykluczone więc, że za rok do naszego miasta zawita, tak oczekiwana przez wszystkich reprezentacja Polski.

Fot. d-ave

Rafał Kadłubowski
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Galeria / Serbia-Niemcy ( zdjęć 29 )
Dodano: 2007-08-17 | Fot. Dawid Połczyński
0

Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.