Piątek, 7.10.2022, Imieniny: Petra, Fryderyka, Artur
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama

TABELE I WYNIKI: SEZON 2022/2023

Piłka Nożna

»   II liga

»   III liga - grupa I

Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPORT

Cztery medale Igora Janika

21.09.2022, 12:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Cztery medale Igora Janika
Fot. www.pzszach.pl

Igor Janik, szachista z Elbląga, pierwszy w historii arcymistrz z naszego miasta, po raz kolejny pokazał doskonałą formę. Podczas Akademickich Mistrzostw Świata w Antwerpii (Belgia) wywalczyły cztery medale, w tym jeden złoty oraz trzy srebrne. Igor jest sportowym stypendystą Miasta Elbląg.

 

Akademickie Mistrzostwa Świata odbyły się w Antwerpii w dniach 12-17 września br. Reprezentacja Polski na te zawody liczyła ośmioro szachistów. W tym gronie był Igor Janik, na co dzień reprezentujący klub Hetman Elbląg, student Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. 22-letni szachista z Elbląga podczas zawodów w Antwerpii wywalczył cztery medale. Ten najcenniejszy, złoty, zdobył drużynowo w szachach błyskawicznych (skład drużyny Alicja Śliwicka, Honorata Kucharska, Igor Janik). Elblążanin wywalczył również trzy srebrne medale: indywidualnie w szachach klasycznych oraz błyskawicznych i drużynowo w szachach klasycznych (skład Igor Janik, Anna Kubicka, Katarzyna Dwilewicz).

 

Igor Janik trenuje szachy od ponad 16 lat. Na swoim koncie ma wiele sukcesów, m.in. medali na mistrzostwach Polski juniorów w szachach szybkich, błyskawicznych i klasycznych. W swojej karierze reprezentował Polskę na mistrzostwach świata i Europy, zdobył m.in. brązowy medal w szachach szybkich na mistrzostwach Europy juniorów w Tallinie w 2013 roku, srebrne medale w szachach klasycznych na mistrzostwach świata juniorów do 18 lat w Pradze w 2016 roku oraz na MŚ juniorów w szachach klasycznych i szybkich w Porto Carras (Grecja) w 2018 r. Jest także brązowym medalistą Olimpiady Szachowej.

 

Jest sportowym stypendystą Miasta Elbląg, za wysokie wyniki sportowe był kilkukrotnie nagradzany w ostatnich latach przez Prezydenta Elbląga Witolda Wróblewskiego.

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0922000408173