Niedziela, 24.09.2023, Imieniny: Dora, Gerard, Teodor
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama

TABELE I WYNIKI: SEZON 2023/2024

Piłka Nożna

»   II liga

»   III liga - grupa I

Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPORT

Rowerowe odwiedziny pasłęckiego kirkutu

06.08.2022, 15:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Rowerowe odwiedziny pasłęckiego kirkutu
Fot. MOSiR

Jedna z wakacyjnych wycieczek będzie nieco dłuższą jazdą do Pasłęka, gdzie obejrzymy rzadko spotykany w naszym regionie kirkut, czyli żydowski cmentarz. To nieco tajemnicze miejsce jest ukryte na terenie miasta i nasza wycieczka będzie okazją, aby poznać do niego drogę. Start w najbliższą niedzielę o godz. 10.

 

Wycieczka rozpocznie się w Elblągu, następnie udamy się przez Przezmark, Komorowo Żuławskie i Węzinę do Pasłęka. Na wjeździe zajrzymy na tamtejszy cmentarz żydowski. Jest to miejsce bardzo zadbane przez pasłęcką młodzież. Na jego terenie znajdują się nagrobki, z których najstarszy ma ponad półtora wieku. Po odwiedzinach kirkutu skierujemy się na pasłęckie Stare Miasto, gdzie odwiedzimy – każdy na swój koszt – jedną  z tamtejszych lodziarni. 


Powrót do Elbląga będzie odbywał się przez Mariankę,  Borzynowo i Pomorską Wieś, czyli będzie trochę pod górę.  Nasza jazda zakończy się przy rondzie na ulicy Rawskiej/Łęczyckiej. Zobacz mapę - 50 km.  Na trasie będzie dominował asfalt różnej jakości, zaliczymy też krótki odcinek gruntowy. Tempo jazdy będzie bardzo spokojne, dopasowane do dość długiej trasy. W trakcie wycieczki przewidywane są krótkie przerwy na jedzenie czy robienie zdjęć. Dłuższy postój będzie w Pasłęku. Zapraszamy wszystkich chętnych do aktywnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu! Udział w wycieczce, która zakończy się około godz. 16, jest bezpłatny. 


Każdy z rowerzystów i rowerzystek powinien zadbać o dobry stan techniczny swojego roweru. Należy zabrać ze sobą podstawowe akcesoria rowerowe tj. dętkę, łatki, pompkę i klucze. Szczególnie zalecamy posiadanie kasku. Wycieczka odbędzie się bez względu na pogodę, w związku z tym prosimy pamiętać o ubraniu się stosownie do pory roku i warunków. Rekomendujemy jazdę na rowerach górskich (MTB) oraz trekkingowych i gravelowych wyposażonych w bieżnikowane opony i działające przerzutki. 


Ruszamy w niedzielę, 7 sierpnia, o godz. 10:00 z ronda Bitwy pod Grunwaldem (dawne rondo Kaliningrad).
Zapraszamy do uczestnictwa w kolejnych, darmowych imprezach organizowanych w ramach programu „Wakacje z MOSiR-em”.

 

MOSiR

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.3976368904114