Środa, 5.10.2022, Imieniny: Igor, Placyd, Apolinary
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama

TABELE I WYNIKI: SEZON 2022/2023

Piłka Nożna

»   II liga

»   III liga - grupa I

Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPORT

Ostatni dzień zapisów na biegi przełajowe 

09.09.2021, 15:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Ostatni dzień zapisów na biegi przełajowe 

Już w najbliższą niedzielę (12.09) Bażantarnia stanie się centrum elbląskich biegów. Tego dnia odbędą się tam aż trzy wydarzenia. Nie zabraknie atrakcji ani dla dzieci, ani dla dorosłych. Do czwartku włącznie można zapisać się na poszczególne zawody, z których całkowity dochód zostanie przekazany na wyjątkowy, charytatywny cel. Na liście startowej jest już prawie 300 osób.

Impreza wystartuje pod nazwą „I Mistrzostwa Elbląga w Biegach Przełajowych”. Na początek odbędzie się Bieg towarzyszący na dystansie 5 km. Po chwili ruszy Bieg dla dzieci i młodzieży od 2 do 16 roku życia. Trasy będą miały długość od 50-400 m, w zależności od kategorii wiekowej. Natomiast później na starcie ustawią się uczestnicy Biegu Głównego, tym razem na dystansie 10 km (dwie pętle po 5 km). Rywalizować będą na leśnych ścieżkach Bażantarni. A cel całego wydarzenia jest wzniosły, bowiem podczas zawodów trwać będzie zbiórka na rzecz sześcioletniej elblążanki – Mai.


Maja przyszła na świat w 2015 roku, 4 miesiące za wcześnie. Lekarze walczyli o jej życie. Udało się, jednak nie udało się uratować wzroku. Maja jest niewidoma. Skutkiem wcześniactwa są też zaburzenia psychoruchowe. Od początku przyjścia na świat wymaga wielu konsultacji specjalistycznych, rehabilitacji w tym bardzo drogich turnusów rehabilitacyjnych, szerokiej terapii logopedycznej. Rodzice oraz dziadkowie dowożą Maję do oddalonego o 60 km przedszkola dla dzieci niewidomych. Przed Mają oraz rodzicami jeszcze wiele lat rehabilitacji, starań by jak najbardziej usamodzielnić i przystosować do dalszego życia. Nie jest to łatwe zadanie, wymaga ogromnych nakładów finansowych. Z tego też powodu podjęliśmy decyzję o wsparcie ich w tej niełatwej drodze


- informuje Dorota Brzozowska ze stowarzyszenia "Wystarczy jeden uśmiech", które organizuje tę charytatywną akcję.


Biuro zawodów dla wszystkich biegów będzie się znajdowało w okolicach startu i mety na dużej polanie. Na Biegu głównym i Biegu towarzyszącym na 5 km dostępne będą dwa punkty nawadniania. W obu biegach prowadzony będzie elektroniczny pomiar czasu, obsługiwany przez profesjonalną firmę pomiarową, aczkolwiek klasyfikacja biegaczy będzie prowadzona tylko w Biegu głównym.

Wszyscy uczestnicy każdego z biegów otrzymają pamiątkowe medale. Pamiątkowe statuetki powędrują natomiast do trzech najlepszych zawodników i zawodniczek w klasyfikacji generalnej Biegu Głównego oraz w jego poszczególnych kategoriach wiekowych.

Program zawodów:

08:00 - otwarcie biura zawodów 
10:00 – start Biegu Charytatywnego 
10:10 – start Biegu dla dzieci i młodzieży 
10:30 – wydawanie posiłków dla uczestników Biegu Charytatywnego 
11:00 – start do Biegu Głównego 
12:00 – wydawanie posiłków dla uczestników Biegu Głównego 
12:30 – dekoracja zwycięzców w kategorii Open i kategoriach wiekowych Biegu Głównego 
13:00 – wręczanie nagród w konkursach 
 

Zgłoszenia na wszystkie trzy biegi będą przyjmowane do czwartku włącznie (9 września) jedynie za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej elektronicznezapisy.pl, gdzie znajduje się regulamin imprezy. Obowiązuje limit zgłoszeń. Opłata startowa w Biegu Głównym wynosi 50 zł, Biegu towarzyszącym na 5 km 20 zł, Biegu dzieci i młodzieży 10 zł, ale istnieje możliwość wpłacenia większych kwot, które wesprą sześcioletnią Maję.

Organizatorem wydarzenia jest: Stowarzyszenie „Wystarczy jeden uśmiech” w Elblągu, a współorganizatorami są: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu, Stowarzyszenie Krzewienia Sportu EL Aktywni, Team Karaś Elbląg. Partner Biegu jest Regionalne Centrum Wolontariatu w Elblągu.


Tekst i fot. Wystarczy jeden uśmiech, MOSiR
 

 

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2176730632782