Piątek, 28.01.2022, Imieniny: Walery, Radomir, Karol
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLICJA

Elbląg: Kierował mimo decyzji o cofnięciu uprawnień

09.09.2021, 10:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Elbląg: Kierował mimo decyzji o cofnięciu uprawnień

Pewien 28-latek z Elbląga, któremu cofnięto uprawnienia do kierowania mimo to jeździł dalej autem. W ciągu dwóch miesięcy (kwiecień i maj) został zatrzymany przez policjantów aż 5 razy. Wobec niego skierowano wniosek do sądu. Ten skazał go na 7 miesięcy pozbawienia wolności.


28-latkowi cofnięto decyzją Prezydenta Miasta Elbląga uprawnienia do kierowania. Decyzja taka zapada m.in. w sytuacji gdy przekroczymy prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. Mężczyzna mimo cofniętych uprawnień dalej jeździł autem. Był zatrzymywany do kontroli drogowych przy ul. Płk. Dąbka, Korczaka, Powstańców Warszawskich czy ul. Warszawskiej. Kierował różnymi autami. Najczęściej była to honda accord ale i zdarzały się kontrole gdy jechał fordem focusem czy renault laguną.  Sprawa 28-latka trafiła do sądu a ten wydał wyrok. 7 miesięcy pozbawienia wolności oraz 5 lat zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.


nadkom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

 


Art. 180a został dodany nowelizacją Kodeksu karnego, która weszła w życie w 2015 r. Zabrania on zachowania polegające na prowadzeniu pojazdów na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu pomimo wydanej decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami.
Za takie zachowanie sprawcy grozi grzywna, kara ograniczenia wolności, a nawet pozbawienia wolności do lat 2.  
Ponadto, w takim przypadku sąd obligatoryjnie orzeka zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych na czas od 1 roku do nawet 15 lat.

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (2)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ Dreptak
  Czwartek, 09.09

  zastanawiam się, dlaczego sąd nie korzysta z możliwości opublikowania danych osobowych skazanego - w wielu przypadkach byłaby to kara bardziej dotkliwa niż banalna grzywna;

 2. 2
  0
  ~ Rambo11
  Czwartek, 09.09

  Bezpornie musi on być niedorozwnięty więc jakim cudem zdobył prawo jazdy??? (w naszych czyli Elbląskich szkołach jazdy wszystko się załatwi)

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.9134418964386