Sobota, 23.10.2021, Imieniny: Marleny, Edwarda, Seweryna
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama

TABELE I WYNIKI: SEZON 2021/2022

Piłka Nożna

»   II liga

»   IV liga

Piłka ręczna

»   PGNiG Superliga Kobiet

Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPORT

Pierwsza edycja zawodów Cross Country dla dzieci i dorosłych już niebawem

06.06.2021, 14:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Pierwsza edycja zawodów Cross Country dla dzieci i dorosłych już niebawem

Po zeszłorocznym wjeździe na Górę Chrobrego, MOSiR zaprasza na kolejną rowerową imprezę. W niedzielę, 13 czerwca, w Bażantarni odbędzie się pierwsza edycja zawodów Cross Country dla dzieci i dorosłych. Dla najlepszych czekają efektowne medale i statuetki. Udział w zawodach jest bezpłatny.


Bażantarnia to nie tylko miejsce dla spacerowiczów. Teren tego pięknego parku to również idealna przestrzeń do uprawiania kolarstwa. Wycieczki rowerowe po malowniczych ścieżkach są coraz częstsze, a ukształtowanie terenu szczególnie zachęca fanów kolarstwa górskiego. Dla wszystkich amatorów tego rodzaju kręcenia korbami możliwość rywalizacji w takich pięknych warunkach będzie niezwykłą przyjemnością i dobrą zabawą.


Cross Country to najpopularniejsza forma rowerowej rywalizacji. Można sprawdzić swoje umiejętności na specyficznej trasie i nawierzchni, którą stanowią głównie pagórki, leśne przejścia czy trawa. A kontakt z naturą dodatkowo zachęca do udziału w zawodach. 


Podczas imprezy przygotowane będą trzy rodzaje tras, aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Najmłodsi uczestnicy, 0-6 lat, na biegowych i klasycznych rowerkach, wyruszą na trasę „dziecięcą”, wytyczoną na polanie z wiatami. Lekkie nierówności, trawiasta nawierzchnia, pozwoli na bezpieczne rozpoczęcie przygody z MTB. Druga trasa, czyli „krótka”, przebiega


 będzie między ową polaną i Restauracją Myśliwska. Będzie ona miała długość prawie 900 metrów, a każdy z zawodników pokona ją jeden raz. Pojadą na niej dzieci w wieku od 7 do 12 lat. Trzecia, „długa” trasa będzie wyzwaniem dla młodzieży od 13 roku życia oraz dla dorosłych rowerzystów. Wystartują oni przy wiacie Margitka i skierują się w stronę Góry Chrobrego. U stóp Góry zaliczą pętlę i podjadą w kierunku leśnictwa Dębica ulicą Chrobrego. Stamtąd szlakiem niebieskim do miejsca startu. Łączna długość tej trasy to 2,7 km. W zależności od poziomu, każdy będzie miał do wyboru jedną lub dwie pętle.


Dla najmłodszych przygotowane zostaną pamiątkowe medale za udział w imprezie, a dla najlepszych w innych kategoriach – statuetki. Wszyscy otrzymają pakiet startowy, z wodą, słodyczami i bananem. Na trasie będzie obowiązywał elektroniczny pomiar czasu Sport-Ident. 


Trasa krótka – MAPA 
Trasa długa – MAPA 


Regulamin, kategorie wiekowe i inne szczegóły dostępne TU
 

Program zawodów:
 

 • 9:00-10:30 – Biuro Zawodów, punkt informacyjny, zapisy, wydawanie pakietów startowych
 • 10:35-10:55 – Otwarcie zawodów, przywitanie uczestników, odprawa techniczna
 • 11:00 – 14:00 – Starty indywidualne zawodników wg. kategorii wiekowych
 • Od godziny 14:00 -  Dekoracje zawodników.
   

Zgłoszenia do zawodów ,,Bażantarnia XC” przyjmowane będą do czwartku, 10 czerwca, do godz. 12:00 na adres imprezy@mosir.elblag.eu. W treści maila należy podać imię i nazwisko, rok urodzenia, numer kontaktowy do uczestnika oraz informację o treści:

 

 1. Zgodnie z europejskim rozporządzeniem o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L nr 119, str. 11) wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych i wizerunku przez administratora danych - Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu, ul. Karowa 1, 82-300 Elbląg, dla potrzeb związanych z organizacją i promocją zawodów ,,Bażantarnia XC”.
 2. Podaję dane osobowe dobrowolnie i oświadczam, że są one zgodne z prawdą.
 3. Zapoznałem(-am) się z treścią klauzuli informacyjnej, w tym z informacją o celu i sposobach przetwarzania danych osobowych oraz prawie dostępu do treści swoich danych i prawie ich poprawiania.

Tekst i fot. MOSiR

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (2)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ Roman
  Niedziela, 06.06

  Kto wymyśla te trasy?

 2. 2
  0
  ~ Antek
  Poniedziałek, 07.06

  Ja. A co nie pasuje znowu.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.