Poniedziałek, 21.06.2021, Imieniny: Alicja, Marta, Alojz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama

TABELE I WYNIKI: SEZON 2020/2021

Piłka Nożna

»   II liga

»   III liga - grupa I

Piłka Ręczna

»   PGNiG Superliga Kobiet

Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPORT

Miała być ściła współpraca, a wyszło wielkie zamieszanie

03.03.2021, 15:25:56 Rozmiar tekstu: A A A
Miała być ściła współpraca, a wyszło wielkie zamieszanie

Wczoraj (2.03.) odbyła się konferencja prasowa, w której udział wzięli: Paweł Guminiak - prezes Olimpii Elblag, Daniel Pelc - dyrektor sportowy Concordii Elbląg oraz Witold Wróblewski - Prezydent Elbląga. Spotkanie miało na celu poinformowanie opinii publicznej o rozpoczęciu ścisłej współpracy między klubami. Niestety od tego czasu zamiast współpracy mamy zamieszanie.
 

Najważniejsze punkty w porozumieniu to to, że w jednym klubie, od 1 lipca 2021 r., będą drużyny seniorskie. Szkolenie młodzieży pozostaje w obu klubach do momentu dopóki w całości kluby się nie połączą. Wtedy będzie wybrany z tych dwóch klubów zarząd, który będzie sterował jednym wspólnym klubem. (...)  Przepływ młodzieży między klubami będzie odbywać się bezpłatnie. Celem jest doprowadzenie jak największej grupy młodych zawodników (...) do piłki seniorskiej. (...) Chcemy stworzyć wspólną reprezentację Elbląga, która będzie miałą szansę na szczeblu centralnym rywalizować z dużymi klubami. To są główne postanowienia

- podkreślił podczas wczorajszej konferencji Paweł Guminiak, prezes Olimpii Elblag.

Na pytania dziennikarzy głównie odpowiadał Paweł Guminiak.  Daniel Pelc zapewniał jedynie, że "Zrobimy (Condordia Elbląg - przyp.red.) wszystko, co w naszej mocy, aby ten plan się udał. Nastały ciężkie czasy i trzeba pracować razem, żeby coś większego powstało. W tym kierunku będziemy szli". Dopytywany przez dziennikarzy o szczegóły porozumienia i przyszłość zawodników oraz trenerów obu klubów Daniel Pelc zapewniał, że te kwestię nie zostały jeszcze szczegółowo omówione.

Kilka godzin po zakończeniu konferencji okazało się, że dyrektor sportowy Concordii ma wiele do powiedzienia. Daniel Pelc wydał wczoraj oświadczenie, w którym stwierdził m.in., że dziennikarze źle zrozumieli jeden z punktów porozumienia.

W oświadczeniu Daniela Pelca czytamy: "W niektórych relacjach prasowych pojawiły się stwierdzenia, że od 1 lipca br. zespół seniorski Concordii zostanie wycofany z rozgrywek III ligi. Pragnę podkreślić, że w podpisanym dziś porozumieniu współpracy między Concordią a Olimpią nie skonkretyzowano, w którym z tych klubów działać będzie drużyna seniorska. Takie ustalenia jeszcze nie zapadły, a domniemania części dziennikarzy są jedynie ich własnymi domysłami.

Faktem jest, że dla dobra piłki nożnej w naszym mieście podjęliśmy rozmowy w celu nawiązania bliższej współpracy z klubem Olimpia. Celem jest m.in. poprawa jakości sportowej seniorskiej i młodzieżowej piłki nożnej w Elblągu. Efektem tych rozmów może być powołanie nowego klubu z nową nazwą. Podpisane porozumienie jest wstępem do kolejnych, bardziej zaawansowanych rozmów, jednak zawarte w niej punkty nie są wiążące, a jedynie intencyjne. Na ten moment nie wiemy jaki będzie końcowy rezultat prowadzonych rozmów. W ciągu najbliższych dwóch miesięcy oba kluby będą chciały przedstawić Prezydentowi Elbląga zarys płaszczyzny do dalszej współpracy.

Pragnę jednocześnie uspokoić i zapewnić wszystkich sympatyków i sponsorów Concordii, że żadne decyzje o wycofaniu naszej drużyny seniorów z rozgrywek ligowych nie zapadły. Głównym celem zespołu seniorów Concordii na rundę wiosenną sezonu 2020/2021, pozostanie niezmiennie utrzymanie drużyny na poziomie III ligi. Ponadto od nowego sezonu zamierzamy wprowadzić w naszej szkółce piłkarskiej nowy system szkolenia, którego efektem ma być wprowadzenie w przyszłości jak największej liczby naszych wychowanków do zespołu seniorów."

Dlaczego Daniel Pelc nie był taki stanowczy w swoich wypowiedziach podczas konferencji prasowej?

Nagła zmiana postawy dyrektora sportowego Concordii zdziwiła także prezesa Olimpii oraz Prezydenta Elbląga, którzy wspólnie wystosowali dziś (3.03.) pismo do Daniela Pelca. - Rozmowy w sprawie zawarcia porozumienia pomiędzy ZKS Olimpia Elbląg a MMKS Concordia Elbląg toczyły się od kilku tygodni z udziałem m.in. prezesów obu klubów. W trakcie tych spotkań prezes Concordii Mirosław Pelc mówił o trudnościach finansowych spowodowanych pandemią koronawirusa, deklarował także wolę współpracy w celu stworzenia jednego klubu piłki nożnej z drużynami seniorskimi. Taka wola została wyrażona również w podpisanym przez prezesa Mirosława Pelca porozumieniu zawartym z ZKS Olimpia Elbląg.  W świetle tego wszystkiego tym bardziej wtorkowe oświadczenie, podpisane przez dyrektora sportowego Daniela Pelca, odbieramy z olbrzymim zdziwieniem. Oczekujemy pilnych wyjaśnień ze strony zarządu MMKS Concordia Elbląg - czytamy w piśmie.

Jak zapewnia prezes Olimpii i Prezydent Elbląga oświadczenie dyrektora sportowego Concordii "przeczy ustaleniom zawartym w porozumieniu, które kilka godzin wcześniej dla dobra elbląskiej piłki nożnej zostało podpisane przez ZKS Olimpia Elbląg i MMKS Concordia Elbląg".
 

Dyrektor Daniel Pelc w oświadczeniu stwierdza, że „zwarte w nim (porozumieniu) punkty nie są wiążące” i „Na ten moment nie wiem, jakie będą końcowe ustalenia”. To oświadczenie stoi w całkowitej sprzeczności z treścią art. 2 porozumienia, w którym deklaruje się, że „W jednym klubie będzie drużyna seniorska od 1 VII 2021 r.”. Końcowy cel porozumienia, które podpisali prezesi obu klubów, został sprecyzowany bardzo wyraźnie. Celem porozumienia jest doprowadzenie do sytuacji, w której w jednym klubie będą drużyny seniorskie

- podkreślił Paweł Guminiak i Witold Wróblewski.

Niestety zwołanie konferencji prasowej i poinformowanie za pośrednictwem elbląskich mediów o zawarciu porozumienia między klubami niczego nie zmieniło. Nadal pozostaje więcej pytań niż odpowiedzi. Podczas wczorajszej konferencji prasowej Paweł Guminiak stwierdził "nadaszła wiekopomna chwila". I rzeczywiście nadeszła, ale nie dotyczy ona zjednoczenia elbląskiej piłki nożnej, lecz wprowadzenia zamętu, który nie posłuży dobrze ani zawodnikom, ani trenerom, ani kibicom.

Jak tę sytuację oceniają nasi czytelnicy?


 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%50.0 %50.0


Komentarze do artykułu (17)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --10
  ~ kiki
  Środa, 03.03

  Concolimp? To po co na spotkanie był zapraszany prezydent? Ośmieszacie Jego autorytet. Jak Go traktujecie panowie z III ligowych drużyn? Daje Wam nieodpłatnie boiska, baseny, hale i inną infrastrukturę sportową i pieniądze na szkolenia, a Wy Go tak traktujecie? Ustalcie wszystko w ciszy "gabinetów"a nie "gadtka szmatka"w świetle kamer, czy to jest profesjonalne? A zresztą co jest profesjonalnego w Waszej dyscyplinie, o dyrektorze od rekreacji zasiadającego bez konkursu kończąc?

 2. 2
  +6
  ~ Qwerty
  Środa, 03.03

  Szczerze mówiąc nic z tego nie rozumiem.

 3. 3
  +3
  ~ z uwagi na... nie!
  Środa, 03.03

  Wcale mnie nie dziwi to co się wyrabia - tam gdzie nic się nie uda zawsze siedzi Wróblewski. Nie ma dyrektora departamentu odpowiedzialnego za miejski sport? Musi Wróblewski, pełniący obowiązki prezydenta miasta, szlajać autorytet urzędu z kopaczami ligi międzyparafialnej? Concordia coś robi a ci kopacze z Agrikola chcą postąpić jak Wróblewski z Energą - przejąć. Wróblewski niczego się nie nauczył na swojej funkcji i obawiam się że wkrótce pokieruje komisją zbierania psich bobków. On i tylko on. Skoro chce grać, to ta Olimpia może go zatrudnić jako bramkarza. Nie, nie w polu karnym - na bramce stadionu. Od kiedy prezydent miasta ustala strukturę szkolenia sekcji sportowej? Tylko w peeselowskim Elblągu. Zrób Wróblewski porządek w UM i spółkach miejskich - to jednak trzeba chcieć i "umić".

 4. 4
  +5
  ~ autorytarny narcyz
  Środa, 03.03

  ~kiki - jego tam na siłę nikt nie zawlókł. Sam poszedł jako że się zna na wszystkim. Są dyrektorzy departamentów i v-ce prezydent odpowiedzialny za sport. Poszedł , bo był pewien że będzie tam Sajko. Kto go zmusza do wydawania i podpisywania bredni nazywanych oświadczeniami? Ten facet nie umie "wyjść z siebie" i zobaczyć kim jest i jak wygląda. Kopacze traktują go jak ciecia a on nie stoi po stronie miejskiego sportu (wspaniałe dzieciaki na lodzie, tańcu, ..., siatkówce..., ) tylko po stronie tych z Agrikola bo mają kilku kiboli na wybory. Niestety, Wróblewski sam idzie przez trawnik po roztopach i wdeptuje, a po reprymendzie od Energi jeszcze cuchnie. Nie broń go, bo jest "dorosły".

 5. 5
  +5
  ~ Xtsakk
  Środa, 03.03

  Trzy komentarze tego samego trola . Idź do okulisty to dojrzysz dyrektora departamentu sportu!

 6. 6
  +4
  ~ Swojak
  Środa, 03.03

  Prosta matematyka. Jeden klub - jeden zarząd ( nie trzeba się ,, dzialkowac " ) Dwa kluby i jeden zarząd- to ,,wykolegowanie " jednego prezesiunia i jednego zarządu. Czyli - Wygrany Zabiera Cała Pule . Żaden Frajerem nie jest . Kto dobrowolnie zrezygnuje z ,,koryta " ???

 7. 7
  +7
  ~ really?
  Środa, 03.03

  kiki - "ośmieszacie jego autorytet". Czyj? Jego jako Wróblewskiego? To go nie było i nie ma. Jako prezydenta? On sam sprawując tą funkcję poniża urząd - wpłatomaty, słupy, ochrona wybranych, konkursy z jednym kandydatem, przetargi za dziwną cenę i dziwne umowy zbycia lub realizacji - nikt nie ponosi odpowiedzialności, brak reform UM i spółek, jest osobiście wszędzie tam gdzie powinien być szeregowy urzędnik a nie autorytet prezydenta. Można wymieniać w nieskończoność. Sam Wróblewski zrównał autorytet urzędu z mentalnością Witolda. Słupowanie przeszło do historii i ciąży (nie wszystkim) słupom jak balast nurkowi. Czerepak jest dumny .

 8. 8
  +6
  ~ 100% elblążanin
  Środa, 03.03

  Kabaret.......

 9. 9
  +9
  ~ Ale o co chodzi?
  Czwartek, 04.03

  Zdaje się, że chodzi o jeden stołek dyrektorski, parę stołków kierowniczych i wieczne problemy niejakiego jegomościa, który tłumacząc, że nie ma pieniędzy nadużywa zwrotów "nie rozumiem", w co akurat nie wątpię albo "nie wiem", co też jest możliwe, tudzież "atak polityczny". Głupie ale prawdziwe. Tylko jakoś jeszcze głupszym i dziwniejszym wydaje się fakt, że nie ma na sport, a będzie na pomnik Piłsudskiego, który te tereny miał, jakby to delikatnie ująć, raczej w tylnej części ciała.

 10. 10
  +3
  ~ arek12@wp.
  Czwartek, 04.03

  Młody Pelc wyszedłeś na idiote, którego nikt poważnie nie będzie Ciebie szanował i to dzięki Tatusiowi ,który zrobił z Ciebie prezesa i błazna !!!!!!!!!!!!!!! Wysłał i nakazał mówić co mówić a na koniec wyszło że jesteś wysłannikiem a nie prezesem ,gdzie słowo jest szanowane. Wstydziłbym sie na Twoim miejscu bo nikt poważnie Ciebie nie szanuje a po tym wszystkim to wyszedłeś na debila ,który jest marionetką

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.