Środa, 21.04.2021, Imieniny: Anzelm, Bartosz, Feliks
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Rewolucja w elbląskiej piłce nożnej - doszło do fuzji Olimpii i Concordii? Prezes Guminiak: Nadeszła wiekopomna chwila

02.03.2021, 15:30:04 Rozmiar tekstu: A A A
 Rewolucja w elbląskiej piłce nożnej - doszło do fuzji Olimpii i Concordii? Prezes Guminiak: Nadeszła wiekopomna chwila
Fot. Kadr z filmu

Dyrektorzy klubów piłkarskich Olimpia Elbląg oraz Concordia Elbląg zapowiedzieli ściłą współpracę. Od 1 lipca jeden z klubów nie będzie już prowadzić drużyny seniorskiej. Tym najprawdopodobniej zajmować się będzie w Elblągu już tylko Olimpia.
 

Podczas zwołanej dziś (2.03.) konferencji prasowej zapowiedziano wielkie zmiany, szczególnie w klubie Concordia Elbląg. - Są trudności ze sponsorami, z funduszami, które mają zasilać kluby, aby mogły normalnie funkcjonować z czasie pandemii. Olimpia wraz z Concordią rozmawiają od jakiegoś czasu na temat wspólnego działania i tworzenia silnej piłki w naszym mieście. Nadeszła wiekopomna chwila, gdzie chcemy ściślej wpółpracować rozpoczynając od piłki seniorskiej, by był jeden, silny klub seniorskiej piłki nożnej - zaznaczył prezes zarządu Olimpii Paweł Guminiak.


Jak zapewniał prezes zarządu Olimpii "oba kluby będą kontunuowały pracę z młodzieżą". - Tej młodzieży jest bardzo dużo i trzeba ją zagospodarować i stworzyć im jak najlepsze warunki treningowe - stwierdził.

 

Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby ten plan się udał. Nastały ciężkie czasy i trzeba pracować razem, żeby coś większego powstało. W tym kierunku będziemy szli

- zapewniał Daniel Pelc, dyrektor sportowy Concordii Elbląg.


- Mam nadzieję, że to pomoże nam wszystkim, aby piłka nożna w Elblągu rozwijała się pod każdym względem - dodał Paweł Guminiak.


W konferencji prasowej udział wziął też Prezydent Elbląga Witold Wróblewski, który przyznał, że Miasta nie stać na utrzymanie dwóch klubów seniorskich.


Jakie plany na przyszłość mają kluby?

Najważniejsze punkty w porozumieniu to to, że w jednym klubie, od 1 lipca 2021 r., będą drużyny seniorskie. Szkolenie młodzieży pozostaje w obu klubach do momentu dopóki w całości kluby się nie połączą. Wtedy będzie wybrany z tych dwóch klubów zarząd, który będzie sterował jednym wspólnym klubem. (...)  Przepływ młodzieży między klubami będzie odbywać się bezpłatnie. Celem jest doprowadzenie jak największej grupy młodych zawodników (...) do piłki seniorskiej. (...) Chcemy stworzyć wspólną reprezentację Elbląga, która będzie miałą szansę na szczeblu centralnym rywalizować z dużymi klubami. To są główne postanowienia

- podkreślił Paweł Guminiak.


Obecnie do drużyn seniorskich i młodzieżowych w dwóch elbląskich klubach należy ok. 650 zawodników.

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (8)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +1
  ~ Mały
  Wtorek, 02.03

  Pelc: zrobimy wszystko co w naszej mocy. Weź chłopcze się nie ośmieszaj

 2. 2
  +4
  ~ Upadły Harley
  Wtorek, 02.03

  Zlikwiduja Concordie, a OE dotacji nie zwieksza. Dodatkowo Krakusa pewnie ma juz upatrzony jakis patodeweloper. Kwota dotacji jest tak śmieszna 100-200-300 tysięcy, że aż wstyd likwidować przez to klub, gdy niemal w tym samym czasie remontujemy hangary dla kolesi senatora motorówki za 1,5 mln czy drogi dojazdowe do byznesow bogacza wojcika. Likwidator wroblewski likwiduje ostatnia komunikacje miejska, a teraz wzial sie za sport.

 3. 3
  +2
  ~ 100% elblążanin
  Wtorek, 02.03

  Dzieje się w elbląskim sporcie.....

 4. 4
  --2
  ~ Yuki
  Wtorek, 02.03

  Jedno miasto.Jeden klub.Olimpia Elbląg aż po grób.

 5. 5
  +2
  ~ OE-45
  Środa, 03.03

  dosyć wydawania kasy na tych kopaczy z upadlej olimpii!!!

 6. 6
  +4
  ~ kiki
  Środa, 03.03

  Kasy brak, nawet radny / dolosowany / z KWWWW nie daje rady, czy to znaczy że etat dyrektora w Concordii straci? Niezadługo to i MOS oraz SSP nr 3 zostanie rozwiązane? Bo miasto Elbląg przecież "mecenasem sportu" jest? A o panu od rekreacji który pełni obowiązki / bo konkursu nie było / dyrektora nic a nic?

 7. 7
  +5
  ~ zkm
  Środa, 03.03

  Rewolucja ? - to upadek elbląskiej piłki nożnej

 8. 8
  +1
  ~ Ehh
  Czwartek, 04.03

  Elbląga na nic nie stać. Niedługo nie będzie niczego. Mniejsze miasta się lepiej rozwijają.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1999690532684