Sobota, 20.04.2024, Imieniny: Adolf, Leon, Tymon

Derby województwa bez bramek. Concordia wywiozła z Wikielca punkt

28.11.2020, 20:35:42 Rozmiar tekstu: A A A

Tegoroczne ligowe granie piłkarze Concordii zakończyli bezbramkowym remisem z GKS Wikielec. Jak na derby województwa przystało, widowisko stało na dobrym poziomie i nie zabrakło w nim twardej walki i wyrównanej gry. Potwierdzeniem tego może być czerwona kartka, którą w 37 minucie zobaczył Marcin Kurs. Mimo iż pomarańczowo-czarni przez ponad połowę meczu grali w osłabieniu, walczyli jak równy z równym i wywieźli z trudnego terenu w Wikielcu jeden punkt.

Concordia w Wikielcu zagrała w optymalnym zestawieniu, z powracającymi do pierwszego składu po przymusowej pauzie spowodowanej nadmiarem żółtych kartek – Rafałem Maciążkiem i Dominikiem Pawłowskim. Pomarańczowo-czarni z animuszem rozpoczęli derbowe spotkanie, spychając gospodarzy do defensywy. Po raz pierwszy groźnie pod bramką GKS-u zrobiło się w 7 minucie, gdy na strzał zza pola karnego zdecydował się Jakub Bojas. Bramkarz z Wikielca zdołał jednak wyłapać piłkę. Dwie minuty później świetną okazję do zdobycia gola miał Bartosz Danowski, którego strzał z 6 metrów w ostatniej chwili wybronił Marcin Wieczerzak. Chwilę później na uderzenie po ziemi z 16 metra zdecydował się Łukasz Kopka, ale piłka ponownie trafiła w ręce miejscowego golkipera.

Gospodarze pierwszy strzał na elbląską bramkę oddali w 15 minucie, ale piłka po uderzeniu głową Tomasza Wacławskiego przeleciała nad poprzeczką. W 20 minucie jeszcze bliższy powodzenia był Jakub Jurczak, który niepilnowany z 7 metrów przeniósł futbolówkę nad bramką. W 30 minucie w równie dobrej sytuacji znalazł się Łukasz Suchocki, który strzelił z pola karnego wprost w bramkarza. W 37 minucie złe podanie Szymona Drewka w środku boiska próbował przejąć wślizgiem Marcin Kurs, ale zamiast w piłkę trafił w nogę Tomasza Wacławskiego. Młody obrońca Concordii za to zagranie zobaczył drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartką, przez co osłabił swój zespół już w pierwszej połowie. W 45 minucie GKS mógł strzelić bramkę do szatni. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Sebastiana Szypulskiego, szczupakiem w polu karnym uderzał Kamil Cistowski. Od utraty gola Concordię uratowała jednak świetna parada Michała Leszczyńskiego.

Mimo gry w dziesiątkę gra Concordii w drugiej połowie nie zmieniła się. Brak jednego zawodnika był praktycznie niezauważalny, bo choć już w nieco mniejszym stopniu, to nadal stroną dłużej utrzymującą się przy piłce byli elblążanie. GKS pozostał przy swojej taktyce i bazował głównie na przejęciach piłki i szybkich kontrach, w czym był bardzo groźny. W 66 minucie do bramki GKS-u trafił Szymon Ratajczyk, ale był na minimalnym spalonym i gol nie został uznany. W 81 minucie ten sam zawodnik oddał płaski strzał z 18 metra, ale piłka nieznacznie minęła słupek. Zespół z Wikielca „przycisnął” gości dopiero w samej końcówce meczu. W 85 minucie mogło być 1:0 dla gospodarzy, jednak kolejny raz w tym meczu niesamowitą interwencją popisał się Michał Leszczyński, który odbił zmierzającą do bramki piłkę po dograniu Mateusza Jajkowskiego. Już w doliczonym czasie bramkarz pomarańczowo-czarnych zabłysnął jeszcze raz, ponownie broniąc strzał Mateusza Jajkowskiego zza pola karnego. Tym samym uratował Concordii remis, który mimo wszystko należy uznać za wynik sprawiedliwy.

GKS Wikielec – Concordia Elbląg 0:0

GKS: Marcin Wieczerzak – Szymon Jajkowski. Piotr Kacperek (48' Mateusz Jajkowski), Sebastian Szypulski (68' Remigiusz Sobociński), Łukasz Suchocki (68' Michał Bartkowski), Jakub Jurczak, Tomasz Wacławski (76' Szymon Modrzewski), Patryk Rosoliński, Adrian Korzeniewski, Jakub Górski, Kamil Cistowski.

Concordia: Michał Leszczyński – Rafał Maciążek, Tomasz Szawara, Marcin Kurs, Hubert Otręba, Szymon Drewek (38' Szymon Ratajczyk), Dominik Pawłowski (68' Radosław Lenart), Mateusz Szmydt, Bartosz Danowski, Łukasz Kopka, Jakub Bojas.

Żółte kartki: Cistowski, Górski (GKS), Kurs, Kopka, Maciążek, Lenart (Concordia)
Czerwona kartka: Kurs (37') - za dwie żółte
Sędziował: Przemysław Malinowski (Warszawa)

Kolejny ligowy mecz Concordia rozegra dopiero 10 marca. Wówczas zmierzy się na wyjeździe z Jagiellonią II Białystok.