Sobota, 16.01.2021, Imieniny: Marceli, Wlodzimierz, Bernard
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama

TABELE I WYNIKI: SEZON 2020/2021

Piłka Nożna

»   II liga

»   III liga - grupa I

Piłka Ręczna

»   PGNiG Superliga Kobiet

Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPORT

Stypendia i nagrody dla zdolnych sportowców

01.12.2020, 14:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Stypendia i nagrody dla zdolnych sportowców

Prezydent Witold Wróblewski zaprasza do składania wniosków o przyznanie stypendiów sportowych (do 30 grudnia) oraz wniosków o przyznanie nagród i wyróżnień dla zawodników i trenerów oraz innych osób wyróżniających się w działalności sportowej (do 31 grudnia). Finansowe wsparcie może zostać przyznane zawodnikom osiągającym wysokie wyniki sportowe w rywalizacji krajowej i międzynarodowej.

 

W kończącym się 2020 roku prawie 40 zawodników z Elbląga otrzymywało co miesiąc stypendium sportowe z budżetu Miasta Elbląg. Stypendium ma na celu wspieranie rozwoju kariery sportowej wyróżniających się elbląskich zawodników na podstawie kryteriów określonych w uchwale Rady Miejskiej.

 

Do 30 grudnia br. można składać wnioski o przyznanie stypendium sportowego na 2021 rok. Jego otrzymanie jest uwarunkowane osiągnięciami sportowymi uzyskanymi w roku poprzedzającym przyznanie stypendium. Więcej szczegółów, w tym warunki, jakie trzeba spełnić, żeby ubiegać się o stypendium sportowe, oraz wzór wniosku znajdują się na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Elblągu pod adresem www.um-elblag.samorzady.pl/art/id/36522.

 

Z kolei do 31 grudnia br. można składać wnioski o przyznanie nagród i wyróżnień prezydenta Elbląga Witolda Wróblewskiego dla zawodników osiągających wysokie wyniki sportowe oraz trenerów i innych osób wyróżniających się w działalności sportowej. Wyróżnienia i nagrody przyznawane są jako wyraz uznania dla zawodników za prezentowany przez nich poziom i wysokie wyniki sportowe oraz trenerom i innym osobom odznaczającym się osiągnięciami w działalności sportowej na obszarze Gminy Miasto Elbląg. Więcej informacji na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Elblągu pod adresem www.um-elblag.samorzady.pl/art/id/36529.

 

- Wiemy, że są powody do dumy, bo mamy w Elblągu zdolną młodzież, która osiąga sukcesy sportowe. To zasługa zawodników, trenerów, działaczy i rodziców – mówi prezydent Elbląga Witold Wróblewski. – Stypendia i nagrody to forma wsparcia Samorządu Elbląga dla zawodników, by mogli dalej rozwijać swoje sportowe kariery.   

 

Szczegółowe informacje można uzyskać telefonicznie pod nr tel. 55 239 31 48 lub drogą mailową pisząc na adres dspir@umelblag.pl. Wnioski można składać w holu budynku głównego Urzędu Miejskiego przy ul. Łączności 1 w specjalnie przeznaczonej do tego skrzynce podawczej (po uprzednim włożeniu ich do kopert).

 

 

 

Urząd Miejski w Elblągu
 

Oceń tekst:

Ocen: 1

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (8)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +6
  ~ kiki
  Sobota, 28.11

  Pan prezydent mówi. .. "mamy w Elblągu zdolną młodzież, która osiąga sukcesy sportowe ". .. , no to panie prezydencie przeznacz te zaplanowane - wspólnie z byłą radną - 160 tyś zł na stawianie pomnika właśnie dla naszych młodych sportowców jako dodatkowe środki na Ich rozwój. A tym osobom "pomnikowym"wystarczy. .. nazwa ronda, ulicy.

 2. 2
  +1
  ~ Mlodzi zdolni
  Sobota, 28.11

  Elblascy plywacy młodzież non stop zdobywa medale ich earto nagradzac i dofinansować . Przykład grupa wodną 1 i ich młodzi pływacy.

 3. 3
  +3
  ~ Antek - pamiętaj
  Sobota, 28.11

  A kajakarze Wojtka? O nich Wituś nie zapomnij.

 4. 4
  +5
  ~ Rodzic
  Sobota, 28.11

  Dzięki decyzja ratusza a więc wróbla w tym roku nie ma grupy naborowej dla najmłodszych j do sekcji lekoatltyki w MOS truso. Taka to promocja zdrowego stylu życia w Elblągu

 5. 5
  +5
  ~ 100% elblążanin
  Sobota, 28.11

  Dziś stypendia dla zawodników..... wcześniej redukcja godzin dla trenerów...... o co tu chodzi ?

 6. 6
  0
  ~ Wiedza
  Wtorek, 01.12

  Trenerzy wiedzą kto zasługuje ma dofinansowanie.

 7. 7
  +2
  ~ turban
  Wtorek, 01.12

  Wróblewski tak dba o sport ze w nagrodne z bugajnym zamknęli crw dolinka. Inne miasta znalazły lukę na otwarcie pływalni a lokalne dziady tkwią w marazmie ku dziwnej aprobacie ze strony środowiska sportowego a można wziąć rączkę i dziadów wywieźć. Pod pretekstem koronawirusa chcą oszczędzić kasę na zamknięciu crw.

 8. 8
  0
  ~ wiem co mówię
  Środa, 02.12

  Szkoda gadać, kryteria też są interpretowane według "widzi mi się" urzędnika, a jak można zaoszczędzić to El Prezydento klepnie i podpisze, bo w elblążkowie i tak przejdzie wszystko skandaliczne - nomen omen bez skandalu ;-)

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2127540111542