Piątek, 29.03.2024, Imieniny: Aniela, Sykstus, Joanna

Druga kolejka i druga porażka Olimpii. Bohaterem spotkania...sędzia! - (aktualizacja pomeczowa konferencja prasowa)

07.09.2020, 09:00:00 Rozmiar tekstu: A A A

Kibice  żółto - biało - niebieskich, będą jeszcze musieli poczekać na pierwsze ligowe punkty. W dzisiejszym starciu z Motorem Lublin lepsi okazali się goście wygrywając przy Agrykola 1:3. Jednak największym bohaterem spotkania śmiało można ogłosić arbitra prowadzącego mecz.

Aż 12 żółtych kartek użył dzisiaj arbiter Piotr Idzik z Poznania, jednak w żadnym stopniu nie pomogły one w kontrolowaniu przebiegu spotkania. Zła forma sędziego była aż nadto widoczna i zdecydowanie utrudniała grę Olimpijczykom, którzy szczególnie w pierwszej połowie dobrze wykonywali swoją robotę, a ich frustracja z powodu „gwizdania” narastała z każdą upływającą minutą.

W pierwszej odsłonie nie musieliśmy długo czekać na pierwszą bramkę. Już w 11. minucie do bramki Madejskiego trafił Orest Tkachuk i wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. Duży wkład w tę akcję miał Janusz Surdykowski, który z prawej strony boiska obrócił się z przeciwnikiem na plecach, podążył z piłką w stronę bramki i dograł przed pole karne.
Jeszcze w tej samej połowie bardzo gorąco na trybunach zrobiło się, gdy Piotr Idzik zdecydował o podyktowaniu rzutu karnego dla gości po domniemanym kontakcie Tomasza Sedlewskiego z przeciwnikiem. Nasz obrońca został ukarany żółtą kartką (w tym momencie była to już trzecia dla Olimpii), a na linii jedenastu metrów futbolówkę ustawił Sławomir Duda. W starciu z Pawłem Rutkowskim lepszy okazał się golkiper gospodarzy i dzięki niemu zespół z Elbląga schodził do szatni w bardzo dobrych nastrojach.

Po dobrze zapowiadającej się grze z pierwszej połowy, kibice mogli ostrzyć sobie zęby na to, co czeka ich podczas drugich 45 minut. Niestety już w 48. minucie humory popsuł Filip Wójcik i doprowadził do remisu dopadając do bezpańskiej piłki w polu karnym. Ledwie minęło 10 minut, a goście ponownie cieszyli się ze zdobycia bramki. Do siatki Olimpii strzałem głową trafił Świderski i wyprowadził swoją drużynę po raz pierwszy na prowadzenie. Gra Związkowych nie była już tak dobra, jak ta z pierwszej połowy, ale nadal potrafili tworzyć sobie dogodne sytuacje, po których piłka miała prawo wpaść do siatki.

Wszyscy zebrani na A8 zobaczyli jeszcze jedną bramkę, lecz ponownie dla Motorowców, a swój dorobek strzelecki powiększył Filip Wójcik pokonując w 62. winucie w sytuacji sam na sam Pawła Rutkowskiego. Na zdobycie trzech bramek Motor potrzebował raptem 14 minut.

Jeszcze na 17 minut przed końcem meczu arbiter ukarał drugą żółtą kartą Tomasza Sedlewskiego i Olimpia musiała kończyć spotkanie w osłabieniu.

Po dwóch kolejkach Olimpijczycy nadal nie zdobyli choćby punktu i na ten moment znajdują się na 17. pozycji w tabeli. Za tydzień (12 września) Związkowi wybiorą się do Bytowa, by zmierzyć się z tamtejszą Bytovią, a początek spotkania planowany jest na godzinę 18:00

ZKS Olimpia Elbląg 1:3 (1:0) Motor Lublin