Czwartek, 28.05.2020, Imieniny: Augustyn, Jaromir, Wilhelm
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama

TABELE I WYNIKI: SEZON 2019/2020

Piłka nożna

»   II liga

»   III liga - grupa I

Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPORT

Roztańczone dzieci

11.04.2006, 17:46:32 Rozmiar tekstu: A A A
Roztańczone dzieci

Miniony weekend był prawdziwie roztańczony, ponieważ odbyły się aż dwa turnieje tańca „Bażant” oraz „Jantar”. 

W pierwszym z nich brały udział dzieci, które w tym roku postawiły pierwsze kroki na parkiecie, a rywalizowały o certyfikaty. Najpierw odbyły się pokazy tańca: ludowego, nowoczesnego i towarzyskiego. W kolejnej części programu, licznie zgromadzona publiczność mogła oglądać „Spartakiadę Tańca Sportowego” z udziałem zaproszonych par z Iławy. W trzecim bloku turnieju swoje umiejętności zaprezentowali wszyscy uczestnicy.

W czasie trwania drugiego konkursu tancerze zmagali się o podwyższenie swoich klas tanecznych. Na parkiecie prezentowały się pary w wieku powyżej dziesięciu lat, z czterech klas sportowych. Uczestnicy wykonywali tańce standardowe oraz latynoamerykańskie. W obu stylach zwyciężyli elblążanie, Alicja Minkiewicz oraz Bartłomiej Szkutnik, wygrywając tym samym dwa złote medale. Pozycje medalowe zdobyli również: Justyna Breś i Mateusz Czyżyk, Urszula Hryciuk i Paweł Jacewicz, Izabella Gierulska i Michał Faliński, Dominika Jabłońska i Michał Zacharewicz, Paulina Peters i Mariusz Pilipczuk, Paulina Misiak i Tomasz Wierciński, Sylwia Fijałkowska i Paweł Jankowski, Kornelia Kosińska i Kamil Kopacz, Joanna Witkowska i Michał Wilczak, Julia Bielecka i Paweł Beńko.

Turniej urozmaiciły występy Zespołu Pieśni i Tańca „Ziemia elbląska” oraz grupy tańca nowoczesnego działającego przy Centrum Tańca „Promyk”. Według Hanny Laski-Kleinszmidt z CT „Promyk” w najniższej klasie – D – było tak wielu uczestników, że możliwe było rozgrywanie turniejów punktowych, do których – zgodnie z regulaminem – potrzebna jest określona ilość tancerzy z odpowiedniej liczby klubów. Trzeba było także przeprowadzić ćwierćfinały, co nieczęsto się zdarzało.

Fot. Adam Wołosz

Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.