Piątek, 29.03.2024, Imieniny: Wiktoryna, Cyryl, Eustachy

Z nowym trenerem pewne zwycięstwo Olimpii z Gryfem

17.06.2020, 18:38:26 Rozmiar tekstu: A A A

W dzisiejszym meczu, 26 kolejki piłkarskiej II ligi, Olimpia Elbląg pod wodzą nowego selekcjonera Dariusza Kaczmarczyka, gładko pokonała Gryf Wejherowo 3:1. Tak jak się spodziewano, faworyt nie zmarnował okazji na trzy punkty. Cieszyć należy się, że zwycięstwo odniosła Olimpia w gruntownie zmienionym składzie z pięcioma młodzieżowcami w wyjściowym składzie.

Początek meczu rozpoczął sie od ataków gości ale bez większych problemów obrońcy Olimpii skutecznie stawiali czoła drużynie Gryfa. Po 10 minutach miejscowi próbowali montować składne akcje ale bez efektów bramkowych. Dopiero w 25 minucie po faulu na Filipczyku padła pierwsza bramka. Skutecznie wykorzystał podyktowany rzut karny Wenger. To wszystko na co było stać drużyny w pierwszej połowie.

Przewaga Olimpii była wyraźna ale to Gryf w 74 minucie strzelił bramkę wyrównującą. Strzelcem w zamieszaniu podbramkowym był Przygoda. Chwilę później już było 2:1 dla olimpijczyków . W zamieszaniu podbramkowym bramkę zdobył Cezary Demianiuk a wynik meczu ustalił na 3:1 w 85 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Michał Kuczałek.

W następnej kolejce piłkarskiej II ligi Olimpia zagra w Bytowie z tamtejszą Bytovią.

Olimpia Elbląg - Gryf Wejherowo 3:1 (1:0 )

Olimpia Elbląg: Rutkowski – Lewandowski, Wenger, Ryk, Morys, Kuczałek, Sedlewski, Krasa (90minuta Bednarski), Filipczyk (76minuta Jabłoński), Kiełtyka, Demianiuk (88' Branecki)

Bramki w meczu: 1:0 – Wenger Olimpia (25. min. karny), 1:1 – Przygoda Gryf (74. min.), 2:1 – Demianiuk Olimpia(77. min.), 3:1 – Kuczałek Olimpia (85. min.)