Sobota, 26.09.2020, Imieniny: Aurelia, Wladyslaw, Kamil
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

"Założony cel osiągnięty, było naprawdę mega".Ponad 1200 osób uczestniczyło w XI Biegu Piekarczyka

02.06.2019, 16:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
 "Założony cel osiągnięty, było naprawdę mega".Ponad 1200 osób uczestniczyło w XI Biegu Piekarczyka
Fot. Ryszard Biel

Dziś, 2 czerwca, odbył się XI Elbląski Bieg Piekarczyka i Mini Bieg Piekarczyka -VI Enduro Kid. Ponad 1200 osób z różnych miast i państw wzięło udział w sportowej rywalizacji. Tego dnia rozdano wiele nagród ufundowanych m.in. przez sponsorów, Prezydenta Miasta Elbląg, Senatora Jerzego Wcisła, Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Zobacz zdjęcia

Uczestnicy XI Elbląskiego Ulicznego Biegu Piekarczyka wystartowali na dystansie 10 km. Start i meta znajdowały się na ul. Teatralnej, a trasa pętli przebiegała przez następujące ulice: Teatralna, 12 Lutego, Armii Krajowej, Pocztowa, Rycerska, Drzewna, Zamkowa, Wapienna, Bulwar Zygmunta Augusta, Wodna, Giełdowa (Mos@t Wysoki nad rzeką Elbląg), Wybrzeże Gdańskie, Most Niski nad rzeką Elbląg, „agrafka” na Bulwarze Zygmunta Augusta, Studzienna, Wodna, Rybacka, Stary Rynek (pod Bramą Targową), Stoczniowa, Ofiar Sprawy Elbląskiej, Niska, Browarna, rondo, Teatralna (koniec 1 pętli). Na całej trasie znajdowały się cztery punkty z wodą. Dodatkowo rozstawione były cztery kurtyny wodne, dzięki czemu zawodnicy, choć na chwile mogli się ochłodzić w ten upalny dzień.

Na Biegu Piekarczyka jestem po raz pierwszy, jestem bardzo zadowolony. Świetna trasa, bardzo dobry podbieg i kurtyny wodne, które nam trochę pomagały, bo pogoda nam dziś bardzo dopisała. Mój wynik wynosił około 48 min. Wiec założony cel osiągnięty, było naprawdę mega

-mówił Mateusz z team Tapflo Tczew.

Tegoroczny Bieg Piekarczyka cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem nie tylko wśród biegaczy z okolicznych miejscowości. W zawodach wzięło udział wiele miast partnerskich spoza granic Polski, m.in. z Compiegne czy Kaliningradu. W Mini Biegu Piekarczyka wzięło udział około 300 dzieci, a w Biegu Piekarczyka wzięło udział 932 uczestników. Nie zabrakło również wiernych kibiców, którzy przyszli dopingować swoich bliskich.

Przyszłam tu wraz z córeczką, ponieważ mój mąż startuje w Biegu Piekarczyka, jest to już jego drugi bieg. Trzymamy za niego mocno kciuki, choć wynik dla nas nie jest najważniejszy, liczy się dobra zabawa i pokonanie własnych słabości. Cieszę się, że jest trochę atrakcji dla dzieci, dzięki czemu mogą się czymś zająć, choć i tak największym powodzeniem cieszą się zraszacze. Bieg Piekarczyka to naprawdę bardzo fajna idea i warto, żeby się jeszcze rozwijała

-mówiła pani Magdalena.

Podczas Biegu Piekarczyka wolontariusze Regionalnego Centrum Wolontariatu w Elblągu prowadzili zbiórkę pieniędzy na rower handbike dla Kamila Grzanki, który od urodzenia cierpi na rozszczep kręgosłupa i porusza się na wózku inwalidzkim. Rower handbike umożliwi Kamilowi szybsze poruszanie się po mieście i wpłynie na rehabilitację społeczną, jak i sportową.

Postanowiłam wesprzeć tę akcję, ponieważ ja mogę biegach chodzić i mogę się z tym cieszyć, a niektórzy tego nigdy nie doświadczyli. Mam nadzieję, że dzięki zbiórce ten chłopiec będzie mógł choć trochę rozwijać sportowe pasje i że będzie po prostu szczęśliwszy

-mówiła Ewelina, uczestniczka XI Biegu Piekarczyka.

Organizatorami XI Elbląskiego Ulicznego Biegu Piekarczyka są: Urząd Miejski w Elblągu oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, natomiast współorganizatorem Szkoła Podstawowa nr 16. Patronat honorowy nad imprezą objął Witold Wróblewski, Prezydent Elbląga.

Szanowni Państwo myślę, że Bieg Piekarczyka jest już elbląską tradycją. Mam nadzieję, że z roku na rok będziemy mogli gościć coraz więcej uczestników, zarówno naszego miasta, jak i z miast partnerskich. Dziękuje wszystkim przybyłym zawodnikom za to, że z nami biegli. Życzę wam wszystkim milej niedzieli i do spotkania za rok

-mówił Prezydent Elbląga Witold Wróblewski.

Wyniki Klasyfikacji Generalnej:

Kobiety
1. Magdalena Dias (Gdynia) 37:57
2.Magadalena Trzeciak ( AZS UWM OLSZTYN) 38:45
3. Natalia Ruchlewicz (Sztum) 41:43

Mężczyźni
1. Valeriy Pavlichuk (KALININGRAD) 33:24
2.Marcin Spustek (MKS TRUSO ELBLĄG) 34:15
3.Michał Prusinowski (Braniewo) 35:04

Pełna klasyfikacja z podziałem na grupy wiekowe dostępna jest tutaj.
Poniżej obszerna galeria zdjęć.
 

Monika Siuciak
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%100.0 %0.0


Galeria / Bieg Piekarczyka ( zdjęć 312 )
Dodano: 2019-06-02 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (6)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +7
  ~ Tak trzymajcie
  Niedziela, 02.06

  Brawo biegacze, podziwiam waszą kondycję.Tak trzymajcie!!!

 2. 2
  +8
  ~ gap
  Niedziela, 02.06

  przynajmniej można popatrzeć na ludzi ze szczupłą sylwetką a nie napuchniętych pakerów z arbuzami pod pachą ! z wielkim łbem od sterydów!

 3. 3
  --2
  ~ Folia
  Poniedziałek, 03.06

  Lepsze są hulajnogi.

 4. 4
  +2
  ~ Elblążanin
  Poniedziałek, 03.06

  Pomysł super! Tylko po co do artykułu dołączono ...316 zdjęć? Czyżby pamięć w aparacie się skończyła? Owszem, warto uświetnić wydarzenie zdjęciami dołączonymi do artykułu, ale warto tez zachować umiar i zdrowy rozsądek. I to nie tylko w tym jednym przypadku.

 5. 5
  +1
  ~ rojek
  Poniedziałek, 03.06

  Super sprawa, dobra organizacja, świetna pogoda. BRAWO !

 6. 6
  0
  ~ kkel
  Poniedziałek, 03.06

  Brawo Tomku! 573 naprzód!!!

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.