Sobota, 15.06.2024, Imieniny: Jolanta, Wiola, Wit
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Dla uczniów i studentów bilety miesięczne są po 25 zł. Dlaczego dla dzieci 4-7-letnich po 40 zł?

12.05.2019, 07:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Dla uczniów i studentów bilety miesięczne są po 25 zł. Dlaczego dla dzieci 4-7-letnich po 40 zł?
Zdjęcie stanowi jedynie ilustracje do artykułu (fot. archiwum redakcji)
Czy dla dzieci w wieku 4 - 7 lat bilety miesięczne będą w cenie 25 zł? Taki pomysł ma radny Marek Kamm. - W chwili obecnej uczniowie i studenci szkół i uczelni pobierający naukę w szkołach i uczelniach na terenie Elbląga mają możliwość nabywania biletów okresowych w cenie 25 zł miesięcznie. Natomiast rodzice dzieci w wieku 4 a 7 rokiem życia tego typu bilet mogą nabyć w cenie 40 zł – podkreślał radny.
 
 
Różnica w cenie wynosi 15 zł. Jak wynika z dostępnych danych, aktualnie z biletu za 40 zł korzysta 105 osób w wieku 4-7 lat. Wnioskowana obniżka o 15 zł skutkowałaby łącznymi kosztami na poziomie 18 tys. 900 zł rocznie
 
– zaznaczył Marek Kamm.
 
Obniżenie ceny biletu miesięcznego zdaniem radnego byłoby dobrą zachętą do korzystania z komunikacji miejskiej. - Biorąc pod uwagę, że samorząd powinien jak najsilniej promować korzystanie z komunikacji zbiorowej przez mieszkańców w celu ograniczenia indywidualnej komunikacji samochodowej, a zwłaszcza w tym kontekście podwożenia dzieci samochodami do przedszkoli zasadne wydaje się ujednolicenie w tym miejscu taryfy na poziomie 25 zł za bilet imienny okresowy – podkreślił Marek Kamm.
 
Jak na propozycję radnego zareagował Prezydent Elbląga Witold Wróblewski? - Mając na uwadze dążenie do rozwiązań, aby komunikacja miejska stała się atrakcyjną alternatywą dla prywatnej komunikacji samochodowej powołałem na początku kwietnia br. zespół ds. kierunków funkcjonowania komunikacji miejskiej w Elblągu – informuje.
 
 
Zadaniem zespołu jest między innymi wskazanie kierunków rozwoju funkcjonowania komunikacji miejskiej w Elblągu, które będą zachęcały mieszkańców do korzystania z transportu publicznego. Zespół pracuje pod przewodnictwem wiceprezydenta Janusza Nowaka. W jego skład weszli pracownicy urzędu Miejskiego, miejskich spółek komunalnych, a także radni wszystkich klubów
 
– wymieniał Witold Wróblewski.
 
Prezydent zapewnił radnego, że jego wniosek o obniżenie ceny biletów okresowych zostanie przeanalizowany podczas obrad zespołu. - Uchwała o cenach biletów jest aktem prawa miejscowego i każda jej zmiana musi zostać przedtem zaopiniowana przez stowarzyszenia pozarządowe i związki zawodowe działające na terenie gminy – stwierdził Witold Wróblewski.
 
 
Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (12)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +7
  ~ Co?
  Niedziela, 12.05

  Dla fzieci które chodzą do szkoły komunikacja ma być darmowa a wy na stołkach płaccie a nie lećcie w h.

 2. 2
  +5
  ~ Zrozumcie
  Niedziela, 12.05

  Za taką komunikację i jazdę tym złomem za bilety nic nie powinno się placic. Dotarło czy mozgi za ciasne.

 3. 3
  +6
  ~ kolejna "interpelacja"
  Niedziela, 12.05

  Jest coraz logiczniej i lepiej. A odpowiedzi wybitnego administratora przypominają jako żywo teksty sekretarzy KC nieboszczki i wypowiedź szeregowego posła do osoby niepełnosprawnej. Powołałem zespół, ale nie określiłem kiedy wynik jego prac ma być gotowy. Szaleństwo przyspiesza. Chłopie , ty zniknij z wszelkich mediów i zajmij się kierowaniem UM dla dobra mieszkańców. Zniżki uchwalono kilka miesięcy temu i wtedy nie było myślących. Coraz większy wstyd i zażenowanie gdy widzi się i słyszy aparatczyków a nie ludzi z empatią. Kilka razy dziennie w "mediach go widzę , a robota leży. "Cisze budziesz, dalsze jedziesz". Usamodzielnij departamenty i każ tam kierować "interpelacje. Nieboszczka komuna ożyła.

 4. 4
  +4
  ~ Zamiast
  Niedziela, 12.05

  A może pora by ci radni wybrali się do zkm tramwaje i zobaczyli co tam za miniaturkę budują. A może trzeba uzmysłowić i wytknąć dyrekcji że te budynki z przodu tej firmy powinny zostać rozegrane. Czy wreszcie zaczną następować zmiany czy PRL nadal. Zapamiętajcie radni że waszymi decyzjami robicie sobie pod górkę. Polecicie jak woda do oczyszczalni.

 5. 5
  --4
  ~ wicia
  Niedziela, 12.05

  panie radny Kamm, dzieci w wieku 4-7 lat są wożone przez rodziców autem. A wiec pański pomysł jest nie trafiony i nie przemyślany. Chyba że chodzi o zaistnienie pana jako radnego, jeśli tak to weź się pan za ścieżki rowerowe i bezpieczeństwo cyklistów.

 6. 6
  0
  ~ Elbląski marazm .
  Niedziela, 12.05

  wicia , czy jak Ci tam . Wyjdź z okresu przedszkolnego i nie pisz " autem " bo tak mówią kilkulatki a samochodem , oczywiście komunikacja miejska dla dzieci powinna być darmowa . Niestety pomału Włodarzowi budżet miasta się rozpływa i pewnie nie możliwym to jest . Po za tym musi mieć w zanadrzu kasę na złom ze stoku Chrobrego . Uparcie chce go kupić . , skąd taki upór ??

 7. 7
  +4
  ~ fiki miki
  Niedziela, 12.05

  @ Elbląski marazm ~ za darmo to tylko pożyczka w "chwilówce" ...

 8. 8
  +4
  ~ Garner
  Niedziela, 12.05

  Na dzieci już i tak jest sporo bebefitów typu 500+, karta dużej rodziny, ulgi ustawowe. Zniżki to przydałyby się samotnym osobom bo im ulżyć w gospodarowaniu niewielkim budżetem.

 9. 9
  +4
  ~ Liczykrupa
  Niedziela, 12.05

  A może obniżka dla ludzi pracujących, żeby przesiedli się z samochodów na transport publiczny. Ale nie. Tylko emeryci, dzieci itp. Powodzenia, bo transport publiczny nie spełnia oczekiwań podróży DOROSŁYCH z dziećmi i taniej jest jechać samochodem.

 10. 10
  +1
  ~ F.. R..
  Niedziela, 12.05

  PO przetargu były autobusy takie jak na zdjęciu - solaris mercedes , a teraz co ? Kto pozwolił żeby z czasem zmieniać autobusy na inne złomy ? Pan górecki wypowiedz się pan w tej sprawie .

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.3210639953613