Środa, 19.02.2020, Imieniny: Arnold, Konrad, Marceli
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Od 15 lat Polska jest w Unii Europejskiej. Co to oznacza dla Elbląga? (zobacz film)

11.05.2019, 14:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Od 15 lat Polska jest w Unii Europejskiej. Co to oznacza dla Elbląga? (zobacz film)
Fot. Ryszard Biel
Od 15 lat Polska jest w Unii Europejskiej. Do tej pory elbląski samorząd pozyskał z UE prawie 815 mln zł.
 
Przykładem inwestycji, które zostały zrealizowane dzięki środkom z Unii Europejskiej są m.in. rozbudowa portu, trakcji tramwajowej wraz z zakupem taboru, budowa sieci światłowodowej, Elbląskiego Parku Technologicznego, modernizacja stacji uzdatniania wody, remonty instytucji kultury, infrastruktury sportowej i rekreacyjnej.
 
O tym, co dla naszego miasta oznacza bycie w Unii Europejskiej opowiedział w rozmowie z nami Prezydent Elbląga Witold Wróblewski.

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 39

%82.1 %17.9


Komentarze do artykułu (13)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +17
  ~ Matrix.
  Piątek, 10.05

  1.Czekamy na złożenie wniosku do PKP.PLK w sprawie Kolei Nadzalewowej . 2 Publiczne wyjaśnie sytuacji w Tramwajach Elbląskich ,skandaliczna rotacja pracowników??

 2. 2
  +16
  ~ duffy
  Piątek, 10.05

  polecam wycieczkę do Olsztyna, Gdańska tam widać kasę z Europy

 3. 3
  +8
  ~ pytek
  Piątek, 10.05

  kiedy ch... przestaniemy dopłacać o modrzewiny?

 4. 4
  +9
  ~ wist
  Piątek, 10.05

  @duffy ~ po co tak daleko, wystarczy pojechać do Pasłęka, Ostródy o Starym Polu nie wspomnę. Czy należy się cieszyć z miasta które nie jest przyjazne dla mieszkańców?

 5. 5
  +7
  ~ Chore
  Piątek, 10.05

  Nic z tego nie będzie a dotyczy kolei nadzalewowej remontu i tramwaje Elbląskie. Klej nadzalewowa musi byc uruchomiona nie zrobi tego prezydent zrobi to PIS. Budują małą halę zamiast rozebrać te ruiny rodem z PRL i postawić duże kilka hal. Tramwaje ruiny i stek obietnic ze będą nowe kiedyś.

 6. 6
  +8
  ~ "ja tam, qrwa, idę na 5 lat"
  Piątek, 10.05

  Żeby dostać kasę z UE, to trzeba złożyć umotywowany wniosek. Ale skoro ciągle Flip i Flap siedzą w mediach, to kto kieruje ubezwłasnowolnionym przez administratora miastem? Skoro nie ma pomysłu na wizerunkowe utrzymanie porządku w zdewastowanej Bażantarni, Dolince, basenie adolfa, ..., to jak można pozyskać dotacje? Skoro publicznie wymierza się naganę dyrektorowi który z załogą stworzył jedno z lepszych muzeum w Polsce, to kto zechce narazić się administratorowi. Pozyskane przez Elbląg fundusze odpowiadają kasie pozyskanej przez gminy wiejskie. Tak jest , gdy kandydaci nie mają programu dla miasta, nie żyją problemami miasta i mieszkańców, gdy pędzą do szkoły po głosy maturzystów i nie widzą dziur w asfalcie podwórka - uznają to za "odkrywkę" ze średniowiecza. Gdybyś brał kasę za pracę.

 7. 7
  +12
  ~ MISIO
  Piątek, 10.05

  a Elbląski Park Technologiczny? kupa kasy z UE poszła.

 8. 8
  +2
  ~ Kondek
  Piątek, 10.05

  Jedno jest pewne jak wspomniał Prezydent. Bez znalezienia nowych inwestorów w mieście, trudno będzie realizować inwestycje jakie wymienił p.Wróblewski. Najlepszym przykładem jest Województwo Pomorskie, które przoduje w inwestycjach z wykorzystaniem środków UE w Polsce. Zasysa firmy różnych branż na swój teren i to działa na zasadzie kuli śniegowej. Region staje się wzorem dla pozostałej części kraju.

 9. 9
  --1
  ~ Realista
  Sobota, 11.05

  Wybraliscie zeby bylo tak, Jak bylo. Przestraszyliscie sie pisu. To teraz nie narzekac.

 10. 10
  +7
  ~ cwany jest
  Sobota, 11.05

  "Prezydent", administrator miasta, wyraził swoje poglądy po hebrajsku lub w Jidisz , a to się czyta wspak. Teraz się zgadza!!!

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.